» »

extended dos particija...???wtf

extended dos particija...???wtf

sultan of swing ::

No,takole gre:prej sem imel na 20 gb velikem disku dve particiji:eno primary dos in je bila velika 3 in še nekaj gb in je imela fat 32 sistem.Druga particija je extended dos,velika okrog 16 gb in na njej je bil ntfs file system,na tej particiji sem imel windowse xp(prva particija ni imela OS).Prvo particijo sem zbrisal,formatiral in zdaj imam na njej win me slo.Tako lahko zdaj uporabljam tiste 3 gb prostora.In tu se pojavi problem-nikakor ne morem izbrisat extended dos particije.Napiše mi da je ne morem ker obstajajo določeni "logical drive".Ko hočem te logical drive zbrisat mi napiše da sploh niso definirani,pa tudi novih drivov ne morem delat.To delam z fdiskom na zagonski!Pa tudi partition information mi napiše da logični drive-i niso definirani.Še enkrat-ta particija ima ntfs file sistem.Rad bi zbrisal to particijo in naredil druge,da jih bom uporabljal pod win me.Aja,pa do win xp ne morem več na tej particiji.Prosim,povejte kako naj zbrišem to particijo in se znebim ntfs file systema? :(

McHusch ::

poglej mal z PartitionMagic pa pobris kar hoces, ker FDISK mal cudno prikaze vse skup, kadar gre za NTFS particije

ABX ::

Uporabi boot cd od winXP/w2k. Priložen fdisk z temi cd-ji je zelo soliden. Uni stari pa je pač "stari".
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Han ::

a) poženi računalnik z Windows XP zagonske plošče in preko menija izberi brisanje particije

b) uporabi PartitionMagic 7

FDISK ne vidi in ne zna delat z NTFS sistemom...

andrej ::

tocno tako. bootni iz XP Cd-ja in potem od tam zbrisi particijo.

drugace pa je vedno dobro delat in brisat particije z OS-om v katerem bos delat. Torej ce ne eno particijo instaliras XP to particijo naredis z XP programom, itd...

jure1873 ::

poberi si iz neta kakšen ranish partition manager ali pa kaksen drugi program za particije ki ni fdisk, ker fdisk sux

zile ::

Zanima me, če je možno v winXP setupu določit, kako velik bo blok (sector) na hard disku pri formatiranju diska.
Kje je postavljena zgornja meja (v Gb ) pri formatiranju diska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
628012 (7096) buneech
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353478 (2302) teedy
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201925 (1601) sirotka
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282067 (1702) kerrigh
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222342 (2040) Tito

Več podobnih tem