» »

"High-End" graficne kartice in cena v prihodnje

"High-End" graficne kartice in cena v prihodnje

1
2
3 4

TribesMan ::

nvidia trdi, da je pri GF6800 SLI pospesek 1.87X :) :)


nVidia že trdi, sam to je najbrž podatek za najboljši možni izkoristek, kar pa v real life potem zelo redko dosežeš. Sej z V2 SLI je blo isto, v enih primerih se je obnesel dobro v drugih pa malo manj... Jest mislim da GF6800 bo še vedno boljši nakup kot 6600GT*2, kot prvo ena karta kuri manj kot 2, kot drugo eno karto je veliko lažje navijat in hladiti kot dve, še posebej v kakšnih vodno/phasechange hlajenjih. Kot tretje, matične plošče z 2* PCI-X 16* ne bodo poceni.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

no bomo vidl ko bodo ksni konkretni testi.

Kot tretje, matične plošče z 2* PCI-X 16* ne bodo poceni.

na zacetku res ne bodo poceni, ampak kdor kupuje vroco robo je mal nor :) al ma pa bogatga fotra :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Se je ze zacelo-6800 GT se dobi ze pod magicno mejo MRSP-se pravi pod 399$.

Tukaj recimo so tudi tako testirali

Pol gre pa kot domine in trgovci bodo tekmovali do 300 USD. In to bodo dosegli v kakih 2-3 mesecih. In to redne cene, brez rebatov. Okoli Bozica za folk, ki lahko kupuje v ZDA z rebati,,.. definitivno za 250-300 USD.

Dr_M ::

ja sej neki odstopanja je vedno....par $10...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ni tolk fora odstopanja. Gre se za to ,da cim enkrat pade kje pod MRSP, se zacne tekma med trgovci, kdo bo ponudil nizjo ceno.
In pol kr hitr pade za kakih 100$. Res je, da kartic zdejle lih ni na pretek sam tole se bo kr hitr odvijal vse skupi.

morphling1 ::

Caligula si že ti slišal, da stvarem ki jih je zelo težko dobiti (beri povpraševanje večje od ponudbe) (6800GT,X800XT PE, 6800U pa tudi X800pro) nekako ne padajo cene. Te začnejo padati če imajo proizvakalci overflow ali pa novo generacijo, kar pa pri teh kompliciranih gpu-jih še lep čas ne no mogoče.
Podobna je bila situacija s LCDji cene pač niso in niso padale, ker se je svetovna proizvodnja praktično takoj pokupila, šele zdaj, ko je postavljenih nekaj novih tovarn, bodo cene začele počasi padati.
Pa še nekaj, če se par štacun spravi naredit akcijo, ki jim naredi dobro reklamo in poveča prodajo tudi drugih zadev, to še ne pomeni, da je to zdaj street cena tega produkta, tista akcijska količina se hitro proda, ob običajno minimalnem ali ničnem zaslužku, kasneje pa gre spet na stare višje cene.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mirč ::

Iz testov,ki sem jih prebral po netu je 6800GT najboljši možni nakup za high eend karto.Samo mi nekaj ni jasno zakaj rabi samo en molex priključek napram ULTRI izvedenki,če sta pa praktično isti.Saj to je vredu ma manjšo porabo samo ni logike.Res čudno.Cene so pa že padle.V USA bi se dalo dobit že za 75 jurjev to karto GeForce 6800 GT.Ati je pa tak naredo korak nazaj se men zdi s to serijo X600(si upam stavit da ma moja gf4200ti večjo surovo moč).
lp
mirč:)

Caligula ::

Morphling-bos videl.
Ti si navajen na BOF in na stvari kot so v SLO.
Tam je vse drugace. Samo zapomni si kar sem rekel.

In ni takega drasticnega pomanjkanja kartic. Bos videl, da jih bodo magicno dobavljali po precej nizji ceni in to se ta mesec.

Pa se, ker is vajen nase trgovine ne poznas njihovih rebatov in takih zadev. Sej cene bodo uradno kao 300 USD in vec okol bozica-vecinoma-kje tud nizje-ampak ze pr najvecjih trgovcih ala Bestbuy, CircuitCity,. nekak to kar je BOF pri nas samo precej precej bolj razvita zadeva,.. dobis mimgrede se rebate za 50 do 100 USD in ti to samo odstejejo od uradne cene.

