» »

kateri laserski printer

kateri laserski printer

koto ::

Kupujem laserski čb printer, ki ga bom precej uporabljal.
Kaj naj kupim, da bo čim cenejše vzdrževanje oz. poceni tonerji po možnosti, da se dajo obnoviti. Zadeva mora biti kvalitetna s čim manj okvar.

hvala in LP

Eschelon ::

Po moje je Samsung dobra ideja. Sam imam ML2250 (1200dpi) (50kSit) in je na nivoju. Obstajajo tudi cenejše variante (600DPI) (za cca. 32kSit).

Glede tonerjev za Samsunga zaenkrat še ni variante obnove (vsaj ne da bi jaz vedel), ampak so cene z novim tonerjem na nivoju HP (cca. 4SIT/stran).

V sub 100k klasi imaš še:
3 HP 600dpi in 1 1200dpi (in sicer za okoli 40k in 60kSIT in 70kSIT, 1200dpi je okoli 90k).

2 Epsona (600dpi 37kSIT, 1200dpi 80kSIT)
Pa Canon, Brotherji, Kyrocera.
Vedeti, razumeti, znati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eschelon ()

DjTonic ::

Jaz sem zaenkrat zelo zadovoljen s Samsungom ML-1710P. Ima tudi en takšen gumb Toner Save in s to funkcijo lahko natisneš še 40% več. Zgleda pa takole...

OldSkul ::

Tudi za Samsung obstaja komplet, da toner napolniš. Stane okoli 9 tisoč in ima to podjetje oglas na Bolhi, tako da poglejte na Bolho.
Drugače pa toner za model, ki je na sliko zgoraj stane na Enaa trgovini 15 tisoč SIT.

koto ::

kaj pa razvijalna enota? ali je v tonerju ali se jo posebaj menja?

Monster ::

heh kupi brotherja hl-1430...zdele še maš fajn akcijo na enaa.com tk da čekiraj :) -> tha link
Ka zaboga...

mersol ::

fantje je obnova tuki jo mate
http://trgovina.kartusa-toner.com/index...
l.p.

LeQuack ::

Jst sm nabavil Konica-Minolta v Bigbangu za 30k in sm z njim kr zadovoljen za zdej, sprintal sm ze ene 300 strani drgac.
Dobre lastnosti:
-1200x1200 opticna resolucija (ceprav se pri tekstu bistveno ne pozna, je dovolj oster ze pri 600x600, pozna pa se na slikah)
-16/strani na minuto, mislm da je kr tocen podatek
-ne zasede velik prostora
-usb prikljucek (ze standard zdej)
-locen toner in valji
-8MB pomnilnika
-prilozen toner za 1500 strani
-driver v windowsih dela v redu, je dost opcij, kaze ti v procentih kollko se imas tonerja, ima tud toner saver mode (neki podobnga k Samsung), vendar je vec ali manj neuporaben, ker tekst komaj vidis
-hitro sprinta prvo stran

Slabe:
-nima kasete za papir, tako da je potem podobno kot pri inkjetih, se zmeraj lahko sprejme 250 listov, samo skupaj vred z listi potem ni vec tako majhnih dimenzij
-vcasih (ceprav redko) povlece 2 lista skup tko de en pol ostane prazn, motece ce das printat velik stvari
-odlagalnik listov je zares neuporaben, mislim da ce uspe sprintat 20 strani in ne padejo vse po tleh je ze uspeh, tko de mores skor sprot pobirat liste k vn pridejo
-dokaj glasen, prcej se slis tud ko potegne list notr, ker je pac odprtega tipa
-drage originalne kartuse (23k za 3000strani in 37k za 6000strani), vendar se dobi obnovljen na zgornjem linku
-slike so vsaj po mojem mnenju bolj obupne, tud na 1200x1200, ceprov vem da tiskalnim ni namenjen temu v osnovi
-enrkat sm hotu 1200x1200 sprintat celostransko sliko, pa je driveer reku Buffer Overflow in nikakor ni hotu sprintat ce nisem zmanjsal resolucije, oz se zdej noce


No ce bi se najbrz se enrkat odlocal bi raje uzel kej druzga, ceprov v vecini printam samo tekst, ampak me vseeno moti odsotnost kasete za papir in neuporabnost odlagalnika.
Quack !

OldSkul ::

Kupu bi Samsunga. Ima kaseto za 250 listov in dober odlagalnik, kjer se ti ne more zgosit, da ti bodo papirji popadali na tla. Vsaj meni še nikoli niso.

