» »

Prenosniki na mobile AMD XP procesorjih in njihovo upočasnjeno delovanje na bateriji ?

Prenosniki na mobile AMD XP procesorjih in njihovo upočasnjeno delovanje na bateriji ?

mrTwelveTrees ::

OK, slišal sem iz zaneslivih virov, da prenosniki Compaq na AMD Xp mobile procesorjih, upočasnijo procesor, ko prenosnik deluje na bateriji, in da ti menda potem še filmi dix ŠTEKAJO ?! ;((

je to res ?

zdej ne vem če isto velja za prenosnike HP ....

Mavrik ::

To gotovo velja za vse prenosnike z Pentium M procesorji. Možno je tudi da AMDjevi mobilni procesorji upoabljajo to za zmanjšanje porabe.
The truth is rarely pure and never simple.

mrTwelveTrees ::

gre se zato, da ti filmi štekajo... pa to se ne bi smel dogajat... če pa priklopiš na napajanje pa dela normalno

sux big time

Zheegec ::

To se ne bi smelo dogajati.
Mobilcem se zmanjšuje frekvenca glede na CPU usage, tako da če rabiš igrat igre boš imel polno frekvenco, če ne delaš nič pa okoli 800MHz, štekati ne bi smelo nikoli!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pviran3 ::

Je meu en prjatu enga notebuka, pa smo colin mcrae rally3 gor igral, pa je brez napajanja šteku. Pol ko smo ga pa na štrom ruknl, pa ko bi se notebook prebudu in je pognopu do konca.

Pomoje, da se da hitrost naštimat ročno

apachee ::

Pr men je pa še hujš!

Meni že MP3 včasih zaštekajo in to vsakič ko je na bateriji, glede tega da pa ko je priključen na štrop nism čist ziher.

Zanimivo je da mi zaštekajo čist vsakič ko je na bateriji, pa da grem z kurzorjem čez ikonco od baterije, ki je v spodnjem desnem kotu 8-O
You can't win without The Finn!

Jst ::

Pri Dellovih prenosnikih teh problemov ni. Je pa res, da je računalnik, ko ni priključen na napajanje, zelo neodziven in dela počasi. Vendar, ko doseže CPU konstanten usage se stanje normalizira. Torej pri programiranju kakšen compile zašteka cel računalnik na začetku. Filmi delajo normalno na bateriji. Je pa en bug pri starejših Dellih. Če zaženeš računalnik z napajanjem in ga potem izključiš iz napajanja se varčevanje z baterijo ne izvede optimalno, CPU dela vedno z maksimalno hitrostjo. In obratno. Če ga zaženeš brez napajanja bo varčeval tudi potem, ko ga priključiš na elektirko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nere ::

jaz imam xp-m, acer prenosnik in mi ne šteka ob filmih

štekanje pa se sicer pojavi ob spremembi frekvence(navzgor ali navzdol nevem, najbrž oboje)


imaš pa nastavitve na control panel(power options al neki takega) kjer lahko tudi nastaviš da dela procesor vedno na vso moč...po defeaultu je pač nastavljeno da z baterijo najbolj špara, zato se bo pač večkrat preklapljalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nere ()

mrTwelveTrees ::

jah... ne vem to je zelo moteče, da ti filmi štekajo,,,

mogoče kdo ve če je isto pri INTEL Celeronu ali P4 ?

kaj boljše met mobile AMD ali mobile Intel ?

xenon74 ::

Na Hp9005 = AMD M2500 sem pre-po-časno delovanje zaenkrat rešil tako - da sem odinštaliral Norton Antivirus:D in zdaj tudi na bateriji, na najnižji frekvenci zdi se mi da je 519MHz računalo deluje brez zatikanja. Tudi dvig frekvence je bolj gladek - ne vem sicer v čem je fora - očitno pa NAV pobira preveč sistemskih sredstev in procesorja za delovanje na bateriji.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

smolep ::

Jaz imam prenosnik Clevo D610S. Ima procesor Intel Celeron 1700. V biosu ima nastavitev, ki določa "hitrost" procesorja kadar le-ta deluje na baterije. Privzeta nastavitev je, da deluje s polovično močjo. V tem primeru je zdržal cca. dve uri. To "varčevanje" lahko tudi izklopim, vendar potem bateriji kar hitro poide sapa. ;(( Kakega zatikanja pri predvajanju multimedijskih posnetkov nisem opazil. Razlika je bila opazna le pri igranju iger in pri uporabi računsko požrešnih programov.

Če imaš v lasti prenosnika, moraš vedeti, da je tu vse bolj ali manj podrejeno varčevanju z energijo. Na žalost. :O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115255 (2025) sh00ter92
»

Baterija in Energy Management

Oddelek: Pomoč in nasveti
7961 (841) Gutjerez
»

Pregrevanje le med napajanjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5728 (549) Bizkit45
»

Težave s HP 6735s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
527497 (5771) jan01
»

Kaksni so ti SOLOnote prenosniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14113933 (8217) Damjan Jagar

Več podobnih tem