» »

Win7 samo z enim jedrom

Win7 samo z enim jedrom

gesprinc ::

Moja težava:
Na matično GA-G41MT-S2 želim dati QX9650 - dela OK z Q8200 in Q9300
BIOS uptodate, RAM stestiran, vse odklopljeno, video z MB, edino DVD na SATA, tipkovnica na PS2
BIOS na Fail-Safe Def.

Ko vstavin Win7 instal DVD se takoj po loudanju pojavi samo rdeča pikica od tistih plesočih barvnih oken in gre v BSOD 0x9c

Edina šansa da pridem dalje je, da nastavim CPUID na Disable in potem Multi-Threading na Disable, tako da deluje samo na enem jedru in mi potem pokaže da je L2 = none x2.
Ko sem pa menjal nazaj Multi na Enable pa se je ustavil pri STOP 0x124.

Temp je kazal takoj po BSOD 35 maximalno ... hlajenje je Zalman, usmernik pa 450W, glede na to da rabi CPU 130W in je vse ostalo odklopljeno to ne more biti problem.

Problem je isti na Fujitsu Celsius s ploščo D2608 ali nekaj takega ... v glavnem če dam na eno jedro potem gre setup naprej brez BSOD.

Vprašanje: Ali je QX9650 pokvarjen (ali jedra ali pa L2 cache) ali pa kaj jaz ne delam dobro?? Imam opcijo da ga vrnem kupcu, ki sicer trdi da je izpraven, ne bi se pa šel prehitro prepirat z njim ...

Upam da še kdo ne spi ... in hvala že v naprej.

gesprinc ::

Še to, ali obstaja kak program na boot disku, ki ne rabi OS, da bi čekiral sistem, aka Sandra?
V bistvu se mi zaženejo Mini XP na Hirens .. in CPU-Z pokaže: 1 Core in 1 Threads, to pa je vse ... kak benchmark ali kaj podobnega ...

dajmo Slo-techovci ... pa toliko overclockerjev je tu gor ...

matonson ::

Kolikor sem gledal na Gigabytovi strani, obstajajo 4 različice te matične plošče. Samo ena ima podpora za extreme procesorje. Ostale so omejene na procesorje s porabo do 95W. Tvoj qx pa jih porabi 130W.

Če imaš matično rev. 1.3 - http://www.gigabyte.com/products/produc...
potem tiči problem drugje. Če imaš pa katerokoli drugo verzijo pa rabiš novo matično.

gesprinc ::

ja, 1.3 je (piše na plati in tudi drugače javi) ... vem, moralo bi iti

gesprinc ::

Je ta test zastarel in ne najde pravih podatkov?

 test 1

test 1



in

 test 2

test 2



Prosim za kak komentar ...

gesprinc ::

amigo_no1 ::

Bootaj v live linux in poglej kako je tam (CPUID in Multi-Threading enabled).

S katerim programom si dobil zadnji 2 sliki ?

Katero verzijo biosa imaš ?
Če gre z Q8200 in Q9300 win 7 install dvd skozi ok, potem je nekaj s QX9650 narobe.
win7 je Ms original image ali kakšen AIO home_made?

V bistvu se mi zaženejo Mini XP na Hirens .. in CPU-Z pokaže: 1 Core in 1 Threads, to pa je vse ... kak benchmark ali kaj podobnega ...

Tudi če imaš v biosu vklopljen cpuid in HT ?

Zgodovina sprememb…

gesprinc ::

Linuxa nimam in še nisem probal nikoli ...

zadnji dve sliki z UBCD 5.1.1 in pod CPU so testi, piše sicer x86 (zeleni fonti), slika (beli fonti) pa pod test za P4 in above ... kako above pa ne piše je pa cd iz leta 2012 ... qx je pa 2007!

BIOS je F7 - zadnji, dovolj bi bil F3 ... downgrade???

Win setup je sicer home ... ampak delal že vsaj 10x ... sem pa novega naredil oktober 2012 - Win7 x64 SP1 - če kak driver slučajno manjka prejšnjim, samo isti k. na koncu

https://docs.google.com/open?id=0BzHYP1...
https://docs.google.com/open?id=0BzHYP1...
https://docs.google.com/open?id=0BzHYP1...

Kaj pomeni razlika med tenma dvema C0 in C1? Je moj proc C0 ali C1? moram glede tega v Biosu kaj narihtati?

