» »

KVA SEM UŠPIČU?

KVA SEM UŠPIČU?

R@C@ ::

...men se zdi, da sem ga enmajčkeno posral...
Nekje tu sem prebral, da je AGP 4X neki brezvezenga in je bolš disable v Biosu, ne da bi se posebej trudu kva to pomen sem nebodigatreba zadevi v BIOSu isključu. Računalnik se mi takoj zatem ni hotel štartat...nato stisnem reset, ter ga lepo štarta...pol se spet odločim ugasnit zadevo...(ker mam problem z power off modom) kar na knof

...pol pa problem, računalo se noče več zbuditi, ne zažene ničesar, po vključitvi se prižgeta diodi za power in HDD, pa kar svetita in svetita in svetita...(kot DURACEL)..

Zdej pa ne vem kaj narest, baterijo sem že odstranu iz plate (Soltek 75), jo dal nazaj ampak isto, jumperje za multiplier sem dal nazaj...ampak nič...

...spet na vidiku SAMOMOR (kešmetanje)!?

L.P. D.J. Duck

:|:(:(:|

ChiefThunder ::

Parkrat CMOS povoz, pa reserteri CLOCK speed, aja, pa tist kabl za napajanje najprej vn spul. Enkrat bo že zagrabl.:)

R@C@ ::

...dodajam nove ugotovitve!

Po nekaj časa...ko sem takole žalostno opazoval računalo, se je stvar vklopila (z zvoki hard diska...) in zagnala Bios, ko sem se že razveselil, pa je spet ugasnu. PRAŠIČ.

Mam občutek, da bom mogu drgo grafiko not vršt, da bom lahko nastavitve v BIOSu nazaj vrgu, pa mogoče tud mal odvil Geforca? (prej je delal normalno par dni)

L.P

R@C@ ::

Kako nej CMOS povozm?

Ali je mogoče kej iz POST-om narobe?

Loki ::

Tapru ugasni, potem przgi, nato pa nabijaj Insert kaksne 2 sekunde.

Ce to ne bo delovalo, pa poisci navodila za mamaplato pa poisci tam vse o tem.

ChiefThunder ::

Možno je, da kj z grafično narobe, da ni dost notr, al je pa kj zje#ana. Vzem v roke navodila od matične pa tm poglej kako se CMOS resertira, finta je, da morš sam jumperje pravilno nastavt pa ti bi mogl vse delat.

Lej, najprej od matične odklop napajanje, potem najdi jumper "reset CMOS", parkrat ga premkn, prav tako resertiri CLOCK speed, pol pa probi zalaufat. Če ne bo nč pa še baterijo vn uzem pa ponov vs postopek- ne vem to bi mogl delat.:)

gaso ::

ce ne gre drugac in ker ponavad nikol ne najdes manual knjigice al pa taprave vrste pdf-ja na netu takrat ko stvar rabs eno zicko pa kratek stik na plat nared - mal bos prevodnik pa mal elektrike se nadoziral ampak bo pomagal :D

R@C@ ::

...Grrrrrrrrr...
Najdu sem Jumper ki naj bi reseteru CMOS, sem ga dol vzel in ga prestavu na zravenjšnja Pina (kot piše v plati), ter jih postavil nazaj. Po zagonu spet ista pesem. Danes zjutraj sem ga šokiru s hladnim zagonom in glej:
računalo se zažene do prve bele slike, nato se zopet ugasne, postopek sam ponovi ene trikrat, nato pa se oglasi nihče drg, kot duh iz računalnika (MamaPlata Soltekova) ki mi pravi: "Please check HDD cable or setting", s kablom nimam idej, kva nej pa iz settingom pa bog ve?

Kako pa na grafiki CMOS reseteraš, pa še nisem ugotovu, se grem trudit dalje!

Hvala za spodbudo, prosim še nadaljne predloge!

L.P. Obupana raca!

R@C@ ::

...sem znoru in nesu comp. k zlatim fantom iz ELECTRE!
...me prov zanima kaj se bo iz tega izcimlo.
(ratal mi je pridt u BIOS, sem že nastavlov, pol pa spet kar tema)

Ciao

R@C@ ::

Tko k sem predvidevu...skurjena plata!

