» »

Isdn modem v linuxu (modem prepozna)

Isdn modem v linuxu (modem prepozna)

weishaupt ::

En kolega ima neko siemens gigaset 4170 centralo, ki integriran modem. Modem je na pc priključen preko usb kabla. V kpp mi modem najde saj lahko dam query modem pa je vse ok. Problem se pojavi pri klicanju. "Čakaj na znak centrale" sem moral odklopit, pol pa je če ni znaka centrala neka atx3 komanda in za to komando izpiše error. Če njam namest atx3 prazno ali napišem ath gre naprej pa piše dialing adth(št. volje) pa potem takoj izpiše no msn/... (ena beseda ne spomnim se je več). Kako bi lahko sprobal samo modem z kakim programom, da bi navadno lahko samo klical, da bi sprobal če zadeva deluje. Ali kaj bi lahko bilo narobe?

Gandalfar ::

Ponavadi se uporablja minicom za 'rocno' klicanje

CCfly ::

Kot ti je povedal Gandalfar. V minicom samo tipkaš hayesove ukaze.
Si nastavil na pravilno napravo ?
/dev/ttyI0 - under Linux, these belong to internal ISDN cards. These devices emulate a common Hayes compatible modem. /dev/ttyI0 is for the first, /dev/ttyI1 for the second ISDN card and so on. These devices are only available in the Linux version

dr.J ::

> siemens gigaset 4170 centralo, ki integriran modem.

Pod linuxom na to kar pozabi.

CCfly ::

http://sourceforge.net/projects/gigaset307x/
Tale gonilnik naj bi podpiral.

The drivers support the base stations 307x, 407x, and 417x and the DECT devices M105 and M101. There were also reports of users of SX 100 and CX 100 over M105 who could use the driver (the former only in unimodem mode). There are also compatible devices from other vendors:

dr.J ::

glej, glej, očitno so vstali od mrtvih! bom probal.

weishaupt ::

Saj sem posnel te gonilnike.
Pa mi ni uspelo.
Hm. imate še kakšne idejo ?

CCfly ::

Pogledal sem kppp. V moji različici imaš zraven tudi terminal kamor lahko direktno tipkaš hayesove ukaze. Poskusi zamenjati še napravo, kot sem napisal zgoraj. Če se ti naprava v terminalu po ukazu at odzove je v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fedora FAQ (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
934110 (3425) meszaj
»

Pingo linux 2.0 in ati radeon 9600 xt

Oddelek: Operacijski sistemi
61089 (982) jlpktnst
»

Suse 8.2 težave z grafično...

Oddelek: Operacijski sistemi
91703 (1591) norvalk
»

Red Hat 8.0--->moden

Oddelek: Operacijski sistemi
5831 (739) dr.J
»

Linux rookie

Oddelek: Operacijski sistemi
241893 (1471) dr.J

Več podobnih tem