» »

GeForce 6600 in 6600 GT

GeForce 6600 in 6600 GT

«
1
2

Tr0n ::

The Way Doom3 is meant to be played.

PCI-E, kasneje AGP.

6600 - $149 - 300/700 (?)
6600 GT - $199 - 500/1000 (moznost SLI)

HEXUS.net
nV News
Overclockers Australia
PC Perspective
The Tech Report



  • spremenilo: Tr0n ()

wind ::

na eni strani imajo 56 fps na drugi pa 42 :)

Tilen ::

em ja, kaksna bo pa kaj cena pri nas,ko bo kartica dobavljiva ? :)

Me pa veseli da bo taksna cez luzo.

Ce gremo po predvidevanjih(kto vedno), lahko te $ spremenimo kar v EUR in dobimo realno ceno tukaj.

Torej:

200EUR ali 48k. Not bad.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

spremenis $ v € in dobis cene v tujini....za slo das ene ene 20-30% zravn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MEDENA ::

in spet dobiš ceno 70k = 6800 navadna :>

aja pa ta post je v napačni sekciji

kihc ::

Hm, te karte me po izgledu full spominajajo na gf2/gf3 Ti serijo. Očitno se nvidia pobira?
x

Sami ::

Tale GeForce 6600 GT je kar privlačna...:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Tilen ::

Vrjemi da te bo cena v nasi prelepi "zeleni" drzavi odvrnila od nakupa. Robo itak dobimo prepozno, ko pa jo, pa je tako draga da se ti je enostavno ne splaca kupit. Tisti ki pa jo misli kupit 100% in ve da jo bo 100% izkoristil pa mu cena itak ni pomemba.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

no ja...tole bo pr nas nekje 55-60k sit...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

3 mesece po tem ko jo bodo v USA ze imeli zagreti gamerji.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

morphling1 ::

Tale gpu je po dolgem času zopet nekaj kar se lahko veselimo v srednjem razredu, od GF4 4200/8500LE dalje, je bi srednji razred zelo zapostavljen in karte preveč ohromljene. Ati je z X600 serijo nadaljeval tradicijo in Nv jih bo tokrat pošteno presenetila, saj z X600 niso prinesli praktično nič novega kot pa samo v novo ime preoblečeno R9600 serijo. Druga zelo lepa stvar je tehnologija izdelave, ki je v 0.11 mikronski za razliko od X600 ki je v 0.13 mikronski (najnižja Atijeva X300 serija bo pa v 0.11mikr.), kar pomeni seveda cenejšo izdelavo in pa nižjo porabo energije ter posledično verjetno boljša overclockabilnost. V 6600GT seriji zna DDR3 z visokimi frekvencami več ali manj uspešno nadoknadit 128bitno spominsko vodilo, tako da bi znala biti ta serija že v osnovi hitrejša od 6800, ostane še lep bombonček v obliki SLI ki zna narediti iz teh kartic poštene pošasti in za enako ceno kot 6800GT skoraj sigurno omogočat boljše performanse (sicer ne v vseh nastavitvah).

Teh kartic je res za veselit predvsem agp verzije, ki zna biti na začetku zelo popularna dokler ne postane PCIE in predvsem S754/939 s PCIE bolj razširjen/dosegljiv.

Vsaj mene tale 6600 serija navdušuje celo bolj kot 6800 :)
Btw 199$ za 6600GT je priporočena prodajna cena, se pravi v retailu bodo določeni modeli še cenejši, v Evropi so cene običajnih 20% višje kot v US zaradi davkov, pri nas pa zaenkrat še kakih 10% nad Evropo, torej tam okrog 50-55ksit, tako nekako kot 9600XT ali 5700U ob izidu.
Zdaj pa da vidimo kako hitro bodo na policah :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tilen ::

A mislis da bo AGP verzija drazja od PCI-E ? Glede na to da je zaenkrat vec "AGP userjev" ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

boha ::

ma, a so mogl izdat 6600 serijo? sem bil tik pred nakupom 9800pro, zdej pa spet ne vem nič več... :\

kdaj bo že agp verzija?

morphling1 ::

AGP verzija ne verjamem, da bo dražja čeprav bo potreben nek dodaten bridge čip. (ravno obratno kot pri 6800). Zakaj so šli najprej na PCIE, samo zato ker so dobili nekaj večjih OEM naročil, kjer je PCIE seveda dosti bolj popularen kot v retailu, pač firme ala Dell zelo hitro predstavijo nove modele z najnovejšo tehnologijo (predvsem poudarek na cel kup marketinških bombončkih, kot pa dejansko nekih performančnih prednostih) in če hočeš dobit nek velik posel moraš imeti pripravljeno temu primerno kartico.

Če bo ta kartica dobavljiva enkrat Septembra. zna bit AGP verjetno kak mesec dva kasneje.