HVALA ZA TRUD vseeno!

luni ::

Hehe ja plate ti sigurno ni uspelo skurit iz BIOSa :)
Artificial Intelligentia

R@C@ ::

A,A,A....sam trenutek, ravnokar sem dobil klic iz servisa, nisem je skuru, sam BIOS se je povozu (sem ga), in ga je stric z Electre nazaj naštimu, se ne da bi ful kej hotu reklamo delat (če je slučajno to prepovedan), sam so res O.K. na teli ELECTRI, Tržaška cesta 2. Za informacije o Soltek platah pa poiščite TUKAJ!

ChiefThunder ::

Ej, a ti je un model od servisa povedu zakva se je to nrdil- mislm kva si ti narobe naredu?

luni ::

Deejay splo ni prepovedano... vsako mnenje je zazeljeno, pozitivno in negativno :D
Artificial Intelligentia

R@C@ ::

Ja v bistvu sem zdele priletel nazaj iz Ljubljane...
Ugotovili smo slednje:
- po vsej verjetnosti je ohišje v stiku (kakršnemkoli že), ker platka in procesor zunaj delujeta brezhibno. (torej modifikacija ohišja ni uspela).
- mojga durona 600 naj najbolje, vsaj za nekaj časa pustim le na 850Mhz
- še enkrat mi je naložil BIOS.

Nadaljne raziskave sledijo jutri.

L.P. Hvala za pozornost.

Ark4nge| ::

Ojla, še zdej mi ni jasno kako ti je ratalo naredit ves ta kažin le s premaknjeno nastavitvijo v BIOS-u?!!
Ma sej ni važno sam da si rešu!

LP

8-O
Višje! Hitreje! Močneje!

R@C@ ::

...tud jest ne verjamem da je blo to pogojeno z nastavitvijo v BIOSU, ali pa je bil kej čuden slednji...
Vendar je zanimiv splet okoliščin privedel do tega, da se je računalnk obnašal tako, kot še ni najbrž nihče videl...(besede majstra).

Bom dons vse še enkrat začel skupi metat (užitka mi), pa pol štartat.
Uzuni mi zaenkrat vse normalno deluje.

Prva stvar nato, pa bo ta da bom Win ME ven fu.nu in 98 not porinu.

Še eno glupo pitanje!!!!!
Ali je fajn da so hladilna rebra na LIVE!u al je totalno brezveze?
"(mam enga dijaka Vegove k mi tole pomaga skup metat pa štrom, pa te zadeve, pa je gor nalimov tud te...)"

No pa L.P.

TESKAn ::

Hm, zakaj pa ne reber na live - a? Jst jih mam, k če jih ni se čip že prov vredu segreje.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ChiefThunder ::

Po moje ni nč narobe če so rebra gor- mislm, škodovat ne more. 8-)

HEKO ::

Pa kakšen ventilatorček pa Live! uživa v hladnih vetrovih! :)
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

R@C@ ::

Jest se bi sam zahvalu rad za vse odgovore in vzpodbude...
Dons sem že iz Essedija pršou dam okol 13.00 ure, sem si namreč kupu nov CD rom in modem, pol pa končno vse skupi vrgu, cel sistem naložu, (še zdej se mi smeji, ker je šlo skor čist gladko)...tko da vas zdej gledam iz 19" (prej na 14).
Tudi winsi so zdej kul k so 98....zdej pa si bi še zadnjič olajšal dušo in zavpil: WINDOWS MILLENNIUM EDITION SSSSSSSSSUUUUUUUUUXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX!!!!!!!!!!!
BBBBBBBBBIIIIIIIIIIGGGGGGGGGGGGG TIME!

>:D

No ja pa še neki, tista Jokerjava akcija za DVD (k mi je mal žal, zato tud CDrom zravn), 98 imajo drajverje za ta RAITE, ME pa ne?
Čudn ne?

L.P. D.J. Duck


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
885009 (4398) Janac
»

Password lock notebook

Oddelek: Pomoč in nasveti
152029 (1445) boogie_xlr
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar
»

Mlacom

Oddelek: Strojna oprema
163032 (2494) Han
»

kva je ATA? kako jo menjat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51453 (1346) gaso

Več podobnih tem