» »

SiOL ADSL

SiOL ADSL

Swiwer ::

Samo informativno naj povem, da boste tisti ki racunate, da boste ADSL
dobili v casu, ki ga navajajo na Telekomovi strani, po večini verjetno razočarani.
Vceraj sem govoril s kolegom, ki dela na Telekomu in mi je povedal, da
je cela stvar dejansko še vedno v fazi testiranja in na področja kjer
naj bi bil trenutno že mozen priklop (kot pise na strani Telekoma) v
resnici posiljajo le minimalno število "testnih" pogodb. Baje imajo na
telekomu obilico težav z delovanjem DSLAM postaj, hkrati pa se po
besedah kolega tamkajšnje ADSL osebje zelo lovi pri resevanju raznih
problemov in desifriranju raznih kratic povezanih s to novo tehnologijo.
Jaz konkretno sem izvedel da nisem bil izbran kot eden izmed "testnih"
uporabnikov za podrocje Most (LJ) tako da ADSL-a se ne bom dobil v
obdobju ki je napisan na Telekomovi domaci strani.

-----------
Perplexer
  • spremenil: Swiwer ()

roscha ::

Tell me something new! Evo podobno sem pred dvema tenoma napisal tle!

By!

kirc ::

Ko sem vprašal monterja ISDN-ja, ko nam ga je prišel priklopit je reku, da zihr bo ADSL tud pr nas in to v roku enega leta. (btw. Višnja Gora je precej majhna) Je pa tud reku, da testirajo slovenske DSLAM centrale, ki naj bi bile cenejše in boljše od teh, k jih ima Telekom sedaj. Do takrat bo pač ISDN lavfal.
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.

OZZY ::

Zgleda, da so pri telekomu kot vedno prehitevali z svojimi izjavami. Jest se samo sprašujem ali bo res adsl prišel k meni konec leta ali je bilo to mišljeno konec drugega leta. :|
Pa to,da me kliče ena in reče da naj nabavm prej isdn. Pol pa cel let plačujem naročnino brez veze, ker ni še adsla. Pač podle poteze telekoma. Ko da jih nismo navajeni in že siti.
Pa tud ta poteza, da rabš isdn. No coment. ;(
Go with the flow.

Swiwer ::

Ja, jest si niti milsil nisem da se bom tako "nategnil". ISDN-ja sploh nisem rabil, pa sem ga
narocil samo zato ker so mi na SiOL-u zagotovili, da mi bodo takoj ko bom imel IDSN poslali
pogodbo za ADSL. Potem se je izkazalo da v Mostah sploh se ni ADSL centrale, zdaj ko pa
je imajo pa pri Telekomu probleme in se je vse skupaj pomaknilo za najmanj en mesec.
Tezave so baje za Bezigradom v Ljubljani kjer jih matrajo DSLAMi.

----------
Perplexer

3LeR. ::

moj frend je s poljan (lj) pa je zadevo dobil v roku enga meseca (aktivno teženje telekomu ves ta čas)
zdej mu dela ko bomba
dl 60k
uplod: 50k

zadeva je zakon (ko jo dobiš , če jo dobiš:D)

Dalmatinc ::

Iz kera dela poljan

IgiS ::

Ej Perplexer kakšne so to težave za Bežigradom. Men so na moje veliko presenečenje poslal pogodbo za priklop ADSL od Siol-a dva tedna nazaj, pred tremi tedni pa prav tako od SioL-a da priklop na moji lokaaciji ni možen ?!
Za popizdit !!!
LP
IgiS

Administrator ::

Kaj je bols ASDL al kabl.

glavic ::

odvisn ker kabl, pa kwa mas za eno povezavo.
kranjski kabel je baje hud 1400/500 neki
Musselli bizi

roscha ::

Kranjski kabel JE BIL hud. Zadnje čase ni vec tako lepo kot npr pred pol leta ko je res DL šel 150KB/s in več. Evo ravno za hec DL-jam nekaj iz tucows.siol.net pa gre klinčevih 30 KB/s. Se že pozna, da je na kablu 150+ osebkov in se je začelo vse skupaj basat. No, ja še vedno bolš kot dial-up...

by!

Ashrack ::

MAah
Pred 2 mescem klicem na telekom in recejo da bo v kamniku ADSL mogoc že Julija. Poklicem zdaj recejo mogoce da bo konc leta ampak bolj verjetno konec januarja. Kaže da bomo Kamnčani še neki časa na DIAL DUMP povezavi. Razenm tis ki hoče naš super hiter in poceni kabel kušpit.
WWW.KKS-KAMNIK.SI
....

M@re ::

Ja en moj kolega ADSLze ma...drgac se ti pa zihr ADSL bl spalca kot Cabel, ker ni prenos odvisen od kolicine porabnikov, torej je na dolgi rok (pa tud na kratek) ADSL dost bolj rentabilen....
..:Do, or do not. There is no try:..

Swiwer ::

Pravkar sem izvedel da je SiOL ze omejil upstream prenos iz prej "neomejenih" 52 KB/s na
zdajsnjih 15 KB/s. Skoda.

-----------
Perplexer

DC- ::

No ko smo se že veselili dobrega in poceni interneta vse šlo spet v vodo.
Sm me uporabniki ADSL in zadnje čase imajo OGROMNO problemov. Že nekajkrat se je zgodilo da mi je povezavo kar prekinilo brez veze , kjub temu da nismem bil povezan že 12 ur in da je bil promet in to velik (60kb/s),
večkrat se je zgodilo tudi da ob priklopu ni sprejel gesla. Zadnjih par dni pa kar naprej zgublja sinhronizacijo z serverjem. Nakljub vsemu so pa zdaj resnično omejili še UL. OBUP

DC-

eiht ::

ja sej tolko si placu za upload


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volja ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13311844 (6012) angus255
»

Nič več ADSLa?

Oddelek: Omrežja in internet
422888 (1657) kleDo
»

pogodba za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
191875 (1440) NiggerBob
»

Trenute lokacije kjer je mozen ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181717 (1307) kleDo
»

SiOL ADSL test (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
548015 (6339) DC-

Več podobnih tem