» »

Win2k problemi???

Win2k problemi???

kuntek ::

Instaliral sem Win2k Pro. Ker mi sistem ni prepoznal grafične (Prophet MX2) sem instaliral nove driverje. Ko pa sem znova zagnal računalnik, se mi preden se lahko logiram pokaže "moder ekran" ali pa se računalnik kar sam resetira. Ne morem v Win2k, da bi kaj spremenil.
Kaj naj naredim? Naj še enkrat instaliram???

OrlyTM ::

safe mode ... odstrani gonilnik in jovo na novo ...
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

tonic ::

ja, F8, SAFE MODE pa odstranit pa na novo.

andrej ::

se prej pa lahko probas z Last known Good menu, ki ti bi moral bootnit w2k z driverji, ki si jih uporabo pri zadnji uspesni prijavi... ce to ne dela potem pa je F8 naslednja pot...

kuntek ::

Hvala fantje, sem že rešil. F8 in zadnja delujoča......
Čudno je to, da sem instaliral driverje iz original CD-ja za mojo Prophet MX2 in niso delali, ko pa sem jih potegnil iz neta pa je zdaj vse v najboljšem redu.
Andrej: kaj pa je Last known Good menu? Kako pa prideš do tega?

andrej ::

to je to kaj si uporabil - F8 in potem Last Known Good configuration - vcasih (pod NT4) je bil to se poseben menu, zdaj pa je pod F8.
Vedno ko se ti uspesno prijavis v sistem, ti w2k shranijo nastavitve. Ce potem kaj prckas pa se v naslednjem bootu ne mores niti prijavit potem lahko uporabis Last Known Good configuration in vzpostavis prejsnje stanje...

berni ::

edini problem je v tem, da ne deluje vedno

andrej ::

kako mislis, da ne deluje vedno. V bistvu si sistem ne zapomni vseh stvari, ki si jih delal, ampak ko se prijavis ti shrani samo en del registra... ce je tvoja sprememba v tem delu registra pol je ok, ce pa ni pa res ne dela... zadeve, ki se shranijo lahko vidis pod HKEY_LOCAL_MACHINE\System imajo pa imena ControlSet001, 002, itd..

Loki ::

A poj je current control set original, ostali so pa backup?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

current control set je tisti, ki se sedaj uporablja... lahko je ta isti kot prejsnji, ce ni blo nic sprememb...

berni ::

sorry, andrej, sem malo pozen
nekaj časa nazaj sem preizkušal 3d mark v win2k in nato še v win me za primerjavo. ob naslednjem bootu v win2k je šlo vse v maloro, takrat sem ti tudi pisal po mailu. imel sem vse pri roki, od erd ja do kopij nekaterih fajlov in knjige marka minasija, pa ni šlo. seveda sem najprej poskusil z last good...
takrat sem, tudi po tvojem nasvetu, povozil čez in na srečo je ostal dostop do mape my docs

andrej ::

zgleda, da si povozo par stvari, ki jih w2k ne shranijo in last known good ni mogo kaj dat nazaj... V prihodnosti bo za taksne zadeve poskrbel System Restore...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se restarta po XP logom

Oddelek: Pomoč in nasveti
14773 (603) videc
»

Problem z WIN 7

Oddelek: Operacijski sistemi
131393 (1255) fosil
»

Med zagonom WinXP resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
51150 (1123) TaDayDreamer
»

MMC.EXE

Oddelek: Operacijski sistemi
71823 (336) l0wc4
»

Win2k se sami resetirajo

Oddelek: Operacijski sistemi
171267 (1097) andrej

Več podobnih tem