» »

athlon 1G - vodno hlajenje - overclock

athlon 1G - vodno hlajenje - overclock

suzuki 900rf ::

Imam vodno hlajen procesor Athlon 1G in plato od MSI K7T ki ima čipset od VIA KT133a.

Danes sem s svinčnikom (B4) prebarval L1 mostičke, v upanju da bo šel vsaj na 1,3G. Zvišal sem multiplier na 9,5 ; FSB pa pustil na 133, vendar se je tik preden je prišel v Win resetiral. Sedaj ga imam na 1,2G (9*133) in dela stabilno pri temperaturi 33C. Voltažo procesorja sem dvignil na 1,85 V.

Zakaj ne gre vec?

Ali nisem dobro pobarval mostičkov?

Ali je kriva plata?

S katero snovjo ste vi barvali mostičke?

Kako bi še dvignil voltažo procesorju in do koliko je varno?
Suzuki rules!!!

dela ::

če ti posta 9.5x 133 pol si vredu prebarval...
jaz sem barval z navadnim patentnim svinčnikom in je šlo iz prve...
verjetno imaš dokaj len proc. ki potrebuje več voltaže. Glede na to da maš vodno hlajenje mislim da bi bilo varno nekje 2.2v če maš dobro nareto ni problem še več.
moj fotr ma K7T LE (ona rdeča) pa če ma ta tud KT133a
boma kr menjala plate :D (sam mam sicer abit KT7).
Zdaj že iščem voltmod za K7T pa če bom najdo ti bom napisal link...

dela ::

nekaj sem najdo...
tukaj

suzuki 900rf ::

hvala za namig. Bom jutr zamoru soseda da mi bo mal lotov plato pa bom vidu ce bo kj drgac.
Suzuki rules!!!

suzuki 900rf ::

Dons smo s sosedom naspajkali upor tako da mam sedaj na plati voltazo 2.15:)) . Procesor mi stabilno dela na frekvenci 1275 Mhz, množilnik 9.5, FSB 135.
Zanimivo je to da se mi računalnik ni hotel pobrati z množilnikom 9, res ne vem zakaj.
Ali je še kakšna varianta da bi procesor bolj navil.

Ali je kateremu uspelo naviti 1G Athlona na vec kot 1300 in kako?
Suzuki rules!!!

morphling1 ::

Recimo 1G TB avia -y stepping na ~1600, voltaža tam okrog 2.25V plata je bila takrat Abit KT7a 10*160 . Če se ti računalnik ni zbudil na nekem množilniku (in seveda pri taki fsb frekvenci da bo 100% stabilen) potem nimaš dobro pobarvanih mostičkov. Za iskanje meje proca pa najprej nastavi na visok množilnik ter nizek fsb tako da te spomin sigurno ne drži nazaj potem je pa fin programček za dvigovanje frekvence fsb-ja v winsih CPUFSB, testiraj tako da recimo poženeš prime95 ki je zelo dober program saj ti zelo obremeni procesor in gleda na napake, in ti najprej napiše error kot da bi računalnik čisto friznil, se pravi poženeš prime95 torture test nato pa na vsakih 5min recimo dvigneš fsb za kak megaherc se pravi da s tem dvigaš tudi frekvenco procesorja, tako boš dosti hitro našel kje je na obstoječem sistemu meja. Načini kako pa potem izboljšati to frekvenco so pa v večini primerov povezani s hlajenjem...

EDIT: pozabil barvanje s svinčnikom je zelo nezanesljivo, po neke časi ti lahko določeni množilniki odpovedo, zelo dobra je srebrna prevodna barva ki jo dobiš v konradu, če pa hočeš imet res 100% odklenjeno za vedno lahko narediš tako kot jaz na xp-ju (kjer so mostički še manjši in bolj skupaj) in sicer prelotaš L1 mostičke s tankim žičkami (dober vid in mirna roka)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Boško ::

Morph: Bi bil pripravljen probat zlotat L1 mostičke na mojem XP-ju?? Pa za račun povej!

L:p.

morphling1 ::

Ja za 2000 sem pripravljen probat (če ne rata pač ne plačaš), če bom ta vikend dobil bloke in plato za test, bom imel vse razstavljeno tako da mi lahko pripelješ in bom lahko tudi hitro probal če vse dela, iz kje si btw. ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Sem iz okolice KK, tak da je pošta še zmer vrjanta! Če si za, je tuki mail, pa se bova več zmenla!! btw, če boš mel razdrto, bi lahko probal kolk bi ti ratal iztisnt iz mojga proca, da vidm kolk je kaj vredno moje hlajenje!!! Jaz bom mel itak do drugega tedna razdrt računalnik, ker delam novo ohišje!!

morphling1 ::

Ja potem je pošta varianta jaz sem namreč iz 20 km sev. iz Lj.
In ja lahko sprobam do kje dela proc pri meni. Dobiš email
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

suzuki 900rf ::

morphling1 - Ali lahko malo podrobneje opišeš to lotanje L1 mostičkov?8-)
Suzuki rules!!!

RAMPA ::

Pzdravljeni!

Tudi jaz imam plosco MSI K7T in procesor Athlon 1000.Pobarval sem mosticke HB svincnik ter nastavil FSB na 136,CPU Ratio na 9.5,in Vcore na 1.85!
Ce dam mnozilnik na 10 se mi monitor ugasne,ce pa zvisam FSB na 137 mi zmrzne pri nalaganju.Tako,da imam zdaj procesor na 1292 MHz zracno hlajen(Spire cooler) v biosu pa je temperatura 35 stopinj.To je trenutno moj maksimum.Tudi jaz bi rad zvedu kako doseci vec....;)

morphling1 ::

Tu sem opisoval kako sem naredil odklep : Klik !
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezanje povezav L1 na duronu

Oddelek: Navijanje
371341 (985) franci
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654147 (3412) SkyNet
»

Atholn 1100 OC

Oddelek: Navijanje
171136 (907) 3LeR.
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221592 (1449) VASkO
»

D600 ne morem OCat

Oddelek: Navijanje
212024 (1751) legenda

Več podobnih tem