Keyser Soze ::

Ne pozabi še na Lexmarka E232.

Brane2 ::

Čez HP LJ ga ni. Priporočam LJ 1300 ali kaj temu ustreznega.

Solidna kakovost, dober odtis, robusten tiskalnik, relativno poceni kasete, na razpolago poceni in zelo kakovostni refilli. Če se ne motim, pozna ta tiskalnik tudi PostScript (nisem ziher da vse verzije).
On the journey of life, I chose the psycho path.

nodes ::

a ni tole mal drago

kaj pa 1010?


še kateri...da se da enostavno refilat? čep...prah na kile itd...

A-L-E-N ::

ja tega mam pa jst pa sm dost zadovoln z njim. ni pa podpore v linuxu in je tiskalnik namenjen sam za windowse...

Brane2 ::


kaj pa 1010?


Za tega ne vem. Nisem probal. Moje mnenje je, da če imaš denar za laser, kupi solidnega.

Prepoceni laser je IMHO slabša rešitev od inkjeta.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OldSkul ::

Govoriš iz izkušenj?

Samsung 1710P, kljub temu, da je poceni zelo dobro tiska. Sploh ni primerjave z inkjeti. Sem natisnil z originalnim tonerjem, ki BTW zdrži samo 1000 strani, že 1100 strani. Z eno kartušo pri inkjetu bi jih najbrž precej manj

Lp

Brane2 ::


Govoriš iz izkušenj?

Samsung 1710P, kljub temu, da je poceni zelo dobro tiska. Sploh ni primerjave z inkjeti. Sem natisnil z originalnim tonerjem, ki BTW zdrži samo 1000 strani, že 1100 strani. Z eno kartušo pri inkjetu bi jih najbrž precej manj.


Govorim iz izkušenj. Sam uporabljam LJ1200tko že nekaj let in pred tem smo tudi imeli v firmi HP printerje (3,4 itd).

Na svoj printer trutinsko sprintam po 2.000 kopij "v šusu". Printer se sicer takrat segreje, a dela še vedno ko urica. Do danes ga nisem nikoli odprl ali imel kakršnegakoli opravka z njim, pa sem zamenjal sigurno več kot 10 kaset, mogoče celo 20 v manj ko treh letih.

Ljudje okrog mene so stalno nekaj jokali okrog težav s tiskalnikom, nisem pa še slišal v svoji okolici jokat nekaoga s HPjevim laserjem. Kolegi so imeli vse živo in to prekleli, če ne zaradi drugega zaradi cene refilla in servisnega materiala. Pri HPju je vse v eni kaseti, katere kompletna obnova in zamenjava tonerja me stane cca 10 kSIT.

Kar se inkjetov tiče, se danes da za majhen denar dobiti solidno hitre inkjete in refill črnila niso več dragi.
Stvar vsekakor ni konkurenca laserju če tiskaš 1.000 strani mesečno, je pa povsem zadosti dobra tudi za bolj intenzivno domačo uporabo in pri uporabi refilla se cena tiska približa laserju. Deci črne barve za EPsona pride pri meni 2.200 SIT, to je pa zadosti za recimo vsaj 10 refillov pri Stylusu. S tem s epa da natisnit kar nekaj strani. O.K, kakovost tiska na navadnem papirju mogoče malo zaostaja za laserjem, a je še vedno zelo dobra.

Če si domači uporbnik brez pretiranega denarja in si ne moreš privoščit soliden laser, se boš pa sekiral okrog kakovosti tiska modernega inkjeta ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

OldSkul ::

Mislim, da tudi če bi kupil kakšnega Hp-ja ali pa Minolto ne bi bil nič na boljšem, samo več bi plačal. Kvaliteta in hitrost tiska se sigurno ne razlikuje toliko.
Drugače pa za ceno 30 jurjev ponuja daleč največ. HP LaserJet 1010, ki stane okoli 3 tisoč sitov več se ne more primerjat z Samsungom. Nima niti kasete.
Vse drugo od HP-ja je dražje.

EDIT:
Ima predal, toda je samo za 150 listov, pa nima pokrova tako, da to v bistvu ni prava kaseta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Brane2 ::

A ta tvoj printer:

- podpira Postscript ?
- lahko dela samostojno, torej ne potrebuje računalnika za RIP in bi delal tudi recimo v Linuxu ?

Koliko te stane kaseta- refill ?

Mene kaseta za 2.500 strani stane cca. 10 kSIT. Varianta za 3.500 strani pa mislim da jurja ali dva več.

