» »

Rezanje (krajsanje) IDE kabla

Rezanje (krajsanje) IDE kabla

bozicek ::

Imam neko racunalo za postimati, kateri pa ima plexi stranico in Abit plato.
Plata pa ima IDE kontrolerje skoraj v isti visini kot so diski.
Ker ne izgleda lepo, ko je kabel zvit + da ti ostanek kabla binglja po kisti bi ga rezal. Pa se bolj prakticno je.

No, ker sta kontroler in disk takorekoc skupaj, me zanima ce lahko preprosto kar odrezem kabel. Po moznosti tako, da ne bom imel daljsega dela (se pravi tistega kjer je plavi-crni natikac), ampak krajsi del (crn-crn)

Bo kaj narobe, ce vzamem olfa noz in lepo vzporedno z plastiko porezem zice?

SodVina ::

ne

Brane2 ::

Pri 40-žilnem IDE kablu ne bi smelo biti nič narobe, pri 80 žilnem pa za stvar tudi ne delati.

Spomnim se, da mi je BIOS reportal drive na takem kablu vedno kot "slave" in tega z jumperji nisem mogel spremeniti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

MIslim, da je cela razlika v tem, da je med slave konetkorjem na sredini kabla in master konektorjem na konc kabla ena žila prekinjena.

Preveri zadeve na original kablu in pootem tisto žico precvikaj tudi na skrajšanem kablu med host in novim master konektorjem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

McHusch ::

Whoa, kaj vse se najde v zaprašenih Slo-Techovih arhivih člankov. ;)

Kot je Brane2 rekel, pri novih 80-žilnih kablih najverjetneje ne bo šlo.

akulp ::

z nekaj previdnosti ti bo tudi pri 80žilnih uspelo ;)

bozicek ::

McHush: Preko tistega clanka sem jaz ze pred tremi leti sprobaval in mi nikoli ni uspelo (vedno je vse razpadlo)

PS: Juhej tokrat tudi

Brane2: Sem malce oreng pogledal kabel in zica je precvikana na zacetku (pri plavem delu konektorja), medtem ko na sredini (slave) in koncu (master) je ravna.

Bom odrezal pri slave ter nato precvikal kod si dejal.

bozicek ::

PALI

misso ::

bozicek kje si odrezal kable, ker jih morem tudi jst skrajšati.

Oziroma če mi lahko kdo pove kje lahko prerežem 80 žilni kabel da bi mi še naprej deloval

lp misso

kurnik ::

Ne se igrat ker ne bo delovalo,še nov kabel,če ga večkrat pretakneš ne dela.

Keyser Soze ::

Zakaj ne bi delalo? Če preklapljaš kot konj, da pol pinov spuliš sproti logično, da ne bo delal kabel. Gglede na to, da pa meni dela 80 pinski kabel že par let, po nevemkoliko normalnih preklapljanjih in sezonskem ležanju v neizolirani zaprašeni delavnici...

Teoretično 80 pinski kabel verjetno ne bo delal če ga boš podaljševal. Pri krajšanju pa ne sme biti problemov. Le zadostna mera natančnosti in doslednosti pa je. Ne pa da kar malo navzkriž povežeš.

Pa če je bozicku ratalo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361738 (1403) amigo_no1
»

Cd rom rabi 80 pinski kabl

Oddelek: Strojna oprema
121205 (1038) Racunalnik
»

LG GSA-4160B štrajka

Oddelek: Strojna oprema
7973 (861) overlord_tm
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171724 (1489) Pudding
»

Rack bi naj zbil UDMA?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231527 (1266) Sodom

Več podobnih tem