» »

Recovery console

Recovery console

xstyl ::

ve kdo, kako se s pomocjo konzole Recovery prekopira celotna mapa My Documents na npr. D: disc (pekac)???
Sam sem se z tem pol ure zajebaval, pa nikakor nisem znal. Zanima me tocen ukaz, ki ga moram vpisat not.
mam pa winXP pro.
tnx

hruske ::

S Slo-tech linux gre ponavad (dejansko) hitrej.

BigWhale ::

xcopy?

a to se obstaja?

Drugace pa ja, Linux... ;>

Microsoft ::

Da bi kar v Recovery Console zapekel na pekac, se mi zdi znanstvena fantastika. Prekopiras lahko na drug disk al pa recimo disketo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Vikking ::

mislim da tudi na disketo ne gre!!!

BigWhale ::

Zbootaj linux iz diskete pa si naburnaj CD, Iz konzole! ;)

Microsoft ::

Kolkor sem prebral o tej zadeva, lahko na zacetku kopiras iz diskete na disk. Ce hoces obratno, moras menda napisat nek ukaz (mogoce set...), da lahko potem iz diska na disketo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

roscha ::

Đimi: Pojma nimaš. (**...mogoče set.**) Nehaj se napenjat, kako je Win superioren proti Lin, ko te na vsakem koraku najdemo da bluziš.

Evo Linux ti iz konzole peče takole nekako:
mkisofs -J /pot/do/datotek | cdrecord -v speed=X dev=x,y,z



Rešitev problema pa je vsaj po mojem mnenju najlažja z Slo-tech Linuxom ali Knoppixom. Vstaviš CD, poženeš Linux, mountaš particijo, zkurblaš K3B ali Xcdroast pa je. M$ jevo recovery konzolo pa kar pozabit, popolnoma neuporabna reč. No fixmbr včasih celo dela :D

hruske ::

z recovery console niti datoteke ne mores urejat... :\

to me je enkrat najbolj šokiralo...

CaqKa ::

ja.. v bistvu je recovery konzola zelo omejena.. zato pa imamo erd commanderja :)

roša.. najprej šimfaš jimija ki reče "mogoče set" (v bistvu je imel prav) potem dalje pa sam, tak malo ne ravno najbolj sigurno rečeš:
"mkisofs -J /pot/do/datotek | cdrecord -v speed=X dev=x,y,z"
sicer ti je sfalil parameter -V volume_ID :)
najmanj zajebavanja je kr lepo z 512 mb usbjem.

Microsoft ::

LOOL
Zdele sm se pa nasmejal. :)))

roscha, napenjam da se? Mi se tu pogovarjamo o Recovery Console in alternativah, ki omogocajo presnemavanje podatkov. Kje ti spet vidis kak war? Jst sm samo povedal, kar sem se spomnil. Ocitno me spomin se ne zapusca. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

roscha ::

Caqa : napisal sem takole NEKAKO, tudi LUN-idji manjkako recimo...

Đimi: V zadnjem odstavku sem podal možnost rešitve. Ti jo še nisi...

Pa še prepisano iz bukle za Exam 70-215

Recovery Console ....... COPY: Used to copy a SINGLE file from one location to another. COPY does not support wildcards and does not copy files to removable media, (souch as floppy disks)

SET: This command allows you to display & set Recovery Console environment values

Microsoft ::

Caqa : napisal sem takole NEKAKO, tudi LUN-idji manjkako recimo...
Zanimivo. Ko ti napises priblizno, je vse vredu. Ko pa jaz, me takoj oznacis, da se napenjam in da nimam pojma. Med drugim je celo to, da sem jaz pravilno predvidel ukaz, ti pa ne.

Pa še prepisano iz bukle za Exam 70-215
Zaupaj mi se stran. :)

Da ti jst prekopiram iz knjige 70-215:
You cannot copy a file from the local hard disk to a floppy disk, but you can copy a file from a floppy disk or a CD-ROM to any hard disk, and from a hard disk to another hard disk. However, with the set command enabled, you can copy files to a floppy disk. The Recovery Console displays an Access Is Denied error message when it detects invalid commands.
IMPORTANT
The set command makes use of Recovery Console environment variables to enable disk write access to floppy disks as well as enable other options.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

roscha ::

MCSA/MCSE w2k Server Study guide 2nd edt. Str. 773 (ISBN 0-7821-2947-1)


*** Zanimivo. Ko ti napises priblizno, je vse vredu.***
Tisti del je pisalo samo KAKO PRIBLIŽNO se v Linuxu v konzoli spečte CD. W winblowz to pač ne gre.. Rešitev problema je podana v nadaljevanju. Še 1x preberi.


