» »

Laserski tiskalnik nakup jutri

Laserski tiskalnik nakup jutri

lesy1 ::

Na žalost me je doletelo da moram jurti ali pa pojutrišne,m kupiti laserski tiskalnik (ČB) za precej male pare pa me zanima samo kako je gledee porabe tonerja pri HP1010 in pa Brother HL-1430 ke sta po cenah precej blizu.

Hvala za vse odgovore

LP

lesy

Trinitron ::

Jst ti absolutno priporočam Brotherja HL-1430, ker je ful hiter, pa še pocen. Tonerja pa tut ne nuca tok. Ena polna text stran te košta mal manj kot 6 SIT.

DjTonic ::

Kupi Brotherja.

morphling1 ::

Če že kupuješ novega, bi bilo mogoče razmislit o Samsung CLP-500, barvni laser, ki je dobil nagrado v reviji Monitor za dober nakup. Dobi se ga že za 109.990 sit pa tonerji tudi niso dragi. Jaz ga bom kupil drug teden, ker ga je vzel že kolega in je ful zadovoljen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

miha25 ::

Kje je 110k sit?

lesy1 ::

Saj mi je barvn res ful všeč sam nasžalost ne razpolagam z tako velikim proračunom pa tudi pbarvni print rabin približno 20strani/leto tako da bom čisto zadovlojen z Brotherjem hl-1430 za 42kSIT.

Hvala vseeno

Lesy

roCkY ::

Kaj pa samsung SCX-4216F. Pride 85K. Oz SCX-4216 le tiskalnik.

Imam brotherja 1440 z porabljeno razvijalno enoto in praznim tonerjem. To stane trenutno več kot tiskalnik. Bil sem zadovoljen z njim a bo ostal pod mizo kot rezerva. Fax mi je požgečkala strela in sem se odločil za omenjeni "pisarniški multipraktik". Imam ga cca. 3 tedne mi zadeva postaja vse bolj uporabna. Strošek tiska zelo podoben Brotherju. Razvijalna enota s tonerjem naj bi bila za cca- 3000 listov in pride nekaj čez 16K.

DjTonic ::

Kje je 110k sit?

V BOF-u. Zgleda pa zelo zanimiv tiskalnik, cene barvnih laserjev res noro padajo.

lesy1 ::

Jaz sem slišal, da je treba razvijalno enoto menjat na 3-4 tonerje. Če računam, da z enim naredič 3000 printov je to od oka 10k strani, kar je za mene več kot dovolj za cca 4 leta. Takrat bom pa že kaj drugega nabavu (beri dražjega).

LP

lesy

roCkY ::

Brother je za domačo rabo in manjšo pisarno, če ne rabiš faxa in skenerja posebaj ter ne pride prav kopirc pri roki zlo uporaben. Dober prebavi tud kakšne mal trše papirje. Če ne rabiš velik in se ti kakšna etiketa ne odlepi (sem mel srečo 2x) razvijalna eno brez problema zdrži 20000 in tudi več kopij. Ja pa to res veliko. A pride do problemov in začne kakšne črte delat. Sam sem mel ponavad dve v uporabi. Ena je bla za normalno tiskanje. Iztrošena pa za deklaracije, kjer ni tolk važno, če je kakšna pika preveč. Če pa boš tiskal le na navaden papir sploh ni problemov. Tonerji pa so za 3000 in 6000 strani.
Tudi zato sem se sedaj odloču za tiskalnik pri kterem menjaš toner z razvijalno enoto.
Čez 4 leta bo za ta denar ali malo več verjetno že kar uporaben barvni laser za domačo rabo.

lesy1 ::

Sem pozabu povedat. Tiskalo se bo za domačo uporabo izklučno navaden papir.



LP

Lesy

miha25 ::

Zanima me kje lahko kupim tonerje za SAMSUNG CLP500 ter kakšne so cene. Tako za barvne in črnobele.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miha25 ()

boštjan ::

miha25, v BOFih,cena posameznega tonera pa je mislim da 26k

dr.J ::

Kaj pa Samsung laserski tiskalnik ML-1710P za 29 kSIT na enaa.com?

Barvni laserji: ceni tiskalnika prištejte še cene vseh kartuš, saj pridejo s skoraj nič tonerja.

sash ::

sam sem že pred precej časa kupil HP LJ 1000, pa sem z priloženim tonerjem naprintal minimalno 2000 strani pri recimo povprečni pokritosti lista (4-5%), tako da teroija da pridejo vsi tonerji skoraj prazni ne bo držala - vsaj pri HP-ju ne :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

bond007 ::

Sam imam hp 1010. Sicer zlo dober laserski printer.. hiter. Edina napaka je da je printanje dokaj drago... namreč toner stane 16 tisoč.. drži pa za približno 1500 strani. JE pa fora! Kupi se komplet za polnenje tega tonerja ( šele par mesecev je zunaj), ki stane ~ 6500 sit. No to je pa že super poceni. Toner naj bi zdržal vsaj 3 polnenja ( pomoje se da polnat tudi po 5krat in več..) . Priporočam hp1010...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

DjTonic ::

Najbolj poceni se tiska s kakšnim Brotherjem npr HL-1430. V enem članku je pisalo, da te pride ena stran cca 5 sit. HP-ji so bili označeni kot požrešni s tonerjem ter, da mečkajo papir.

