» »

CPU burn in za OC

CPU burn in za OC

Tzar ::

Ima BxMaster in C700, doslej sem ga lahko največ navil na 875 (voltaže 1,8V in 3,3V I/O).
Pol mi pa en ti pove da je navil svojga celerona 700 na 1GHz. In sicer naj bi dal najprej voltažo na 2 in I/O na 3,6, uporabil programček CPU Burn in, ki naj bi nekako navadil CPU na to voltažo in čez nekaj dni postopoma prišel do 1GHZ. Zej se ni več oglasu tko da ne vem kako in kaj je res pri tem.
Tko da prosim za dodatna pojasnila in postopek kako priti do 1GHZ. Imam pa samo zračno hlajenje (dodatni venti na ohišju), ki mi kr fajn mešajo zrak.
prosim za pojasnila
lp
Tzar
8-)
Življenje je lepo!
  • spremenilo: Tzar ()

element ::

Kako priti do 1ghz. Fizično ;). Zamenjaj hladilnik za Vulcano II (2100sit), odstrani z njega termalni trak in ga podmaži s termalno pasto. Potem poglej za kakšnimi modifikacijami tvoje plate, ki naredijo, da tvoj procesor laufa na voltaži 2v. No, če boš uspešen se približaš gigahercu, drugače maš pa gnil proc/plato. :D;)

Shadowman-x ::

Kakor sem razložil že po telefonu. Voltažo nastavi na 2.0V, I/O voltažo na 3.6V, FSB pa pusti na trenutni frekvenci. Zaženi program BurnIn ali Prime95 (oba najdeš v download sekciji), pustiš delovati kakšen dan ali dva (po možnosti neprekinjeno, kar pa ne pomeni, da ne igraj igric ali surfaj v tem času). Nato dvigneš FSB (v mejah normale) in ponoviš postopek.
Kako daleč boš uspel naviti procesor je odvisno tudi od datuma proizvodnje procesorja.
VSE NAPISANO POČNI NA LASTNO ODGOVORNOST, SAJ LAHKO UNIČIŠ KAKŠNO KOMPONENTO!!!!!

P.S.: Včasih so tudi druge obveznosti in je računalnik na drugem mestu!

Tzar ::

He he Alex, ker sem prek telefona dobu filing da obvladaš sceno sem reku da te probam zbezljat na plano.
Sem zvišal I/O na 3,6V pa zej čakam kaj in kako bo.
Jest sem dobu progi na netu CPU BurnIn, v katerega smao vpišeš koliko časa naj dela. Sem pa čekiral temperaturo CPU in se sploh ni spremenila med delovanjem (skoz okol 37ˇC).
Računalnik mi je pa ful gadno met čez noč prižgan k mam tolk glasnga BlueOrga da mi še med špili najdea živce, pa se takrat ful manj sliš.
thnx
Tzar
Življenje je lepo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI nf3 + GeIL DDR500

Oddelek: Navijanje
191166 (955) GaS
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110377 (6868) KrCbelca
»

A je to sploh normaln?

Oddelek: Navijanje
411861 (1144) sirotka
»

pentium 4 2,8 stabilno deluje pri 3,6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
544012 (2945) Freelancer
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411740 (1205) sheep

Več podobnih tem