» »

Neslišna miška

Neslišna miška

Mikka ::

Ima kdo idejo kako narediti klikanje miške popolnima neslišno. Mogoče celo obstaja kakšna "neslišna" miška?
Če se kdo sprašuje zakaj bi bilo to koristno, potem sigurno ni poročen :-)

Jst ::

Točno isto stvar sem se sam spraševal nekaj časa nazaj. Lepo vsi sedimo v pisarni, tišina. Vse kar se sliši je klikanje mišk. Zakaj za vraga morajo vse miške klikati? Od takrat sem postal kar malo alergičen na ta zvok. klik, klik, klik.. jaoo!!

Serverske tipkovnice Compaq, katero uporabljam sam je praktično neslišna. Sedaj pa potrebujem še miš.

Torej, če kdo najde kvalitetno miš brez zvoka klikanja se z Mikka lepo zahvaljujeva.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Mogoce lahko probas s kontra ukrepom... Earplugs!

Dr_M ::

jest bi pa tako podlogo, kjer se neb slisal drsenje miske...mi gre blazno na zivce...
pa tut neslisen kabel za zvocnike bi rabu...
pa "Start" gumb se je tut ze prevec zguncu, pa bi ga rad mal utisu...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Smorny ::

Ja. Težko je delati ponoči, če ti nekdo spi zraven v prostoru. Jaz sem si dokaj tiho tipkovnico že nagldal (logitech flat x) prav tako pa še iščem miš.
Folk je je celo s kameno volno spravil na miš :) http://forums.silentpcreview.com/viewto...

Niti googlanje ne pomaga.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Phoebus ::

Prelotaš tipke in jih zamenjaš z neslišnimi. Dobiš jih v vsaki elektro štacuni.

Kaj ::

Res da že stara tema, a ravno iščem. Da bodo ljudje, ki v istem prostoru spijo ali rabijo mir, zadovoljni in bom lahko medtem dalje klikal. Torej miška, ki pri levem/desnem kliku ne spusti KLIK zvoka. Kot sem zasledil pride v poštev kakšna touchpad miška.
Ker se bo uporabljala le občasno v omenjenih situacijah, je važno da je poceni. Logitech MX Performance ostaja na mizi čez dan.
Kot gledam, te touch niso poceni. Ko bi se jo dalo dobiti pod 10EUR.
Pozna kdo kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

bluefish ::

Ravno pred kratkim se je Logitech nekaj hvalil z neslišno mišjo: https://www.techpowerup.com/225442/logi...

petrus ::

Trenutno sta dve varianti: Speedlink miška Calado Silent Mouse 15,30 € oziroma Logitech miška M220 Silent za 23,70 € (oboje mimovrste)

Obe miški vsebujeta iste tihe microswitche od Kailha:
Te je možno kupiti tudi posebej na ebayu in z njimi utišat vsako, še tako navadno miško!
stati inu obstati

Samael ::

Najpogostejša kritika "Eastern times tech x-08" kitajskih wireless mišk za nekih 10 eur ali manj (mislim, da sem dal sam okoli 8 eur) je ravno ta, da so popolnima neslišne zaradi česa bojda ni tistega "pravega" občutka.
Kljub nizki ceni jih nekateri kujejo v nebo, drugi povsem spluvajo ... delujejo pa, to lahko potrdim tudi sam, za to ceno presneto ok. Za ta denar, jasno, ne boš dobil vrhunske miške oz. niti blizu temu, bo pa povsem delujoča miš z neslišnim levi/desnim klikom - če je to prioriteta. Lučke (modre/rdeče - odvisno katero izbereš) se lahko izklopijo.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sulaco ::

Jaz imam "silent" Logitech M330 in jo moram zelo pohvaliti. Ni sicer neslišna (stvar definicije), ampak je za 90% tišja...
Pogrešam le naprednejše funkcije na miški: dodatni gumbi (jih ni, malenkost večja bi lahko bila, kolesce ne gre levo/desno...)kar je m560 imela!

