» »

Izgubljeni podatki?!?

Izgubljeni podatki?!?

Nocko ::

Ciao!

Prosil bi za nujno in hitro pomoč, zgodilo se mi je naslednje, v Partition Magicu sem pregledoval kolegov disk ki mi ga je posodo pa je gor imel nekje 2 giga svojih dokumentov, prosil me je da mu spremenim iz FAD 32 v NTFs sem pa pozabo prekopirat dokumente in sedaj je šlo vse po gobe,...

Kako bi lahko prišel še do teh podatkov?

SodVina ::

poizkusi v kaksnem live linux-u. meni je svojcas uspelo.

Nocko ::

Kaj mi lahko malo več o tem poveš?

SodVina ::

poberes si en live-linux(npr. slo-tech linux) z neta oz. gres do nekoga, ki ga ze ima, ga zapeces na cd, startas racunalnik s cd-ja, in pogledas podatke v linux-u. meni je knoppix (slo-tech linux1) nasel in lepo skopiral podatke, ki mi v windows-ih niti pod razno niso bili dostopni.

Nocko ::

To bi naj delalo, neglde če se že kišto v mes izklopo?

SodVina ::

Jaz sem delal Ntfs resize v Partition magicu Zadeva je zmrznila na sredini (al pa ce bi stisnu reset, isti k*). Noben program/orodje v winsih mi potem ni vec videl, kaj je tam. PM je sicer videl particijo, ampak je javil da je polna, podatkov pa ni znal prebrati. Potem sem sel v Knoppix, ki je particijo videl cisto normalno. Vse sem lepo skopiral na drugi disk, prvega sem formatiral in skopiral stvari nazaj. Zadeva je delala in se vedno dela. Poskusi, zgubiti nimas kaj.

Nocko ::

Hvala za pomoč!

Sedaj bi še te sam proso, če bi mi lahko povedal katerega si naj DL ker je tu nekaj polno fint, še link:

ftp://ftp.uni-kl.de/pub/linux/knoppix/

Kaj naz DL?

KNOPPIX_V3.4-2004-05-10-EN.iso
ali
KNOPPIX_V3.4-2004-05-10-EN.iso.md5
ali
KNOPPIX_V3.4-2004-05-10-EN.iso.md5.asc

Joj kak sem živčn, glede taga!

SodVina ::

prvega (iso)
potem pa samo v nerotu ko se ti pojavi okno za new, najdes spodaj desno open, pa si tam izberes tole iso datoteko, pa burn... Potem pa samo zazeni racunalnik s cd-ja. (v biosu mora biti 1st boot device cd-rom, cd mora biti v cd-romu preden se zazenejo windows-i). No, saj te stvari si verjetno ze vedel, pa vseeno...

SasoS ::

Nocko - naslednjič preberi kak manual in uporabi convert. Drugače pa, če si particijo zbrisal ali formatiral ti linux niti pod razno ne bo videl podatkov. Edina možnost je da sprobaš kak Easy Recovery Pro or something...
aja, pa ponavadi pomaga če to te novi, prazni, particiji ne pišeš novih podatkov, ker si prepišeš še tisto kar je ostalo gor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

SodVina ::

men je zmrznu racunalnik med resize-om particije. Noben recovery mi ni nucal. Linux je pa particijo videl, kod da se ni nic zgodilo. Nadvse cudno, sem rekel, na koncu sem pa le imel podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

SasoS ::

Ja, to se je tudi že meni zgodilo (oz. sem particijo potem popravil s scandiskom in ročno popravil file ki so bili lost)...ampak če je bila particija pa formatirana ali zbrisana ti pa linux ne pomaga.

SodVina ::

No, vsekakor ga nic ne stane, ce proba.:)

Nocko ::

Sem vse mal prej prebral, pa nisem bil točno siguren in raje vprašam!

Hmm, pa to prepozna tudi če se je vmes računalnik restartal?

In potem ko mi pokaže to particijo jo skopiram na drugi disk ali je lahko samo kao obnovim na obstoječo!

Se opravičujem če norije sprašujem samo še tega nisem nikdar počel!

SasoS ::

karkoli delaš kopiraš na drugo particijo (ali še bolje drug disk), na particijo ki jo želiš obnoviti ne napišeš *popolnoma* nič. To je edini način da kaj obnoviš...

Nocko ::

Razumem, ne saj ta disk sem imel v racku, pa sem ga odstranil iz mašinke, sedaj pa DL ta knopix ali kaj je pa bomo vidli kak pa kaj, gre se mi samo za neke podatke od firme in neke slike, druga ne potrebujem!

Bom poročal kak pa kaj bo šlo!

Nocko ::

Varjanta Linux odpade, se nič ni dalo rešiti!

Kaj pa sedaj?

Nocko ::

Tako pa je še le nekako uspelo!

Hmm, sem uporabil Easy Recovery programček in dobil vse nazaj, še tisto kaj sem že pred kakim letom kolegu pobrisal filmov ko je rabo plac!

Uporabna stvar!

Še 1x hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525719 (4871) jedateruk
»

Zunanji trdi disk - O:\is not accessible. The parameter is incorect

Oddelek: Pomoč in nasveti
132861 (2683) solatko
»

Win7 samo z enim jedrom

Oddelek: Pomoč in nasveti
12852 (592) gesprinc
»

Težave s povezavo in utorrentom

Oddelek: Omrežja in internet
8949 (807) Nejc is cool
»

Knowing Knoppix

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
154010 (3201) KoKi

Več podobnih tem