» »

Kakšen comp kupiti

Kakšen comp kupiti

misso ::

Za podjetje moram kupit 3 računalnike. Dobr bi bilo če bi bli že sestavljeni(npr: dell, ibm,hp,itd) in lcd monitorje kdo jih prodaja. Obvezno morejo poganjat win98 zaradi programov ki se poganjajo v dosu.

delfinus ::

Aloha! Zakaj ravno dell, ibm in hp in tako placevati 100.000 SIT za vsak PC vec, kot bi placal za nakup ene osnovne najnizje sestavljene konfiguracije PCja. Za to razliko podjetju priskrbis lahko se vsakemu nov laserski printer.

Za podjetnisko poslovanje so primerni najpocasnejsi celeroni in najpocasnejsi AMDji, ki jih danes dobis na trgu. NA vseh bo normalno tekel Win98se.

Gledal bi takole

Intel Celeron najpocasnejsi, ki ga lahko dobis, AMD najpocasnejsi, ki ga lahko dobis, Duron 1800 ali pa Athlon cim pocasnejsi
512MB rama
plosca nekaj osnovnega lahko samo tri PCI reze, da ima integrirano graficno kartico, integrirano zvocno kartico in Lan 10/100Mb ze na plosci
Disk ene 80Gb
Tipkovnica, tu bi dal zelo kvalitetno, Keytronic 2001 Pro, Cherry G-81, Cherry G-80
Navadno ohisje, navaden napajac 350W cist dost
mis opticna Logitech najcenejsa
CDRW
tovrstna konfiguracija te pride ene 80.000 nova
+
LCD po izbiri 15' ali 17' odvisno od zelja
15'= 70-75k SIT
17'=90-100k SIT

To je solidno in za poslovanje podjetja, pisanje dokumentov, vodenje knjig se prevec.

Kje to prodajajo... JAE, Mlacom, E-misija, in mnostvo vseh ostalih rac. podjetij

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

ferdo ::

misso, delfinček ti je lepo obrazložil, in jaz sem enakega mnenja, zato ti priporočam, da se pozanimaš v tej smeri, lahko pa greš svojo pot.

LP
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Sami ::

512MB rama

Win98 ti sploh ne izkoristi toliko rama, 256MB ga je za Win98 veliko preveč, jaz bi vzel samo 256MB RAM-a...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

misso ::

Bom izbiral po komponentah. Kaj mi priporočate za comp okol 120k(lahko še cenej)

Procesor duran oz celeron
Plata kaka asruck oz podoban da imam vgrajeno grafično in mrežno.
rami 256 oz 512
cd-rom (nerabijo kakšne pečke)
flopi 3.5
ohišje kako tower oz manše imeti moram usb front
napajalnik
in ostalo kramo

misso ::

Aja disk sm pozabu 40g pa naj bo čim tišji

delfinus ::

-ASROCK plata je cist okej z integrirano grafiko seveda, ce nimajo je tudi tale od Gigabyta cool GA-7VM400AMF to so plosce za AMD z integrirano grafiko, mrezno in zvocno
-Mal bos mel probleme s pridobivanjem pocasnih prcesorjev. Durone mislim, da bos stezka dobil. Na cenikih imajo sedaj najnizjo klaso AMD Sempron 2500+ vzames pac box, da mas hladilnik ze poleg
-256Mb je dost za Win98Se ja potrjujem to
-disketnik 1.44
-trdi disk ti priporocam 80Gb, ker bos manjse tezko dobil, ce ga bos pa ze dobil bo pa samo ene 2.000 sit cenejsi, kar se ne splaca, glede na enkrat vecjo kapaciteto. Noben disk ni pretirano glasen, da bi to motilo. Priporocam kak Hitachi. Sicer pa tut ostali niso svoh alias Maxtor, WD, pa nenazadnje tut Excelstore, je cist okej diskic. Sem jih eno par vgradil, pa se vsi veselo meljejo.
-zdej se odlocis al samo CD-rom ki pride ene 4.000 sit ali pa CDRW ki pride ene 7.000 sit. Vcasih je dobro met, da ljudje naredijo vsaj kak arhiv na CD a ne.
-dobro tipkovnico, sploh ce se bo veliko tipkalo na ta PC. Cherry G-81, Keytronic 2000 Pro (ta je cenej)
- misak navaden opticen
-ohisje z napajalnikom dobis ze okrog 9000 sit (gledam JAE, ohisje ENJOY ima tudi vse prikljucke spredaj, usb, zvok... crna izpeljanka ohisja je solidno)


od oka sem zracunal---- tole bi te prislo ene 90K. Mislim, da se nisem veliko zmotil.

lp, D.

Sami ::

V Mlacomu imajo tudi SEMPRON 2200+ (1.53GHz) 13.110 13.800, ki je malo cenejši od Semprona 2500+ in bi ti za pisarniški comp deloval isto.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

delfinus ::

Jup Sempron 2200+ je se boljsi, ker je pocasnejsi (Hehe redko to recem), na ceni se bo pa tudi poznalo, torej bos prisel cez okrog 80k kot smo sprva nacrtovali!

lp, D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716197 (8236) Vlad Tepeš
»

Računalnik za šolo

Oddelek: Kaj kupiti
321384 (1093) T0RN4D0
»

Pomoč pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251439 (1047) cash1970
»

now computer - very soon!

Oddelek: Kaj kupiti
191860 (1534) Daishi
»

Spet eno vprašanje...ki je blo 100 × :)

Oddelek: Kaj kupiti
271376 (1002) OldSkul

Več podobnih tem