Skratka ZDA so cist drug svet, ce lahk tam nabavljas. Pa tukaj govorimo o najnizjih cenah po katerih se bo dalo dobit. Koga briga cena pri vecini prodajalcev. Radeon 9800 PRO se pri nas se danes pri precej prodajalcih-sploh dolocene serije-prodaja po se krepko zec 100.000 SIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Crimson_Shadow ::

Je pa vseeno malce čudno, da je po netu na "tone" reviewjev in opisov od najmanj 15 različnih proizvajalcev za GF6800GT, kartic v prodaji pa nikjer? Ko se bodo kartice "usule" na trg bo cena padla za najmanj 15%, če ne še več.

Tilen ::

Kako nikjer?

Pricewatch
CArds ---> Video --> 6800GT (313$)

Ultra tukaj cenejsa od GT-ja >:D 310$. Heh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Crimson_Shadow ::

Ha, kolega mi je rekel, da se na enem izmed forumov američani bunijo, ker kartic sploh ne morejo kupit (velja tako za 6800Ultro, GT kot za Atijev XT.

Now, go figure!

Tilen ::



8-O

WOOT? Pri Leadteku so znoreli :)





Slin slin...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Boki_ ::

Na koncu se bo izkazalo, da je taka hladilna rešitev glasna.
I'm back

Caligula ::

Saj v glavnem v vseh reviewih omenijo, da hlajenje ni tiho pri nobeni, samo, da pri kakih meji na zares nadlezno oz kar je nadlezno.
Mal tradicije ne skodi :D

sonac ::

Leadtekova rešitev je po reviewih, ki sem jih prebral najtišja in najboljše hladi. Kaj bi človek še hotel :) Je pa res, da ne izgleda tako fancy kot ostale nvidie, proty ATI-jem pa je sploh grda, ampak mene ne briga, jz bom vzel leadtek, ko bnom kupoval.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

morphling1 ::

Dajte si že zapičit v glavo, da če je na neki online štacuni kartica s ceno, še ne pomeni, da je dobavljiva oz. na zalogi.
Caligula 6800GT sploh pa Ultra in pa še bolj X800XT PE so še vedno zelo zelo težko dobavljive, Ultra in XT PE še vedno bolj v stotinah, kot pa kaj več to svetovno pomeni praktično nične zaloge, ki so seveda takoj razgrabljene in nobenemu na kraj pameti ne pade, da bi nižal ceno.

Tilen če daš v search pricewatcha 6800Gt dobiš najcenejšo kartico za 388$ in glej ga zlomka, ko klikneš na link trgovine ti z veliki črkami piše backordered do 20/8/2004
Da ne bi ravno o tem, kako je kaj poceni in dobavljivo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tilen ::

morphling1, v prvem postu te teme ti pise, da je tema namenjena svetovanju oz obvescanju o cenah do nekje 20(24).12.2004 in spremljanje le teh ;)

Ce je zdaj "out of stock" me sploh ne zanima, glavno da bo dobavljivo okoli bozica in da vem okvirno ceno. >:D

To je pa tudi vse,

lp
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

morphling1 ::

Ja vem o čem teče tema, gre zato da nekateri pišejo, kako je te kartice enostavno dobiti in da so cene že začele padati, kar je pa daleč od resnice.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tilen ::

Sem malo pogledal po E-bayu, potem ko si to postal in naletel ob prvem kliku na :


NEW GeForce 256Bit 6800 128M DDR 8xAGP+DVI+TV Out*

Quantity: 17 available
Item location: Pomona, CA
United States /Los Angeles
US $279.00

.. potem pa iscem dalje kaksne GT in Ultra verzije ter ugotovim da imas prav. Zaenkrat je povsod "out of stock" ;)

IN kaksne so te "samo" 6800 verzije? to je isto kot npr XT v FX seriji?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Caligula ::

Te so precej sibkejse od 6800 GT. Samo 6800 GT bo dobavljiv do Bozica za tak denar kot sem rekel za tistega brata od kolega :D
Skratka Morphling, ti ne razumes, da bo do takrat redna cena nekje 300-350 USD pri vecjih trgovcih-ne kakih levih internetnih stacunah-in, da bo z rebati in dodatnimi popusti to pod 300 USD in mimogrede celo kakih 250 USD na koncu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Keyser Soze ::

Ja, pol ti bodo pa še enega G5 poleg podaril, pa bo. Vse za kupca.:D :P
OM, F, G!

