» »

Koaks kabel podaljšek

Koaks kabel podaljšek

gexi45 ::

Zdravo potrebujem podaljšek za koaks kabel (internet), da bo dosegel moj modem. Zj pa nevem kakšen kabel potrebujem ko sem mal gledal pa so eni debelejši od drugih pa pol so neki Ohm-i. Potrebujem pa okoli 10m dolg kabel.

Scorpia ::

Ko sem se igral s kabelskimi modemi, so zelo obcutljivi na dolzino kabla, sploh pa razdelilnike ne marajo. Najboljse modem imeti tam kjer najboljse dela, naprej pa lan kabel pa na router.
////

gexi45 ::

Problem je, da tam kjer pride kabel čez steno ni nobenga štekarja torej nemorem priklopit modem na elektriko zato nucam podaljšek tak dolg, da pridem do najbližjega štekarja.

Razen če grem s kablom direkt čez sobo namesto ob steni potem bi lahko bil kabel krajši :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gexi45 ()

BorutK-73 ::

1 opcija:


2 opcija:

in 2x:

Zgodovina sprememb…

gexi45 ::

Jaz vem kakšne konektorje rabim, ne vem pa kje dobiti podaljšek vse povsod sam prodajajo kable na meter jaz pa neznam dat onga "konektorja" gor na kabel.

Pa glede teh Ohm-ov in debeline sem mal bral na neto če prav razumem je 75 ohm kabel vredo 50 ohm je slabši. Glede debeline pa debelejši ko je majn ma izgube al kako ?

...:TOMI:... ::

Ce nimas pojma, poklici svojega kabelskega operaterja, pa ti bo on uredil vse. Skoda je govorit kaj in kako.
Tomi

BlaY0 ::

Ej stavit grem, da če zdajle na YT vpišeš "how to extend coax cable", dobiš ene 974569847 zadetkov...

Edit: Ja, res je, dobiš jih. Preverjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BorutK-73 ::

Zgodovina sprememb…

Gapi ::

75 ohm kabl je za prizemeljsko anteno ozeroma za tv signal. 50 ohm kabl je pa wlan in nekoč za coax mrežno povezavo med računalniki. Včasih si rabil coax kabl med računalniki tako kot danes rabiš utp. Ne sprašuj kako zgledajo switchi ker jih ni bilo za to. No tako približno to gre.
No person is rich enough,to buy back his past.

SeMiNeSanja ::

Gapi je izjavil:

75 ohm kabl je za prizemeljsko anteno ozeroma za tv signal. 50 ohm kabl je pa wlan in nekoč za coax mrežno povezavo med računalniki. Včasih si rabil coax kabl med računalniki tako kot danes rabiš utp. Ne sprašuj kako zgledajo switchi ker jih ni bilo za to. No tako približno to gre.

Smo pa imeli hub-e.
Se je pa oprema in povezovanje zelo razlikovalo glede na tehnologijo Arcnet, Ethernet,...

BlaY0 ::

Pri coaxu za LAN (10BASE2) nisi imel nič hubov, samo T člene pa terminatorja na obeh koncih veje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

SeMiNeSanja ::

BlaY0 je izjavil:

Pri coaxu za LAN (10BASE2) nisi imel nič hubov, samo T člene pa terminatorja na obeh koncih veje.

Pri bolj preprostih variantah res. Pri bolj kompleksnih pa si imel tudi hube.

Proti koncu 'thin ethernet' ere pa smo imeli tudi v 'klasičnih' mrežah hube, še sam imam v pisarni en delujoč 3Com Office Connect 4C, ki je naznanil prehod med thin ethernet in UTP omrežji. Tega sem imel zaradi AUI porta, s katerim sem imel povezanega VAXa...

uokis ::

Si bom sposodil kar tole temo.

Torej iščem kabel 9-pin mini-DIN to RCA, izgleda pa takole:




Mogoče kdo ve kje bi ga lahko naročil? Vse kar sem uspel najti je alibaba in podobne spletne trgovine, kjer se lahko naroči izdelke samo v večjih količinah.

lp

harvey ::

uokis je izjavil:

Si bom sposodil kar tole temo.

Torej iščem kabel 9-pin mini-DIN to RCA, izgleda pa takole:




Mogoče kdo ve kje bi ga lahko naročil? Vse kar sem uspel najti je alibaba in podobne spletne trgovine, kjer se lahko naroči izdelke samo v večjih količinah.

lp

Tech-Trade povprašaj.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

radmannsdorf ::

uokis, jaz ga mam, imaš ZS ;)

uokis ::

Tech-Trade ga ne more dobiti, kabel ki ga ima radmannsdorf pa je drugačen kot ta ki ga iščem jaz.

Ima kdo še kakšno idejo?

Tody ::

radmannsdorf ::

moj kabel je v bistvu enak + še en din konektor, ki pa lahko ostane neuporaben. to je pač samo ekstra.
naj kdo potrdi prosim, da ne bom še jaz v dvomih hehe

Tody ::

Niso lih enaki :) Število pinov je različno od tvojega in tistega na beli sliki

radmannsdorf ::

hehe, pa res je tolk različnih, sploh vedel nisem. no, OP išče 9 pin, na fotki ma pa 10 pin,
moj je 9 pin(se ne vidi vseh na fotki), tisti ekstra je pa 4 pin, tkoda v bistvu je moj kabel pravi, če hoče 9 pin.
če ne drugega, ste mi vsaj zagon dali, da pofotkam vse extra kable in adapterje in mal zmečem na bolho :)

Zgodovina sprememb…

uokis ::

Tisto levo spodaj na sliki ni pin, tako da je 9 pinov in ne 10.

Takšna naj bi bila pozicija pinov:



Jaz sem sicer uspel dobiti kabel, kateri ima pravi mini-DIN konektor ampak ima na drugem koncu SCART in ne RCA. Verjetno se da nekako SCART predelati v RCA, samo nimam ne znanja ne orodja da bi to izvedel in na koncu bi verjetno samo uničil vse skupaj.

Siddh ::

 scart v rca

scart v rca



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

radmannsdorf ::

še enkrat moj

uokis ::

Ja tvoj kabl je 9 pinski, ampak ni isti tip konektorja, tako da ne bo pravi.

radmannsdorf ::

hehe, sej ne da zdej to pišem da mojega vzemi, ampak me zanima kako to misliš da ni pravi?
čisto isti 9 pin je, samo da je na moji fotki na glavo obrnjen konektor :)
na drugi strani, ima pa poleg treh RCA činčev, še en ženski 4 pin din, ki pa lahko ostane neupraben. tebi pridejo v poštev samo tisti trije RCA činči. delalo pa bi normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava TV z zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
133147 (2389) rogerg
»

Hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
111829 (1685) goblinsly
»

Kje kupiti kabel Digital Din 9 pinski (AC-3)

Oddelek: Zvok in slika
172992 (1795) Kaj
»

XFX 8400GS TV-Out-a ni?

Oddelek: Strojna oprema
53667 (3601) balocom
»

Digital DIN konektor in 5.1 zvocniki?

Oddelek: Zvok in slika
131732 (1596) PhotoBlaz

Več podobnih tem