» »

Windows XP - težave z zagonom

Windows XP - težave z zagonom

-ziga- ::

S TuneUp-om sem čistil računalnik in očitno mi je nekaj preveč počistil.

Zdaj pa imam problem, da ne morem več priti v Windowse. Še med zagonom se pojavi sporočilo:
Windows XP could not start because the following file is missing or corrupt
windows\system32\config\system
Spodaj pod tem še piše, da lahko poskusim odpraviti napako tako, da vstavim Windows XP CD in pritisnem 'r', ko se pojavi 'first screen'.

Problem pa je v tem, da tipkovnica ne deluje - s tipko delete lahko pridem v bios (in v biosu delam vse normalno), potem pa ne prime nobena tipka več, tako da, ko piše, da naj pritisnem 'any key', če želim, da se boot-a s CD-ja, ne morem nič. Ampak nekajkrat mi je pa celo uspelo (ni mi jasno kako - včasih prime včasih ne) in se je začelo boot-ati s CD-ja in potem mi pokaže ta 'first screen', kjer naj bi izbral ali naj Windowse na novo instalira ali popravi (torej, moral bi pritisniti tipko 'R') ampak tukaj pa tipkovnica ne prime nikoli, tako da naprej ne morem.

Če sem kaj napisal pomanjkljivo ali nerazumljivo povejte, bom poskusil boljše, drugače pa prosim za pomoč, ker trenutno ne morem z računalnikom nič.

-ziga- ::

Kaj nihče nima nobene ideje? Jaz pojma nimam kaj storiti.
Ali pa vsaj, če kdo ve v čem bi lahko bil problem? Je kaj narobe s tipkovnicama (sprobal sem dve različni) ali z biosom ali s čem drugim?

ToniT ::

Problem je v tem, da imaš pokvarjen sistemski register.
Če ti tipkovnica ne prime, je nekaj narobe ali s tipkovnico ali pa z matično ploščo. Lahko, da se ti je odlotal konektor od tipkovnice ma matični plošči (ali pa ima hladni spoj).

-ziga- ::

Danes sem poskusil še tako, da sem tipkovnico priključil prek PS/2 od miške. Deluje normalno in uspelo mi je zagnati 'repair' Windowsov. Odprla se mi je 'recovery' konzola, v katero sem napisal to, kar na microsoftovi strani piše, da se ob takem problemu (ko napiše da manjka ali je pokvarjen ta file - windows\system32\config\system) in (povečini) boot-anje poteka normalno. Pride vse do prvega 'screena' Windowsov XP (to je tisti, kjer je na črni podlagi na sredini narisan logo od Windowsov XP spodaj pa je tista črtica, kjer kaže da se nalaga). Nekaj časa mi kaža to, potem pa mi znova zažene računalnik. V Windowse sem poskusil priti tudi z 'safe mode' in z 'last working configuration' pa je vsakič isto.
Kake ideje?

SebaR ::

-ziga- sori k sm OT sam a prosim prilepiš tisto kar si moral napisat v recovery console (kot pravijo pr Microsoftu);)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

-ziga- ::

Evo, tu so celotna navodila:

1. Insert the Windows XP startup disk into the floppy disk drive, or insert the Windows XP CD-ROM into the CD-ROM drive, and then restart the computer.
Click to select any options that are required to start the computer from the CD-ROM drive if you are prompted to do so.
2. When the "Welcome to Setup" screen appears, press R to start the Recovery Console.
3. If you have a dual-boot or multiple-boot computer, select the installation that you want to access from the Recovery Console.
4. When you are prompted to do so, type the Administrator password. If the administrator password is blank, just press ENTER.
5. At the Recovery Console command prompt, type the following lines, pressing ENTER after you type each line:
md tmp
copy c:\windows\system32\config\system c:\windows\tmp\system.bak
copy c:\windows\system32\config\software c:\windows\tmp\software.bak
copy c:\windows\system32\config\sam c:\windows\tmp\sam.bak
copy c:\windows\system32\config\security c:\windows\tmp\security.bak
copy c:\windows\system32\config\default c:\windows\tmp\default.bak

delete c:\windows\system32\config\system
delete c:\windows\system32\config\software
delete c:\windows\system32\config\sam
delete c:\windows\system32\config\security
delete c:\windows\system32\config\default

copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default

To si lahko ogledaš tudi tukaj: http://support.microsoft.com/?kbid=3075...


Drugače pa mi je končno uspelo in sedaj mi računalnik deluje skoraj normalno.

SebaR ::

hehe lepo da si zrihtu pa tnx ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP - lsass.exe

Oddelek: Operacijski sistemi
92752 (1568) Rauf
»

Windows XP repair

Oddelek: Pomoč in nasveti
191070 (912) kmetek
»

Windowsi se mi ne zaženejo????

Oddelek: Programska oprema
311565 (1166) sonceeek
»

Win. could not start...... wtf. \windows\system32\config\system

Oddelek: Operacijski sistemi
82387 (2300) Tovaris Stalin
»

Kako obdržati linke do aplikacij, register in ostalo, ko reinštaliraš WinXP???

Oddelek: Operacijski sistemi
131534 (1282) Lith

Več podobnih tem