Boki_ ::

"Samo 6800" verzije majo "samo" 12 pipelinov in malo nižje frekence.
I'm back

Caligula ::

Kaj piskate-gre gdo stavit z mano?

Sicer pa ja _Kayzer-ce kupis Chevy Pickup, ti senjako Yugota. Tko je tudi ze blo.

Keyser Soze ::

JA sam ti bi rad kupil Yugota pa dobil poleg enga RAMa. Bolj v tem smislu.

Pisk, pisk, pisk. Beat me if you can.:P
OM, F, G!

Shark-357 ::

a je kaka varijante pri teh 6800 serijah da bi odklenu še dodatne 4 cevovode tako kot pro ati karticah al sploh še nobeden probu ni oziroma ni izvedljivo

Dr_M ::

ja pa se canon G5 zravn??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PlayTheGame ::

Tako, jst sem dons nabavu GF 6800 GT pri JAE, neki malga jih imajo še na zalogi. :)) Zdele delam prve teste in morm rečt, da zadeva ni slaba. :D >:D
10663 pik v 3DMark03
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Tilen ::

u lucky bast*** >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GUFY ::

Saj si jo lahko tudi sam kupiš samo če si pripravljen za to grafo odšteti kar malo preveč $$$.:\

Caligula ::

Koliko si placal?
Pri PC DOM je 83 jurjev + DDV.

Pa a to si jo ze kaj navijal al je to default?
Kake ma default frekvence?
A je glasna?
Si kaj gledal, ce ti napetosti zdaj kaj bolj nihajo,.. kaki so splosni vtisi-kvaliteta slike,..
Kako graficno si mel prej..?

Skratka malo se razpisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

PlayTheGame ::

Vzel sem na gotovino, zato so mi dal neki popusta tko da me je pršlo 106 jurjev.
Prve teste, ki sem jih naredu nisem imel prav ničesar navitega (tud procesor ne kot mi piše v podpisu), vse frekvence so bile na defaultu. :))
Glede glasnosti me je kartica presenetla v pozitivnem smislu. Prej sem imel GF4 Ti 4200, gor pa napopan tist komplet od thermaltake-a, se pravi meddrugim tud ventilator in zadeva je bila dost bolj glasna kot pa tale od Leadteka. :))
Drugih posebnosti nisem opazu, v glavnem igre kot so Doom3, Far Cry,... delajo tekoče na resoluciji 1280x1024 z vsemi detajli (brez AA in AF - to bom sprobu drugič, zdele ni cajta).
Rezultat v Aquamarku imam 56887 pik, v 3Dmark2001 18260 pik (za ta dva nimam slike, tko da mi bo treba verjet na besedo...:D ).
Aja pa nisem opazu, da bi mi napetosti kaj bolj nihale kot prej (imam 450W Antec Smartpower). Na škatli od GT-jke piše, da je dost 300W napajalc (za razliko od Ultre, kjer je priporočen 480W PSU).

To bi blo zaenkrat vse, za kej več bo treba pa še mal več testov nardit, meddrugim bo treba probat zadevo tud navit pa da vidmo kaj bo pol...>:D
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Caligula ::

Aja, nekje sm zaslediu , da se pr anisotropic ful pozna razlika med 6krat in 8krat v smislu, da 8krat ful nadproporcionalno v kakih spilih zbije FPSje in da se zato ne splaca. Daj tud to malo probaj,.. oz koliko imas kaj framov v DOOM 3 ce mas vse vklopljeno do konca npr-AA in AF,..
Pa povej kako se kaj navija. Koliko so dali garancije?

LP

Oblivion ::

V 3Dmark 2k3 je rezultat na defaultu priblizno tak kot z mojo x800pro + amd64. Ko bos imel kaj casa, dej to navit, pa da vidimo cesa je sposobna tale 6800.

Primoz78 ::

Caligula garancija na Leadtek graficne kartice je 3 leta...toliko jo da tudi PC-DOM.

