» »

namestitev wireless routerja

namestitev wireless routerja

SONNY. ::

Na fotrovo idejo smo si omislil wireless router ( D-Link DI-514). Na svojmu kompu (matičnem, tam kjer je router) sem ga naštimou normalno in zdej men internet dela super!!!

Na drugem računalniku kjer pa sm na plato vstavil adapterček z antenco in inštalirau driverje pa se mi ne uspe uspostavit internet povezave.

zanima me kaj je treba na tem drugem kompu naštimat da bo delovalo.

pujsek_ ::

Vse enako kot pri lan mrežni, vendar tukaj še moreš pazit na SSID, MAC in podobne zadeve!
Če še stvar vedno ne špila je morda problem signal (koliko sten imaš med opremo?)...

SONNY. ::

Hja zdej mi nis nč ppvedu:)... spet ene kratice čudne...ok
ssid je ime omrežja ki je osnovno nastavljen na "default"
mac adressa more bit pa mac adressa routerja, ki je napisana kje???

u bistvu bi blo ful dobr če bi se kdo, ki je to mrežo že vzpostavljal in povedal kko je to programsko uštimau (a morš na matičnem kompu kej nastavit (tm ko daš na brskalnik nek ip in tko dostopiš do konfiguracije routerja) ali je problem samo v nastavitvah na drugem računalu)???


p.s. med ruterjem in mrežno kartico za brezzično povezavo je kr neki sten ampak bi mogl vsaj neki signala bit glede na to da notri lovi do 100 metrov

pujsek_ ::

No potem smo pa tako tam... Stvar se ti ne poveže, ker nima signala!! Vsaj po moje, če imaš vmes kakšne 3-4 stene in 10-15m razdalje, ti itak zadeva ne bo delovala...

SSID je res neke vrste ime mreže, MAC adressa, to pa je zaklepanje mreže, torej če si pustil stvar odklenjeno je ni treba vpisovat!
Zadeva, če je dober signal mora takoj začet nekaj mrdat, če nastaviš osnovne nastavitve LANa...

Zgoraj si napisal, stvar bi naj delovala notri 100m, to je res, vendar se boš mogel malo poglobit in si prebrat osnove wlana in postavitve, stvar ni tako blesteča, kot jo napišejo proizvajalci, teh 100m je čista teorija, v praksi je že pa včasih kritičnih 10m skozi dve steni...

u bistvu bi blo ful dobr če bi se kdo, ki je to mrežo že vzpostavljal in povedal kko je to programsko uštimau
0:)

Tukaj si malo poglej, da se nebo fok matral in ti razlagal osnov, ki jih moraš vedet, preden začneš postavljat zadevo!

[moderator: popravljen link:\ ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

SONNY. ::

hja. pujsek se zelo dobro spozna na tole:) sm komp prestavil malo bližje pa signal dela 90% . tko da to je uštimano...
aaaampak brskljalnik mi še vedno ne dela.

Ps: Pujsek hvala za stran! jo bom temeljito preučil!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z Linksys Wireless- WRT54G routerjem

Oddelek: Strojna oprema
423583 (1502) AC_DC
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422429 (11986) amigo_no1
»

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
697596 (5340) DixieFlatline
»

Wardriving V Mariboru

Oddelek: Omrežja in internet
122126 (690) BigWhale
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332949 (2157) pujsek_

Več podobnih tem