» »

E: je izginil kdo bi vedel kam???

E: je izginil kdo bi vedel kam???

psihopat ::

imam 2 diska. 120 gb je star, na njem sta particiji C in D, pred 3 dnevi pa sem kupil še 200 gb disk, particija E... vse je delalo, podatke sem preložil že na nov disk. tretji dan pridem domov, prižgem računalnik, E drive ne obstaja... grem v bios, ponovno detectam novi disk, in ga zazna. E drive pa še vedno od nikoder, ne v windows, in ne v command prompt. tudi v device managerju kaže, da novi disk obstaja, in pravi da device works properly... Črke E pa od nikoder... je komu kaj jasno kam bi se lahko skrila? ne bi rad eksperimentiral, saj sem nanj že naložil pomembne podatke. kaj lahko naredim, da ne bi zbrisal podatkov ki sem jih naložil na novi disk?

Hvala lepa :)

hruske ::

psihopat ::

tvoj nasvet na žalost ne pomaga, ima še kdo kakšnega? :s

pujsek_ ::

Partition Magic gor pa boš videl kje jo imaš, če je še kje...

Moonman ::

Poglej še v
control panel/administrative tools/computer management/storage/disk management
in tam preveri situacijo.

Predvidevam, da imaš win XP.

lp


psihopat ::

hja, tam sem že gledal, in je situacija taka kot jo vidiš na temple linku, če klikneš nanj:

http://freeweb.siol.net/usvagan/scr01.jpg

tam mi spodaj kaže disk da je prazen, čeprav sem ga nafilal s 120 gigabajti podatkov ko je še deloval... zgoraj pa diska ni kot lahko vidite... če kliknem na "new logical drive", mi bo najbrž vse podatke dol zbrisalo, ki so (upam) še na disku... ne upam si experimentirat... a mi kdo zagotavlja, da se mi podatki ne bodo zbrisali če kliknem new logical drive?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: psihopat ()

hruske ::

1. ZELO POMEMBNO. NIČ NE PISAT IN SPREMINJAT ZADEVE.

2. kasn tip particije je bil?

psihopat ::

ntfs

hruske ::

a je bla primary al extended?


lahko poskusis pogledat, ce ti gpart kaj najde.

to je en tak program, ki ti pogleda podatke na disku in poskusa ugotovit kaksne so ble particije. dela pa sam pod *nix sistemi, tko da nucas kak live cd pri roki.

ca bos vzel slo-tech linuxm, ga lahko namestis bodisi z "apt-get install gpart" ali pa povleces z une strani binary.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

psihopat ::

nimam pojma... vem pa da če kliknem na new logical drive, me vpraša kakšno particijo hočem narest, in mi da na razpolago primary, extended in logical, vendar mi dovoli naresti le logical particijo, primary in extended pa sta s sivimi, okamenelimi črkami, tako da jih ne morem izbrat

hruske ::

aja, pa delas na lastno odgovornost. ce so podatki kej dost vredni, mas profesionalne sluzbe za to.

psihopat ::

huh, tole je že višja znanost zame :D... mogoče bom partition magic probal če bo kej povedal, ampak ga morm dol dobit... (kupt, če verjamete, hehe)

psihopat ::

PARTITION MAGIC MI JAVI TOLE NAPAKO NA DISKU:

Error #109: Partition ends after end of disk.
ucEndCylinder (24320) must be less than 16709.

še slikca kako to zgleda:
http://freeweb.siol.net/usvagan/scr02.jpg


SE KOMU ZDAJ KAJ BOLJ SANJA?

MSN Messenger: uros.svagan@kiss.uni-lj.si
pošta je pa na siolu: oz. raje nomighty@hotmail.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: psihopat ()

psihopat ::

še eno slikco problema sem naredu, kako mi jo prikaže partition magic:
klikni tukaj

TribesMan ::

Dobi si program "Get Data Back for NTFS", pol pa poskeniraj disk in ti bo našel najbrž kar vse datoteke, meni je že večkrat rešil ogromno podatkov :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

gumby ::

disk management -> desni klik -> change drive letter and path

probaj na novo nastavit crko za pogon...

gumby ::

ups... free space ti kaze... pozabi:8)

pujsek_ ::

Tako je poslovi se od podatkov in naredi novo particijo...:\

Keyser Soze ::

Nič, se ni treba poslavljat od podatkov. Se pač sesuje particija. Se zgodi.

Kot je rekel TribesMan. Recovery program, pa je. Pol šele format, al pa kakršnokoli šaranje po disku.
OM, F, G!

pujsek_ ::

No potem pa naj pozkusi, po moje škoda časa...
LP

TribesMan ::

pujsek_ pa kaj bluzis ce ne poznas zadeve. Get Data Back ti bo v primeru da sam disk ni fizicno poskodovan nasel vse podatke. Tudi ce recimo formatiras disk v DOSu ali winsih ti se vedno najde nazaj vse datoteke, ponavadi pa se tiste, ki si jih zbrisal ze kake pol leta nazaj...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Trinitron ::

Glede na sliko sklepam, da je narobe, da so na diskih 4 primarne particije. Koker jest vem so lahko največ tri. Zakaj maš na novem disku 8 Megabajtov primarne particije, ostalo pa je extended???? A nebi mogel bit vse pod extended od D: naprej? Velika zmeda vlada......

Keyser Soze ::

Hm, saj tisto sta CDroma.2 primarni praticiji.

Drugače pa 8MB unallocated je v domeni XPjev. Prostor, ki ga Xpji potrebujejo ob namestitvi oz. za zbiranje informacij.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim za razlago..kaj pomeni določen tip particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71734 (1463) drola
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
281993 (1628) kerrigh
»

Problem s particijami

Oddelek: Operacijski sistemi
61277 (1195) ping
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452261 (1632) BlackHole
»

extended dos particija...???wtf

Oddelek: Pomoč in nasveti
61067 (935) zile

Več podobnih tem