Še zelo zanimivo bo postalo v srednjem in nižjem razredu, ker Ati prihaja ven s R410 in kasneje raznimi RV4xx različicami, Nv pa še osnovno nv44 ter dosti bolj zmogljivim nv41 gpu-jem . Fino bi bilo videti 8/1 gpu na 256bitnem spominskem vodilu ter 0.11 mikronski teh. s ceno 199$ :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boha ::

a ni potem v tem rangu že 6800LE? 8 cevovodov na 256 vodilu, zadeva je agp, predvidena cena okoli 200$, pa najbrž bo na trgu prej kot 6600.

Dr_M ::

6800LE ma precej nizje frekvence... 320/350...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

6800LE bo bolj ali manj OEM produkt in nV z njo ne bo služila veliko, ker je pač jedro vsega še vedno nV40, ki pa je drag za izdelavo. Torej ni v njihovem interesu prodajat te karte v velikih količinah, v bistvu je bolj mašilo dokler nima primerne alternative. To gpu-ji, ki niso naredili 12/1 ali 16/1 testa, še vedno pa je bolj prodat nekaj, kot pa vse skupaj vreči v kanto za smeti, ker pač ni sposobno 100% delovanja. Število 6800LE je direktno povezano z izkoristkom IBMove proizvodnje nV40 gpu-jev, ki pa se počasi izboljšuje
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boha ::

ah sej res, frekvence so nizke pri 6800LE. :8)

damn, glede na to da je objavljen 6600GT, se zdaj za isto ceno 9800PRO nekako ne splača več. ali pač?

kuglvinkl ::

Se strinjam, 6600 GT je kul zadeva zaradi možnosti SLIja (pri 6800 plain te možnosti ni).

Zadeva bo smiseln nakup, če bo plata okoli nforce4 dual PCI-E 16× smiseln cenovni rang in če bo 2×6600 GT precej hitrejša od 6800 GT.
Your focus determines your reallity

Tilen ::

Zakaj teh testov ze ne naredijo in nebi bilo teh predsodkov? Saj kartice so menda ze zunaj, samo ne za "mass" proizvodnjo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tr0n ::

Testi bodo kmalu. AGP verzija pa se verjetno ne :).

Tilen ::

Tukaj sem prilepil en 3D mark 2003 score za 6600GT.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RC14 ::

Še vedno dvomim da bo ta 6600GT hitrejša od 9800XT. Mogoče samo v doom-u 3 (zoptimizirana) drugje pa bo počasnejša. (moje mnenje pač).
Ja sej res dela na visokih frekvencah, sam 128 bitno vodilo pa vseeno bremza grafo, pa ne govorit da ni res. Če bo res hitrejša kapo dol res,da boš dobil grafo za kakih 50k in bo hitrejša od highend kartice (2 meseca nazaj) noroo. In to z samo 128 bitnim vodilom. hmhm

lp

Dr_M ::

RC14: pojma nimas, kaj se da z optimizacijami vse nardit. tisto 128 bitno vodilo se mi zdi cist nerelevantno...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Sej vem da se da marsikaj naredit, sam a ni mal čudn, prej ste vsi govorili za določene kartice NE KUPUJ 128 bitne ker so crap, shit , polžje počasna itd.., zdej pa kr na enkrat to ni več sploh pomembno a je 128 al pa 256 bitna,ha?? Pol bi pa ja highend kartice tud naredli 128 bitne pa še bolj optimizirali,samo poglej koliko kartic mislim predvsem višjega razreda,imajo 256 bitno vodilo,že od radeonov 9700 naprej,zakaj pa?? ja zaradi večje prepustnosti ane. Nekaj je na tem.
Sej ne trdim da to ni možno da bo tako hitra ta kartica sam mal čudno se mi pa zdi da bi prehitela kakega 9800XT in to v 3d marku za kakih 2000 pik ali pa v doomu 3 45 slik na sek in to 4xfsaa+8af na 1024x768 high quality. 8-O 8-O Še posebno za tak denar8-O (če bo tko hitra, kapo dol res, jo kr kupim, sej to je dobro za nas kupce,hvalabogu da bo tko)

mimogrede ne delam se pametnega,pač a ni mal čudno, da bi bla taka grafa 128bit in za
200$ hitrejša od 9800XT ali kake 5950 ultre!

lp

Dr_M ::

bom se tuki napisu...
radeon 9800XT ma mem clock 730MHz efektivno in 256 bitno vodilo, kar znese 22.8GB.
GF6600GT ma mem clock 1000MHz efektivno in 128 bitno vodilo, kar znese 15.6GB.

razlika je, ampak ne tako ogromna. sm preprican, da se da tist z optimizacijami vec al mn nadomestit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

bom se tuki napisu...

Bom se tukaj prilepo...