Intel Core™ 2 Extreme QX9650 3.00GHz 12MB Yorkfield 45nm C1 130W 1333 F3
Intel Core™ 2 Extreme QX9650 3.00GHz 12MB Yorkfield 45nm C0 130W 1333 F3

Ja mini XP se zaženejo na Fail-Safe Def., ko je CPUID Disavbled in in ne morem spreminjati število core/Threads v Biosu --- verjetno ne zna delati z več kot enim jedrom ta SW.

Sem pa ugotovil, da je ko v BIOSU izklopim Multi Core da dela z dvema jedroma in ne z enim - torej preklopi med 2 in 4, tudi L2 je potem 6 mega ali 2x6 mega - to pa z Intelovim SW za twst, ki dela na MSDOSU, lepo napiše vse frekvence za vse Core ... sem dal množilnik z 9 na 6 in je zaznal, da je hitrost 2GHz.

RABIM nek test za L2 cache za MULTI procesorje letnik 2088 naprej ... ali nekaj takega ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gesprinc ()

amigo_no1 ::

BIOS je F7 - zadnji, dovolj bi bil F3 ... downgrade???

Imho ni potrebno.


Koliko imaš rama ?

Če gre z Q8200 in Q9300 win 7 install dvd skozi ok, potem je nekaj s QX9650 narobe.

Tu vidim da bi moral dati vprašaj na koncu ....

win7 je Ms original image ali kakšen AIO home_made?

Na drugo vprašanje še vedno nisi odgovoril, imaš original MS iso in slipstreman sp1 ali 3rd party iso z sp1 ?


live linux:
zapečeš na cd (burn iso) in bootaš s cdja:
http://torrent.unix-ag.uni-kl.de/
KNOPPIX_V7.0.4CD-2012-08-20-EN

Zgodovina sprememb…

gesprinc ::

win7 je Ms original image ali kakšen AIO home_made?

Na drugo vprašanje še vedno nisi odgovoril, imaš original MS iso in slipstreman sp1 ali 3rd party iso z sp1 ?

ni original - http://thepiratebay.se/torrent/7731368/...

imam pa XP original .. bom probal s tem ...

Naj še 1x omenim, da enako se zgodi na Fujitsu Celsius z MB D2608-A1

že gre dol knoppix ...

gesprinc ::

torej ...

XP se inštalira do prvega boota, potem pa ne more naprej in se resetira ... noče pokazati blue screena ...

Knoppix se je v tretje le uspel dokonca odpreti ... izbral teste po vrsti za CPU, pokaže 4 jedra ki delajo na 2GHz (ker ni obremenjen zniža iz 9 na 6), pri zadnjem testu spodaj pa reset ... imam poslikano kaj je napisal na ekran, če te zanima dam gor

po tem se preko uvodnega ekrana s pingvinčkom ne prebije več ... tudi po 10 min čakanju

torej? je hin proc ali ni?

p.s. za link sem bil prepozen ... ga pač bodo kenslali ...

amigo_no1 ::

Še vedno ne vemo, če gre v primeru Q8200 in Q9300 win 7 install dvd skozi ok...

3x sem že vprašal, več ne bom.

gesprinc ::

Ja, Q8200 je že cel čas not in dela SUPERB!!

Q9300 sem samo probal iz Celsiusa, ker sem ga pač imel pri roki (probal QX v njem) in celo dela na že instalirane Windowse! QX pa se je na instalirane windowse zrušil tik preden zaplešejo okna v barvah ... sem mislil, da pač različen kernel in ni inštaliran pravi driver ... zato sem dal DVD z instalacijo pa se je tudi zrušilo ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejši računalnik občasno zmrzne.

Oddelek: Pomoč in nasveti
252093 (1304) Riff
»

reinstall kupljenih windows 7 HP z piratskim cdjem/imageom ter original cdkeyem...

Oddelek: Operacijski sistemi
212181 (1689) Duhec
»

ASP slovarji za telefon?

Oddelek: Programiranje
258170 (4808) dunda
»

ali imam quad q9300?

Oddelek: Strojna oprema
121799 (1428) gendale
»

Intel Q9xxx, E8xxx

Oddelek: Strojna oprema
171717 (1717) Dr_M

Več podobnih tem