Samael ::

Samael je izjavil:

Najpogostejša kritika "Eastern times tech x-08" kitajskih wireless mišk za nekih 10 eur ali manj (mislim, da sem dal sam okoli 8 eur) je ravno ta, da so popolnima neslišne zaradi česa bojda ni tistega "pravega" občutka.
Kljub nizki ceni jih nekateri kujejo v nebo, drugi povsem spluvajo ... delujejo pa, to lahko potrdim tudi sam, za to ceno presneto ok. Za ta denar, jasno, ne boš dobil vrhunske miške oz. niti blizu temu, bo pa povsem delujoča miš z neslišnim levi/desnim klikom - če je to prioriteta. Lučke (modre/rdeče - odvisno katero izbereš) se lahko izklopijo.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=...


Aja, še nekaj. če odgooglaš ime miške, je prvi zadetek na googlu članek s pompoznim naslovom "We found it: This is the worst mouse ever made"

http://www.pcgamer.com/we-found-it-this...

Človek bi pomislil za kako grozno zadevo gre, nato pa ugotovi, da se tip čez cel review pritožuje zgolj in edino čez mehke neslišne klike omenjene miške. Da je vcelem obsežnem tekstu in drami to ena in edina kritika tej miši.

In potem sledi več sto komentarjev tipa:

First of all this doesn't qualify as a review by any standard. It's just a long and boring bloviating rant about how soft and quiet the mouse buttons are. All the drama in his rant is just way over the top and very annoying.

My reaction to the mouse... The moment I tried the mouse I was ecstatic that I'd finally found a mouse with quite but tactile buttons. This is one of the best wireless mice I've tried. It's perfect for a classroom, library, or other quiet places where I would normally avoid using the other obnoxiously loud, wood-chopping mice, and would use the touchpad instead. I just wish the side buttons on this mouse were as quiet as the main buttons.


Moje mnenje je, da če že imaš solidno miško in potrebuješ nekaj cenejšega za nočno klikanje, da teh 8 eur več kot opraviči nakup te posrečene el cheapo miši.
Ni povsem enaka temu, kar smo običajno vajeni. Ampak zgolj in edino zaradi mehkih, tihih klikov.

mulc007 ::

Jaz sem pred leti vsesorte eksperimentiral z mišjo da bi jo utišal.
Papir, pena, lepilni trak.... nič kaj dost ni pomagalo ker ko ti pritisneš tipko in stikalo klecne se vibracija prenese po celem ohišju miške. Še največ sem dosegel s tem ko sem iz koleščka odstranil vzmet ker je vrtenje koleščka postalo popolnoma neslišno.

Nekdo je napisal da prelotaš tipke in jih zamenjaš z neslišnimi. Dobiš da jih v vsaki elektro štacuni.
Hja kako pa veš da niso enako glasne kot te ki so trenutno v miši oz. zakaj so ta stikala od Kaliha potem tako draga 16 dolarjev za 6 kosov..

RegulusDraco ::

Mikka je izjavil:

Ima kdo idejo kako narediti klikanje miške popolnima neslišno. Mogoče celo obstaja kakšna "neslišna" miška?
Če se kdo sprašuje zakaj bi bilo to koristno, potem sigurno ni poročen :-)


touchpad.

Ali pa kaj takšnega (nisem prepričan ampak glede na to, da je touch, smatram da je povsem tiha)
http://www.logitech.com/en-us/product/u...
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Imam obe, logitech M220 Silent in M235, ki je proti m220 kot golf dizel 1 (plus gumbi so precej trdi na M235).
--

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera miška? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32065516 (4216) yayo
»

Katero miško kupiti-srednji cenovni razred

Oddelek: Kaj kupiti
71443 (1159) first_line
»

najtišja miška?

Oddelek: Kaj kupiti
142346 (1842) Looooooka
»

Išče se: najlepša miš! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
566726 (4534) Tomay
»

Novosti na področju računalniških mišk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
979628 (6937) Nejc Pintar

Več podobnih tem