Cuoresportivo ::

Pozdravljeni!

sorodnik me sprašuje ali je samsung laser clp 500 dober nakup. cena je 109.000 sit v Bofu. Verjetno bo kdo vprašal kolk se bo printalo. Naj povem da ne kaj dost, oz pri zdajšnjem printerju , ki je inkjet menjajo 1 komplet kartuš letno. Se mu potem takem splača kupit laserja in , če ma kdo kakšne izkušnje s tem samsungom glede tiskalnikov, dobre ali slabe. Jaz jih nimam namreč oz jih ne poznam

samsung clp 500

hvala za čimprejšen odgovor.
lep pozdrav(best regards)

McNato ::

Cena kompleta kartuš - 3 x barvne + 1 črna je cca. 100.000 SIT. Barvni tonerji tonerji pa držijo 5000 strani - črn 7000. Kot je bilo že zgoraj napisano je treba menjati tudi boben na kakih 12.500 barvnih kopij - 40.000 SIT. Tonerji ki so priloženi Samsungovim tiskalnikom so napolnjeni do 1/3. Meni se zdijo obratovalni stroški (pre)visoki.

morphling1 ::

Glede na cene HPjevih tonerjev so glede na polnitev tile od Samsunga še poceni, HP črni toner za 6000 listov pride okoli 30k. Tako da obratovalni stroški in cena izpisa ni visoka, sicer pa poglej test v Monitorju mislim da dva meseca nazaj, ko so testirali barvne laserce, ta je bil glede na svojo ceno dobro ocenjen, pa takrat je bila ta 160k.
Jaz ga imam in sem zelo zadovoljen, sicer ogrevanje in priprava tonerjev traja nekaj časa, samo potem pa hitro tiska, sploh so me presenetile barvne slike, ki so na navadnem papirju vsaj za moj okus lepše kot navaden print od inkjet tiskalnika. Edino malo je treba svetlost korigirat, ker v osnovi so malo pretemne.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

iskra ::

No da nastavim še jaz svoj kozarček pod pipco:

Dekličin očim se zanima za nakup tiskalnika. Glede na cene, sem kar direktno povedal, da bo laserski tiskalnik best buy, ker pač stane zgolj 2x več kot injet in tle se stroški za par strani na dan za kako leto končajo, potem pa še 15-18k za nov toner za naslednja tri leta.

Torej proračun naj bi znašal nekje okrog 30k in kot nalašč pade Samsungova zadevšna noter.

Če sem prav prebral na forumu, ima prvi toner samo 1/3 barve v primerjavi z novim. Nov stane 16k in zadošča za 3000 strani. Malo sem primerjal druge tonerje in tiskalnike: najcenejši tiskalnik pri kateri koli firmi je 15k dražji. Tonerji stanejo nekje 17-25k in nekateri celo zmorejo 6000 strani. Ker se bo pač tiskalo razmeroma malo, se meni zdi Samsung dober nakup.

Sedaj pa vas sprašujem: se splača zadevo kupiti? Ga kdo že ima? Imate kak hudičevo dober argument, da bi dekličin očim dodal še Cankarja in Kobilico na kup za česa boljšega?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

bili_39 ::

No, sicer imaš pod 30kSIT na izbiro še vsaj Minolto 1300 tukaj vendar pojma nimam kako dela (je pa GDI printer).
Ima kdo kaj več izkušenj? Tudi mene mika nov poceni laser.

iskra ::

Kje pa se lahko kupi to zadevo in kaj naj bi točno GDI pomenilo? Koliko stane toner za ta printer?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

boštjan ::

za minolto pride okoli 24k toner
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Smorny ::

Jaz imam Samsunga 1710. Dela kot je bilo pričakovano. Text je boljši od inkjetov, drugega pa tako skoraj ne printam.
GDI pomeni, da ti v dosu ne bo delal.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

iskra ::

No pač ne bomo več pisali dokumentov v DOSu pa je ... >:D

Kolikšna pa je kapaciteta (v straneh @5%) za Minoltin toner?

Še to: na nekaj spletnih straneh sem zasledil Panasonicove tonerje, ki stanejo samo 4-5k za 2000 strani. Tiskalnikov pa nikjer. Ve kdo kje dobiti tiskalnike od te firme? Res me matra firbec :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

bili_39 ::

Malo sem poguglal za Minoltine tonerje - pri nas nisem našel ravno dosti informacij:
toner za 3k kopij = 67 evrov
toner za 6k kopij = 110
razvijalna enota (na 20k strani) = 80

pri nas pa (kot pravi boštjan) prodajajo očitno toner za 6k strani - ista cena.

Za domačo uporabo še gre, za večje število kopij pa kar drago.

Senzacionale ::

Jaz mam pa še dobri stari HP LaserJet 4L, ki verjetno še vedno bolše dela kot pa ti novi ceneni laserji kateri majo vsi zelo slabo kvaliteto.
http://www.dostavahrane.si

iskra ::

Cimer ima tudi ta printer in mu res šiba kot namazan ... Edino po zamenjavi bobna kliče ma bi blo bolše kar novega kupit za ta denar:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barvni laserski printer - multi naprava

Oddelek: Kaj kupiti
385680 (3411) mailer
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
325014 (4369) dolenska
»

poceni laserc...samsung 1520 vs. hp 1010

Oddelek: Kaj kupiti
112163 (1813) pavl
»

Kateri barvni laserski tiskalnik za okoli 110.000 sit ?

Oddelek: Kaj kupiti
182019 (1676) mersol
»

kateri laserski printer

Oddelek: Kaj kupiti
262792 (2319) mersol

Več podobnih tem