*** The set command makes use of Recovery Console environment variables to enable disk write access to floppy disks as well as enable other options. ***

Kaj zavraga je treba napisat?? set let-me-write-to-floppy??!?! Tega pa ni ne v 70-210 ne v 70-215 Knjige so ravno tak crap kot sam OS. Grem googlat...

Zdaj me je pa začelo zanimat tole. Pa še poizkusit ne morem. Disk z W2k je crknli par dni nazaj. IBM 40GB. Slava mu. No me je pa "osvobodil" M$ja kar tud ni tako slabo :D


--------------
Še vedno pa ni jasno kaj je zdaj avtor original post-a ustvaril.. Kaj uspeha???

Microsoft ::

Am, avtor teme sprasuje, kako skopirati neke podatke na drug disk. 'Moja' resitev je ta, da v RC uporabi ukaz copy.

Moznost je tudi ta, da si predhodno nastavis v GPO. klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

CaqKa ::

ve kdo, kako se s pomocjo konzole Recovery prekopira celotna mapa My Documents na npr. D: disc (pekac)???

mogoče ni najbolj jasno.. ampak avtor teme bi dejansko rad speko podatke na cd...


roša.. ja pa kaj zaj sej si pa xyz podal.. to je pač odvisno od mašine do mašine...


no jaz bi za rešitev tega problema uporabil moj bootable cd s podporo za usb mass storage in ntfs pod dosom7 :)
raje kot pa tisto risky varianto iz linuxa :)

hruske ::

se vedno ne mores snemat na cd.:\

BigWhale ::

Lahko pa kupis 250 USB kljucev... vsak po 64MB, pa mas backup! ;)

Nox ::

baje obstaja ena 'distribucija'(??!!) winsev(ne od msja), ki je namenjena zgolj popravljanju sistema...and guess what...plačljiva je in preden ti sploh kaj pusti popravljat te vpraša za serijsko...ne vem pa kako se imenuje...

btw.. ko sem iskal po netu za imenom tiste stvari...sem našel tole: http://www.nu2.nu/pebuilder/

BigWhale:
za en cd jih je dost 11-> 11*5kSIT = 55kSit vs 100SIT...

CaqKa ::

mah.. pa ne usb ključ.. usb disk..
zunanjega priklopiš gor...

hruske ::

tud če to nrdiš, še vedno ne moreš snemat na cd. :\

xstyl ::

upal sem, da bi se mi dalo to resit brez LINUX... Predvsem zarad pomankanja prostora na trdem disku.
Skoda, da je ta Windows tak slabo skup naret. Ko se ze tak sesuva kar naprej, bi lahko ta microsoft vsaj omogocil, da bi lahko ob sesutju prekopiral podatke s racunalnika na CD....

hruske ::

maš živi cd z linuxom, ki ne nuca trdega diska... :\

ravno v tem je finta

xstyl ::

zivi CD??? Pol ure sm vse moje CD-je drezal, pa se noben ni niti premaknu.... hecam se...

Ne, jaz imam samo SuSE9.0 Linux, (5CD_jev), pa ne vem za kaj sta zadnja dva. Prve tri rabim, da si instaliram, druga dva pa sploh ne vem za kaj sta.. na LINUX se ne spoznam prevec..

hruske ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux / net

Oddelek: Pomoč in nasveti
221537 (1210) roscha
»

Win. could not start...... wtf. \windows\system32\config\system

Oddelek: Operacijski sistemi
82376 (2289) Tovaris Stalin
»

Windows XP - težave z zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
62675 (2517) SebaR
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443022 (2260) xpozed
»

WIN 2000 BOOT ?

Oddelek: Programska oprema
131377 (1242) rookie

Več podobnih tem