» »

poceni laserc...samsung 1520 vs. hp 1010

poceni laserc...samsung 1520 vs. hp 1010

budili ::

zanima me kaki so stroški pri dotičnih HP 1010 in Samsung ml 1520, je potrebno še kaj drugega menjat kot sam toner (razvijalno enoto, osvetljevec...)?
na koliko časa/št. izpisov (če je kdo kje zasledil)?

je možen refill pri obeh?

nucam nekaj poceni, hitrost ni bitna, kvaliteta izpisa ni toliko pomembna, kak mesec tud 500-1000 izpisov, kak pa tud sam 100..., pa da bi blo za nekaj cajta,OS je win xp

nagibam se k Samsung zarad 24m garancije...

osebne izkušnje/nasveti, prosim?
hvala

bom pa mal manuale pregledal...:)
  • spremenil: budili ()

BluPhenix ::

Priporočam ti da se ozreš tudi po KonicaMinolta PagePro 1300W.

Printer stane 30.000SIT, kartuša za 6000 kopij je nekje 32.000. Kvaliteta slik ni nič posebnega, zmore pa nekje 17 strani na minuto.

bond007 ::

Pod 30 tisoč dobiš tega HP1010. Tudi sam ga imam in edina napaka, ki sem jo do sedaj opazil je, da so tonerji od HPja precej dragi - toner za 2000 lstrani stane okoli 15 tisoč sit. Uporabljati sem začel refile, ki so po 6k sit/2k strani - kar pride nakoncu zelo poceni. Je pa res, da na začetku ko sem napolnil prvi toner, se mi je razmeroma hitro obrabil valj - na listih je puščal tanke črte ob strani. Neuporabljen prah sem presul in ga uporabil na drugem tonerju. Drugi toner sem že 2krat nafilal s prahom in ni do sedaj nobenega problema.

Če pa ne misliš uporabljati refilov, ti priporočam drugo znamko printerja, namreč z originalnimi tonerji je tisk razmeroma drag!

budili ::

hvala za odg:)

abs milsim uporabljat refille, sem najdel na googlu, da naj bi en toner zdržal 1-2 refilla tko, da stvar zelo poceni

samsungov toner je pa 15ksit za 3000strani, hp 15ksit za 2000strani, je pa prvi pri samsungu sam za 1000strani:\

zdej če ima hp isto anatomijo ala tastari, da ni potrebno valja menjat na 15000-20000kopij (kot kak Oki,Brother..) bi skoraj prešaltal (upam da najdem kak podatek za samsung, kako ima to rešeno).

zadnje čase zlo težko najdeš kak pameten review:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

budili ::

očitno ima samsung tudi valj skupaj s tonerjem (vir:google groups)

bond007 ::

Jap, valj dobiš skupaj z tonerjem - kar naj bi pomenilo, da valj verjetno ni tako kvaliteten ( ker je pač predviden samo za recimo 2k strani), vendar zgleda se da toner vsaj nekajkrat napolnati.

Keyser Soze ::

Jaz sem kupil Lexmarka E232. Ker ima pač 16Mb rama, predal za 250 listov, dela v Linuxu. In sem zaenkrat zadovoljen z njim. Pač laser kot laser. Malo sem sicer razočaran nad samo kvaliteto tiska, ampak je treba vedeti, da imam v službi na voljo Xerox Phaserja 8500.:D

Toner za 2500 strani košta 18 jurjev. Za večjega ne vem cene. Valj zdrži pa cca. 30000 strani. Torej življenska doba printerja za mene.

Samsung mi je tako grd, da ga pač niti nisem vzel v obzir. Hp1010 pa ne dela v Linuxu.

Macketina ::

Tudi mene zanima en tak laserc za max. 30-35K.Kvaliteta tiska je lahko povprecna za laserc, sam da je USB pa da dela v win98se in XP.
Gledal sem neki ze enega Brotherja,HP1010 in nekega Samsunga.Sam kaj ko zacetni strosek pri nakupu laserca sploh ni edini.Nikjer pa ne zves kredibilno kolko zdrzi toner in kolk stane.Tako da ce ima kdo se kake informacije se priporocam.:D

lp
Macketina!

BluPhenix ::

Kot sem že napisal poglejte si Konico Minolto PagePro1300W, je dobil tudi zlati monitor.

Je USB ali LPT, ima gonilnike za vse živo. Gonilniki so odlični (podpira manual duplex, samo vzameš liste iz zgornjega pladnja in jih položiš v spodnjega, za pravilno postavitev strani poskrbi sam,...)

Printer pride nekje 30.000, toner za 6000 kopij stane približno 30.000, Boben je treba menjati na nekje 30.000 kopij.

Jaz sem ga kupil pred ene 2 mesci in sem zelo zadovoljen z njim.

Glede vzdržljivosti tonerja, meni je sprintal 967 strani so sedaj in mi kaže, da je toner za 1500 kopij še 26% poln, tako da nekako drži. Printam pa večinoma datasheete, seminarske in podobno.

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Še en glas za KonicaMinolta PagePro 1300W. Po mojih izkušnjah odličen printer ...

Tomas 33 ::

Preveri Brother HL 1430

Lp

pavl ::

Upam, da ni narobe, če kar tukaj vprašam

Ali je s tiskalnikom Samsung ML-1520 mogoče tiskati v linuxu (kakšna izkušnja)?
Isto me zanima še za Konico Minolto PagePro 1350 in za Kyocero FS-720 - ali kdo ve, če delajo v linuxu. V njihovih opisih in podatkih tega nisem zasledil.
Koliko se splača upoštevati poceni izpis (Samsung ML-1520 med najcenejšimi tiskalniki, Kyocera ima pa še cenejšega - revija Monitor)?

Lep pozdrav, Pavel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
123522 (3240) gwertix
»

kateri cenejši laserski tisklanik

Oddelek: Kaj kupiti
142080 (1772) mersol
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324901 (4256) dolenska
»

kateri laserski printer

Oddelek: Kaj kupiti
262722 (2249) mersol
»

laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
111545 (1290) ping

Več podobnih tem