Lahko pa bi se preselili v ze pred tem odprto temo tukaj ker se vecinoma pogovarjamo o enakih/podobnih stvareh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

morphling1 ::

RC14, nove igre, ki veliko uporabljajo shaderje so veliko bolj odvisne od računske moči gpu-ja kot pa spominske prepustnosti, ker ima 6600GT toliko višjo frekvenco gpu-ja in pa tudi podporo SM3.0 ter še druge optimizacije, bodo zadnje generacije iger delovale hitreje kot pa 9800XT. Slednja bo hitrejša samo v ekstremnih pogojih pri visokih resolucijah in vklopljenim AA visokih stopenj, kjer postaja spominska prepustnost zopet ozko grlo, tam pa več ali manj že prej ni bilo zelo igrabilno, sploh pa v najnovejših špilih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Caligula ::

Sicer slabo ne zgleda samo bo pa verjetno vseeno boljse dodati tistih 15 jurjev takrat ko pridejo in vzeti kartico visjega ranga, ker bo razlika se vedno zelo velika. Nekako tako, kot ce bi sedaj namesto 9800 PRO vzel 9600 XT ali pa namesto 5900LX recimo kako 5700 ultra.

Glede na cene Radeonov 9800 PRO sedaj, ko se ga doi ze za recmo dobroh 40 jurjev in, ce bo ta kartica stal recmo 55 al pa 60 jurjev jeseni,.. ni nevemkak deal. Skratka bolj se bo splacalo kupovat v rangu 6800 GT, X800 PRO,.. tisti, ki nameravate nabavljat take kartice raje ze saedaj dajajte malo vec na stran. Sej se ze zdaj pri nas v oglasih najde kak x800PRO, ki se gga recmo da zdilat na 80 jurjev. Cez par mesecev bo to ze 60 jrujev.

Dr_M ::

par mescov ja...ene 20 mescov ja :)
zakaj bi blo zdej drugac, kot je blo pri r9800pro in 9800xt??

edit: pravzaprav sploh ni relevantno po kok se v ZDA prodajajo, ker to nam cist nc ne pomaga. pr nas bodo cene take, kot so priporocene. zarad mene lohk dubis kartico zravn praska, ampak to nam v evropi popolnoma nic ne pomaga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

morphling1 ::

Točno tako, vsi bi nekaj kupovali iz US ker vidijo tisto on-line ceno in kar takoj začnejo preračunavat v tolarčke ter so že čisto slinasti ob tem (MEDENA tu prednjači pred vsemi forumaši). Dodaj lepo zraven ptt, zavarovanje ptt, DDV, takso in min teden čakanja ter upanje, da se slučajno kaj ne sfiži pa mi reči če je to pameten način kupovanja high-end zadev. Sorry ampak tako pač je, nakup v EU on-line štacunah je pa nekako US cena spremenjena v Eure kar pomeni tistih 20% višjo ceno ter kakih 20€ za ptt in tak nakup bi rekel da je še ok, čeprav se ti stroški ob prvi reklamaciji takoj začnejo dvigovat, pa tudi tu nisem čisto siguren da ti ne morejo usekat še našega DDVja.

Pa ne mi prihajat ven s tem, kako ti lahko nekdo pripelje in zrihta robo iz US, to ni rešitev za večino folka, pač neka peščica ljudi bo mogoče lahko prišla do zelo poceni HW, ne moremo pa to razglašat za splošno rešitev za ves folk,, enostavno ne gre.
Jaz sem že nekaj stvari naročil iz US ampak vedno je šlo za malo cenejše stvari in stvari kjer me garancija na splošno ne skrbi toliko. Pri digitalcu so me pa že nabasali na naši pošti in me zadeva ni prišla dosti ceneje kot pri nas, pa še garancije ni, tako da :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MEDENA ::

LOL

pol pa reč svojmu šefu v BOFU naj cene spusti...

meni je vse kar je prišlo iz zda bilo OK....

Caligula ::

DR-M in Morphling-jaz govorim za cene pri nas. PA v oglasih ze sedaj lahko najdeta X800 PRO od fliskota pa se da recmo za 80 jurjev dobit-domnevam ,da se pogovarjamo o najcenejsih moznostih, ne? Do jeseni bo pa se malo morje dodatnih opcij. Tisto o ZDA je cisto locena tema, ker je tako zahteval otvoritelj tiste teme. V EU pa se bo do jeseni ze dobilo kako 6800GT za 15-20 jurjev vec kot 6600GT.
In glede na to ,da bo za kakih 50% in vec hitrejsa od 6600GT se razlika v ceni splaca.

Tako kot se sedaj bolj splaca9800 PRO od 9600 XT.

