» »

trik ABIT KT7(-raid)

trik ABIT KT7(-raid)

birdy ::

EN TRIKEC za lastnike ABIT KT7 (-raid)

vemo da AMD Duron/T-Bird nimata temperaturnega sezorja v sebi in zato ce hocemo spremljat temperaturo proce moramo pac termometer naslonit nanjo...

tocno to so naredili pr ABITu v notranjosti socket-a se nahaja temperaturni senzor ki pritiska ob procesor s spodnje strnai in sporoca temperaturo procesorja plati...
vse je lepo in parav samo zaradi izredno slabega toplotnega stika med senzorjem in procesorjem le ta zaostaja z prikazovanjem temperature
in pa - to kar me moti - ne daje realnih rezultatov(vsaj men ni) temperatura (max) ni bila pravilna...

kaj sem naredil...
najprej sem senzorcek malo dvignil(cca 1~2 mm) tako da se zelo dobro dotika procesorja in je potrbno kar nekaj sile da 'nataknem' procesor na originalno ZIF(zero insertment force-upam da je pravilno napisano) socket
seveda sem pazil da slucajno nebi odtrgal senzorcka njegova povezava z MB je sicer zelo mozna(nogici) samo vseeno ne s prevec sile ko boste to delali
ker mi to ni zadostovalo sem dal na sredino spodnje strani procesorja nekaj termalne paste(glede na kolicino med hladilnikom in cpu-jem sem jo dal 3x vec) pazil sem da nisem popacal nogic in seveda sem uporabil NEPREVODNO termalno pasto(silicijevo)

sedaj ko senzorcek kar mocno pritiska ob proco in je okoli njega se termalna pasta mi dosti hitreje spreminja temperaturo(recimo zacnem/koncam testirat) in pa boljsi priblizek realnemu stanju na proci glede temperature dobimo...

nekaterim se bo to zdelo nepotrebno..samo kaj te stane tistih nekaj gramov paste in pa 5min dela..za malo bolj tocne rezultate

se opozorilo frend mi je povedu da pasta ki se jo da kupiti u conradu spusca olje ko jo segrejemo(ce nocete met packarije) predlagam da preizkusite svojo preden date v masino(splosen nasvet ker tisto sranje se pol nekje zasusi in ga je skor nemogoce dol spravit....)


premislite meni se zdi vredno vsekakor pa ne morem odgovarjat ce se komu posreci odlomit/odtrgat senzor ali s statiko unicit CPU

lp
birdy

RUSKIE ::

Hvala za nasvet sam mau pozn to objavs. Drugic poprobi to cimprej drgac si bom jezt kej tacga zmislu.:))
-/1 c0ntr0l th3 5T0RM-

birdy ::

saj sem ti jest povedu...
pa priznej da pomaga...
lp
birdy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T500 se pod obremenitvijo ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
251768 (1326) solatko
»

Resnične temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121616 (1390) Poldy
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232001 (1651) Spajky
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655998 (4590) Keyser Soze
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262214 (1828) mmisv

Več podobnih tem