» »

Wardriving V Mariboru

Wardriving V Mariboru

Eagle ::

Torej vceraj sem nabavil wlan pcmcia orinoco gold kartico ki ima možnost priklopa zunanje antene ki pa je še zaenkrat nimam, bo pa v kratkem. Sledila je vožnja po mbju s prijateljem in glej ga zlomka. Nad rezultati sma bila obcutno presenecena, saj je kartica z notranjo anteno lovila signal vsakih 50m.. Vozla sma se kako uro in najdla prek 30 točk, kjer sma brez problema lahko uporabljala internet in pri nekaterih še celo prišla na mrežo! To se je zgodilo celo pri eni firmi pri kateri so imeli sharane pomembne dokumente:) V kratkem bo najbrz tudi sledil kaksnen zemljevid z hot spot-i v mbju, ko bo čas dopuščal:) Če še kdo ve za kakšen zanimiv hot spot v mbju lahko sporoči>:D

Fl[A]sH ::

Hi!
Kolko si dal za kartico pa ki si jo kupo?
Aja pa kaki priklopa ma? RP-SMA? Al kaki drugi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fl[A]sH ()

Tero ::

Torej zdaj ko imama z Eaglom "popolno" opremo je še hujše!
Totalno sem bil šokiran in presenečen koliko odprtih wlan mrež je v mariboru. Po nekod imas vsakih 20m ponekod pa vsakih 100m

Se pravi tako da ti lepo dhcp server dodeli ip naslov in že lahko browsas po netu. Ampak ne samo to! Veliko ljudi sploh ne spremeni default passworde od svojih routerjev, poleg tega pa imajo pošeran celi trdi disk in admin password je prazno polje...

Sma pa prišla do zanimivh ugotovitev:
- večina home userjev si tak nastavi wlan da dela in dalje jih boli k...
- več je odklenjenih mrež kot zaklenjenih
- največ zaklenjenih wlan mrez(WEP) je na teznu.
- sredi koroškega mosta je en odprt wlan
- veliko ljudi ima ponoči(ob kakih dveh do štririh zjutraj) izklopljene računalnike vendar imajo router vklopljen
- siol adsl ima precej malo ljudi v mariboru, pravzaprav bi jih lahko nastel na prste ene roke - prevladuje triera oz. arnes na trieri
- svet je okrogel
- firme si ponavadi znajo zaklenit mreze vendar obstajajo izjeme
- wardriving ti požere ogromno bencina, čeprav na začetku mi sploh ni delovalo tako
- v europarku je nekaj mrež vendar so vse zaklenjene
- en ssid je amis (wep) ki je bil poleg stavbe amisa(bivsa jeklotehna)
- neowlan vleče poleg stolne cerkve
- ni dobro bremzati če se ti kolega zadere da je našel en SSID, ker avto za tabo ni na to pripravljen
- vsaka petrolova črpalka ima wlanin isti SSID (zaj se ne moram spomnit imena) vendar netstumbler pokaze WEP
- nekaj ljudi ima za SSID nastavljeno svoj priimek!
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tero ()

Tody ::

No ko boš delal kako seminarsko ali pa kaj več se lahko zapeleš po sloveniji in narediš diplomo na temo varnost slovenskih brezžičnih mrež. Nevem pa kako ljudem to sploh rata jest sem v naši firmi to rihtal in se windowsi sploh niso hotl konektat na nezaščiteno mrežo skos neki moril... ko sem pa dal kr neko cifro na 10 bit enkripcijo pa dela :) Če mi kdo časti pivo mu povem geslo >:D

BigWhale ::

A Lubica.WiFi si nasel? :)

Tero ::

Bigwhale ne nisem;) S katerega dela pa si doma?

Tole sem še pozabil povedat: Zanimivo je da zelo malo wlan mrez vlece po blokih. Predvidevam da zato ker preprosto signal ni priso do avta. (ven iz avta pa nisma hodla)
Aja pa tu pa tam sma tudi koga opozorila da ima odprt wlan. Recimo pri eni firmi so rekli da so na novo gor postavli in so se lepo zahvalili:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

sash ::

kaj pa kaj okolica MB ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

T(he) Boss ::

To bomo mi pokrili, pa porocali ;)

CaqKa ::

Moj wlan na teznu je tudi odprt. če bi klinčev router delal z kripcijo kot treb nebi bil.

SSID NetAngels

če bi smotan router delal ko mu vpišem mac adresse in se po tem opravilu nebi obesil, bi bilo kul.

mislim da je težava predvsem v tem, ker so nastavitve glupe.

DonHonChi ::

Mogoče je pa user in ne nastavitve?
gluposti...

Spc ::

Jaz še vedno tak pravim..
Lepo UTP cat 5e ali 6 kabelj switch in pc za gateway.

1. Zelo mali pingi v lokalni mreži nekje 0.100ms
2. Zelo dobre hitrosti (odvisno od switcha)
3. Zelo dobra zanesljivost omrežja (odvisno od switcha)
4. Varnost je na najvišji ravni
5. Skoraj nič errorjev pri prenosu podatkov
6. Velik uptime (odvisno od switcha)

:))

CaqKa ::

meni se zdi bolj da je problem v tem ker firmware je en homemade linux, ki ga delajo kaj te vem kdo.
namesto da bi se spisal fw lepo z nulo, pa bi vse delalo kot treba. in ne partagenai, ni PEBKAC.

BigWhale ::

Tero,

Tezno, tam malo naprej od Zavoda za Zdravstveno Varstvo. :) Mojemu sosedu se en WLAN najde kartica, nisem pa preverjal, ce je odprt ali zaprt.

Sicer pa Ipaq se dela pred bajto, na cesti pa vec ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost domačega brezžičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
281860 (1359) Yacked2
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374820 (3755) blackbfm
»

WPA razbit

Oddelek: Novice / Varnost
296449 (4442) Ziga Dolhar
»

sredi Ljubljane brez interneta

Oddelek: Omrežja in internet
141783 (1085) slovencl
»

Wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
182188 (1723) pujsek_

Več podobnih tem