Dr_M ::

V EU pa se bo do jeseni ze dobilo kako 6800GT za 15-20 jurjev vec kot 6600GT.

v pravljice jest ne verjamem. sicer je pa umes se GF6800...ta pa bo 15-20k drazji od 6600GT. s tem pa bi se strinju :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ce se govori o tem, da bo 6600 pri nas recmo 55 jurjev-jaz vem ,da bom pol jeseni lahko za kakih 70 ali najvec 75 jurjev lahko dobil 6800 GT.

Dr_M ::

kero jesen to? naslednjo ja :)
letos dvomim da se bo dal dubit pod 100k...mogoce v ksni res hudi akciji za ene 90-95k.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Bos videl ,da se bo dalo na Bolhi, verjetno tudi v kaki stacuni pri nas,.. se letos dobiti 6800 GT za 75.000 SIT in manj. Verjetno lepo jeseni. Mogoce pozno jeseni ampak vseeno.

Dr_M ::

ah bolha...sploh ne gledam, ker tm se itak samo megla prodaja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ne vem kaj ti kupujes ampak jaz sem preko bolhe in stacun na bolhi nabavil ze svasta in vedno odlicno cez prisel,.. dobil ze svasta in to ful poceni.

Nazadnje sem pri disku prisparal 5 jurjev. Pa mam prav tako 3 letno garancijo pri JAE,.. Ce bos sel pa ti po graficno v BOFa si pa tudi posebnez.
Mogoce pa tebi ni tezko megle prodajat in to kaki bleferji hitro zacutijo pa te pol kaj naokoli prenasajo. Meni ni se nobeden.

Tr0n ::

Pozabljate, da so to referencne karte oz. cene, ki se bodo od izdelovalca do izdelovalca spreminjale. V .at racunam da se bo cena vrtela nekje okoli 200 € za GT izvedenko.

Dr_M ::

jest stvari za racunalnik kupujem v racunalniskih stacunah.
mlacom,jae itd.... kar sm do zdej online kupu je bla samo graficna, ki sm jo dubu za dobrih 13k cenej kot v najcenejsi stacuni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

A se vam ne zdi da ste zašli mal izven teme.

Ja super, pol bo pa ta 6600GT prava prodajna uspešnica v srednjem razredu kartic,razen,če bo ATI kaj pametnega ven dal,tist X600 al kaj je že pa ni kos 6600GT.

Lp

kuglvinkl ::

Es wäre auch etwas zu schön gewesen: Laut dem Heise Newsticker rechnen Grafikkarten-Hersteller nicht mit Verkaufspreisen von 200 Dollar/Euro für die GeForce 6600GT, sondern es geht wohl eher in Richtung 270 Euro (immerhin 35 Prozent mehr). Als Grund dafür mag diesesmal auch kaum die in Europa immer etwas höheren Listenpreise (im HighEnd-Bereich meist ca. 50 Euro mehr als in den USA) herhalten, vermutlich hat nVidia diesesmal den US-Listenpreis der GeForce 6600GT von 199 Dollar einfach zu optimistisch angesetzt, um unter die für das Mainstream-Segment psychologisch wichtige 200-Dollar-Grenze zu kommen. Sollten die 270 Euro in der Tat eintreffen, relativieren sich die guten Voraussagen zur GeForce 6600GT natürlich wieder etwas.

Danes na 3dcenter.de

original


Papa sanje. ;((
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

€270??? pa tej so na glavo padl....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

Uf, tole mi res zgleda kot zamenjava za mojo Ti4200. Upam, da cena res ne bo tako visoka, ker potem bo zamenjava rahlo pozno se zgodila.

boha ::

prištejemo še carino in davščine in imamo enako ceno kot 6800 nonGT.

morphling1 ::

Prosim če se vrnete nazaj k temi.

270€ je sicer višja cena, kot je bilo pričakovati, samo je veliko odvisno od proizvajalca in prodajalca. Recimo da bo priporočena cena v EU 200€ potem je povsem običajno da kak Gainward ali pa Asus s polnimi boxi preseže te cene, tako nekako kot so zdaj 6800GT po EU tam okoli 400€ pa vse do 500€
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tr0n ::

Dr_M ::

uff...zadeva me je prijetno presenetila. dejansko je tole hitra kartica.
mislm, da ma uspeh zagotovljen. je pa tut precej odvisno od cene :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Jaz zelo zanimiva kartica bo to za svoj denar, je opazno boljša tudi od FX-a 5900 tudi 5950 Ultra nima kaj praskat. Skoraj 8000 3DMarkov 03.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidiina Geforce 6600 serija

Oddelek: Novice / Grafične kartice
223129 (2377) gfighter
»

Katero graficno kartico uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18711306 (7842) mtosev
»

graficna do 80.000 sit

Oddelek: Strojna oprema
321630 (1090) kopriwa
»

R9800 pro ali gf6600 gt ?

Oddelek: Kaj kupiti
483489 (2487) tiborrr
»

6600 GT AGP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14812602 (6619) bastadu

Več podobnih tem