» »

ClarkConnect problem z mrežo

ClarkConnect problem z mrežo

@ljash ::

Pozdrav!

Na računalnik, ki mi bo deloval kot ruter/server sem naložil ClarkConnect Home 2.2 (za moj začetek v linux :) ).
Naložim bp, potem spremenim mac adress mrežne (v tistega, ki mam registreranga - mac od moje mrežne v PCju), ker imam kabelski internet.

Zdej pa je problem, da ne vem kako spravit moj PC v mrežo in na net. Imam crossover kabl (ki gre iz ISA mrežne na ruterju v PCI mrežno na mojm PCju.

Problem mam z IPji - mam kablski net in za IP od serverja sem potem vpisu kar IP, ki ga mam (pač tist k mi je ARNES posredvou - 194.249.XX.XXX).

Zdej je fora, da če vnesem 192.168.1.1, ne dela net na ruterju/serverju, ker ma Telemach zaklenjene Ipje na mrežne kartice, zato sm spremenu un fajl ifcfg-eth0, v katerega sm navedu HWADDR= (mac moje mrežne, ki je registrerana).

Zdej za drugi komp sm nejprej dau za +1 več IP kot je na prvem (194.249.XX.XX8), pa v XPjih sm tud štimal Network connections, pa noče in noče na net.

Sm probu tud z 192.168.1.2, pa je isto...

Kakršn koli help plz?

P.S.: Včeri sm za foro probal izklopiti UTP kabl od modema in v to (PCI) mrežno vklopil crossover kabl ki gre do mojega PCja.
Zadeva je delovala in iz mojega PCja sem lohk dostopal na ClarkConnect.

Kaj menite? Je problem v ISA mrežni ali kje drugje?

LP,
bmw-f1

Stratus ::

Najprej naredmo mal reda v tvojem vprašanju.
Prvo: kot se meni zdi ne moreš spremeniti mac addrese mrežni kartici v clarkconnectu lahko samo poves katera macaddresa je od kartice in ce ta ni taksna kot je zapecena v kartici si pecen.
Drugo: upam da ves katera kartica je eth1 katera pa ppp0, fizicno
Tretje: ce priklopis monitor in tipkovnico na router in priklopis kabel od neta na ppp0, ali se ti connecta na net, ( brez mreze zadaj samo router pa modem), ce se ti potem je pol tezav ze reseno. natstavi eth1 na static ip recimo 192.168.1.1, priklopi mrezo oz. tvoj PC s crossower kablom nastavi ip na PCju na 192.168.1.2 in gateway na 192.168.1.1, ce mas XPje potrdi vse skupaj in internet bi ti moral delovati.
Če pa se ne priklopi na internet, potem zamenjaj mrezne kartice v routerju in poskusi znova, če še zmeraj ne gre (zaradi tezav z mac adreso najbrz ne bo slo ) potem vzemi kartico iz tvojega PCja ki ima registrirano mac adreso in jo prestavi na mesto ppp0 v svoj PC pa drugo kartico.

moj_nick ::

Mrežna, ki je povezana z modemom naj ima pač tist arnes-ov IP (verjetno ga sama dobi in ni treba nastavljat). Mrežna povezana z računalnikom pa naj ima npr. 192.168.0.1.

Mrežna na drugi strani (računalnik) pa naj ima 192.168.0.2. Potem pa firewall konfiguriraš, da boš na 192.168.0.2 dobil net (niso mi znane podrobnosti za ClarkConnect). Na računalniku še nastaviš gateway 192.168.0.1 in DNS serverje od arnesa v /etc/resolv.conf
110111001001010001010000

@ljash ::

stratus66: nism te glih najbolj razumel s tole ppp0... Mac adress mrežne sem spremenu tako, da sem pognal Slo-tech linux iz CDja, šel v konzolo, se prijavil kot root na ClarkConnect in v file ifcfg-eth0 vpisal še HWADDR=(mac adress registrerane mrežne).

Imam dve mrežni - ta ki sem ji "spremenil" mac adress, je eth0, ISA pa eth1.

Ko to naredim, mi net na ruterju deluje (lahko grem na spletne strani), sem pa mogu vpisat DNS in gateway od arnesa.

Tiste mrežne ne morm prestavit, ker v mojm kompu je integrirana :\


Če prav razumem, pustim eth0 IP od ARNESa, eth1 nastavim 192.168.1.1, drugem kompu pa 192.168.1.2? Kaj pa gateway in subnet mask na windows mašini?

bmen ::

Da ne podvajam teme - potreboval bi nekaj namigov.

Imam kabelski internet, shema omrežja pa je naslednja:
kabelski modem ->switch nanj pa sta zaenkrat priklopljena ->PC1 - delovni PC in PC2, ki mi igra domač strežnik. Switch je hkrati tudi DHCP strežnik.
Mreža dela trenutno brez problemov.

Kako z najmanj truda pripraviti mrežo do tega, da bo PC2 (strežnik) postal viden od zunaj. Na njem bi se vrtela le moja domača stran.

switch je SMC barricade 7004
pa PC1 se vrtijo Winxp in Mandrake 10
na PC2 pa je trenutno SUSE 9.1 - ampak gre lahko dol in se nanj namesti npr. ClarkConnect
... B ...

moj_nick ::

Pa daj odpri novo temo. Imaš dovoljenje moderatorja.

;)
110111001001010001010000

@ljash ::

evo, deluje zdej! :)
Problem je biu, da sm narobn IP dal na eth1 in eth0...

Hvala vsem za pomoč.

Me pa še to zanima - zdej mam pr Bandwidth limiterju naštiman da dobi moj pc 512/128.
A se da kako narest, da bi takrat, ko je moj PC ugasnjen, server dobil vso pasovno širino (1024/256)?

Je kšna šansa pa če bi mi lahko opisal na kratko...
Zadnjič je nekdo že rekel, da bi mogu ves čas pingat drugi PC, in bi glede na to spreminju - a mogoče že obstaja kšn tak program za ClarkConnect?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015970 (7509) Gapi
»

Ganymede 822+ geslo za dostop preko HTTP

Oddelek: Omrežja in internet
3010449 (5487) sergejom
»

M0n0wall virtual machine na Ubuntu Server 8.10

Oddelek: Omrežja in internet
61707 (1515) ABX
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704063 (3009) sverde21
»

Mac spoofing v Clarkconnect 3.0

Oddelek: Operacijski sistemi
111845 (1668) Nerdor

Več podobnih tem