Lp Primoz C.

MEDENA ::

jao 106 jurjev...

Primoz78 ::

Nope...100 K SIT...pri ENAA pa 104 z 3% popustom. Prvkar sem narocil...dobim v petek, bom porocal kako se obnese8-) ...upam, da ne bom razocaran glede nato, da sem mel same ATI kartice...:|

Lp Primoz C.

bajro ::

waaw hud komp mas playthe game, sam 106 kosov 8-O
drugac pa lepo :D

morphling1 ::

Kaj je MEDENA? Cena je skoraj enaka kot povsod drugje po EU, če računaš da moraš plačat še PTT, so cene povprečno okrog 430€ kar znese 103.200 za 6800GT. Seveda, da je drago, samo eni si pač to lahko privoščijo in ni jim treba zavidat :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Primoz78 ::

Tako je morphling1 :)) ...eni si privoscijo drage graficne, drugi pa drag ram iz Amerike...ane MEDENA :D

Lp Primoz C.

sonac ::

Mah, moram še sem nalimat :D

Primoz78 ::

Ajojoj ta je res huda :P :P :P :P :P

Lp Primoz C.

p.s. A je to res MEDENA al je kar en X na sliki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

mile ::

:)

sonac ::

Nene, ni on :D Pa tudi grafa ni original gor (sej vidiš da je slaba montaža) :)

Primoz78 ::

He he...saj me je sam zanimalo ce je res on :))

Lp Primoz C.

Caligula ::

Jz kr razmisljam, da bis si kupil navadno 6800 od Leadteka za 60- brez DDV. K tole je pol kr vredu nakup verjetno.
Bomo vidli. Navije se zihr ful dobr, kvaliteta slike baje, da ni vec kej opazno za ATIjem,.. tko da,.. mogoce je cas, da dam Nvidii spet moznost da me preprica.

Primoz78 ::

Caligula...mene zaenkrat so prepricali...na papirju in na internetu...konkretne podatke pa sporocim v petek :)

Lp Primoz C.

p.s. Ceprav velja se vedno zamera...zarad 3dfx-a ;(

MEDENA ::

mah dejte ga srat...pizda kaj nimate v life-u res nič drugega početi kakor nabijat ene glupe igrice ?

ne zavidam vam....ker imam denar zdej....delo pa to, pa mi niti na misel ne pride dajat 100K+ za grafo...k maš pa solidno 9800PRO za dobrih 40K...ostane še za dobre rame iz ZDA :D ...

so tudi stvari v življenju...avto/družina/stanovanje/oprema itd...ne pa grafična za 100K...

Caligula ::

Ja, sam ce za svojega Radeona dobim 55 jurjev in dam zraven se 5k in imam enkrat hitrejso zadevo z novo 3 letno garancijo je pa to OK, ne?
Sicer pa, navadno 6800 bojda mocno omejuje spominska prepustnost-sploh pri vklopljenih AA in AF. To je nekaj kar se z dobrom navitjem RAMov na njej precej popravi ali ne? Je RAM tisto ozko grlo? Se da to z Navijanjem RAMA precej izboljsat, ce se ta dobro navija?

Kdo ve?

Ker na Leadteku gredo RAMi z 700 mhz ziher na 900 al pa 1000. A se to pol ful pozna zdej al ne? Oz je RAM tisto ozko grlo?

Ceprav sodec po TEMLE se spet ne pozna toliko, ce jo navijas. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

MEDENA ::

KAJ boš ti dobil 6800 brez DDV? 60800+ 20%

itak za 9800PRO ne boš dobil 55K...to so bolhca iluzije...max 45K :>

en folk prodaja 9800pro + zalman sendvič po 65K = LMAO :D
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaficna kartica AGP do 40.000sit?

Oddelek: Kaj kupiti
221914 (1405) delfinus
»

Leadtek WinFast Geforce 6800 in nadležni piski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1156610 (3970) cpu
»

GeForce 6600 in 6600 GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
684477 (3102) kuglvinkl
»

R9800Pro vs. GFFX 5900

Oddelek: Kaj kupiti
441673 (1156) igor0203
»

katero graficno? geforce 6800GT? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
834908 (3196) Jeronimo

Več podobnih tem