Poleg tega, kako dobro se ti obnese tak refill ? Pri meni je vsaka tako zamenjana kaseta popolnoma obnovljena in enakovredna novi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

OldSkul ::

Obnovljena kaseta stane 8 tisoč sitov. Sem šel pogledat. Je pa za 3000 strani.
Postscripta itak, da ne podpira. Itak ne rabim. Se mi zdi, da pa ga podpira njegov brat, ki pa je 50 jurjev.
Dela v Linuxu ampak ne dela pa samostojno.
Kako se obnese tak toner pa ne morem povedat, ker imam še vedno originalnega, ki ga bom v kratkem zamenjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

IgorM ::

Pozdravljeni.
Lastnike Samsunga ML-1710P prosim za naslednje izkušnje:
- tiskanje kuvert - jih mečka al je vredu???
- daljše printanje - kako je s pregrevanjem, ali povleče več listov hkrati???
- splošne lastnosti: driverji, hitrost in kvaliteta printa, pa še kaj...

Hvala že v naprej.

MEDENA ::

HP 1010 SIT 35K slabih

kaj češ boljšga ? mam ga že 1 leto pa dela 1A.

roscha ::

MEDENA:

Ne nabijaj. Kar imaš ti je ZMER najboljše. Tale HP je crap zaradi tega ker ja Win only printer. Brain dead. Ne dela pod ničemer kar ne sliši na ime Mikro$oft. Za par jurjev več bi lahko kupil "večjega" brata ki podpira vsaj PCL.

Aja saj ne veš kaj PCL je... torej odlična izbira, se strinjam.

MEDENA ::

ejga mare še smo živi

kaj večjega brata...ja za malo dinar malo muzik...1012 je pa dražji.

OldSkul ::

Manjše kuverte mečka, kako je z večjimi ne vem. Največ listov naenkrat, ki sem jih sprintal je bilo 50-brez pregrevanja in vlečenja po dva lista na enkrat.
Kvaliteta printa je dobra. Več ne morem povedat saj nimam kakšnega drugega printerja doma.

dolenska ::

jst bi kupil na tvojem mestu konico minolto 1300W. stane 30000ksit, je lep na pogled, kvalitetno narejen, reklamacij ni,(vem ker poznam folk na konici minolti). v driverjih lahko nastavis da ti dela zlo potih(silent mode),
glede tega da zagrabi dva lista, lahko pa smo povem da ni kriv tiskalnik ampak je kriv uporabnik ker je splosno znano, da mora uporabnik pred uporabo liste mal razpihat(to se naredi tako da pihnes ob strani oz.iz boka listov da je vsak list zase, ker se nekateri listi lahko mal skupaj zlepijo pa pol potegne dva lista ).

Nebomgabiksa ::

As always - vse je odvisno od zahtev. Kaj kdo rabi oz. potrebuješ... Koliko kopij?

Če rabiš tiskalnik za 1000 kopij, kupiš kaj poceni (Samsung, Brother, HP, Minolta..). Življenjska doba tiskalnika je tudi faktor; če pri HP-ju gledeš mesečno obremenitev, ga lahko v par mesecih "uničiš". Potem je še tu postavka koliko potrošnega dobiš zraven, ostale karakteristike pa so up2you. Če imaš več tiskanja in rabiš široko zdržljivost ti priporočam Brother HL-5150D, ki že ima vse živo emulacij + DUPLEX. Če te list papirja pride 2 SIT potem hitro zračunaš koliko prihraniš. Cena tiskalnika pa je pod 100K SIT. Brother ima tudi pri vseh mašinah ločen valj in toner kar pomeni:
1) pri manjših tiskalnikih valja verjetno ne boš "zgonil" (20K strani)
2) pri večjih pa ga matraš dokler ti paše kakovost izpisa :)

Any more Q? ;-)

Lp,
A.

mersol ::

Konica Minolta bo hit ... kajti za to ceno je to super tiskalnik no seveda v ta rang spadajo še hp1010 in samsungi 15xx 17xx
Tonerje za vsse našteto ti pa najkvalitetnejše in cenovno res ugodno zrihtajo v Cosmotu oz. kr trgovina www.kartusa-toner.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poceni laserc...samsung 1520 vs. hp 1010

Oddelek: Kaj kupiti
112152 (1802) pavl
»

laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
111591 (1336) ping
»

Laserski tiskalnik nakup jutri

Oddelek: Kaj kupiti
282958 (2368) iskra
»

Dober laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
231852 (1588) totek24
»

laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101270 (1130) MadMax

Več podobnih tem