» »

Program za DL slik z fotoaparatov?

Program za DL slik z fotoaparatov?

maticm ::

ali kdo slučajno ve za dober program za dl-jat slike s fotičev. Imam sedaj namreč dva IXUS 400 in OLYMPUS C-765 pa bi hotu na win 98se pač slike DL-jat, filme z enim univerzalnim programom - lahko tudi urejanje slik... Sam da ne bo prehud za P300

Hvala za pomoč

b0B3k ::

jst sm si ga kar sam naredu ...
Lohk ti ga pošljem, sicer je lohk tud mal hroščat, ti pa lohk dam še source kodo zraven, pa si boš popravu ...

JOKER ::

Saj ko priklopiš fotoaparat na USB za prenos slik lahko to narediš že z Raziskovalcem. Še lepše pa WinCommanderjem.
Ko vtakneš noter na USB se ti potem fotič prikaže recimo kot : Izmenljiv Disk D in potem enostavno prekopiraš slike iz D na C.

P.S. Kako to, da nisi dobil softwera zraven ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

maticm ::

ma programov ne znam spreminjat - bolj lev za programiranje


glede tistih programov ki so zraven ne bi izgubljal besed...

to bi blo OK če bi v raziskovalcu jih vidu kot "prenosni disk" ( neki USB driver za olympusa je bil sam ga še nisem priklopil - se ravno polni- tko da če bi ga prepoznal kot disk bi bil popolnoma zadovoljen). Glede Canona sem pa moral obvezno naložit Zoom browser, ker ga winsi niso zaznali!

A to je wincommander, s katerim tako vidiš fotke??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

maticm ::

največji problem:

win98se fotoaparatov ne zaznajo sami samo kot neko USB napravo

(katere driverje je treba naložit da bo to delalo... USB-drivers?? za vsak fotič in to bo to?)

b0B3k ::

no sej, moj program je kao raziskovalec s predpogledom slike, pol pa ti lohk vse avtomatsko preimenuje slike (kakor nastaviš) npr: ime_DDMMYYYY_HHMM (format dan ura minuta) ali pa samo DDMMYYYY ali pa samo ime itd ...
Predvsem sem si ga naredu zarad tega, da mi slike preimenuje na tak način DATUMURA IME_SLIKE. Tako da so slike potem kronološko urejene.
Trenutno sem v službi, ti ga pa lohk pošljem na mail pol zvečer (ne bo ga treba instalirat sam poženeš ga ...)

JOKER ::

WinCommander je starejše ime sedaj obstajajo z novim imenom, mogoče ti je kaj bolj znano ; TOTAL COMMANDER.
Isto tako recimo kot ti zazna JetFlash ti bo comp zaznal tud fotoaparat brez dodatnih programov. Slike pa potem gledaš v raziskovalcu. V tisti mapo kamor si jih boš na disku posnel pač potem nastaviš, da ti jih ne kaže kot ikone, ampak kot sličice. V mapi "moje slike" je pa pogled že avtomatično tako nastavljen.
Mislim, da boš moral inštalirat usb gonilnik.
Softwer, ki pa je zraven pa ti omogoča tud korekcijo rdečih oči ... itd. Plus tega vsaj ta moj program (Photo Suite 4) mi zmanjša velikost slike v kilobajtih , resolucija in kvaliteta pa ostaneta nespremenjena.
Recimo primer sedaj bom na pamet napisal: Če je fotka 200Kb in jo preko programa ki je zraven bil posname ima potem 140Kb. No, to ni tako pomembno ampak vseen.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Katere driverje ? Saj verjetno, ko si vstavil USB ti je sistem menda napisal, da je našel novo USB napravo in potem ti ponudi ali boš vstavil CD da Windows sam poišče gonilnik ali pa izbereš bom sam izbral iz seznama gonilnikov na enem mestu (mislim, da nekako tako piše na tistem okencu). Vstaviš CD in on potem išče. V kolikor ne bo našel pa postopek ponoviš, ampak mu ti določiš pot, kjer se gonilniki nahajajo v tvojem primeru CD.
________________________________________________________
Ka te češ ....

maticm ::

driverje za posamezen fotič ki so za DL-jat al pa na CD-ju (za olympusa). To naložim in že bo zaznal kot svoj disk,...
če je to to pol mi ni treba več razlagat

-za program, ki ga je opisal b0B3k se priporočam (m.maticek@email.si)

-TOTAL COMMANDER - kaj bom sploh lahko s tem delal?
Trenutno imam gor ACDSEE 5.0




Na pamet govorim ker sta pri obeh bateriji prazni!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

JOKER ::

Total Commander sem ti pač omenil zaradi prenosa slik iz fotoaparata na comp. Lepo imaš vidna oba direktorija.
V levem recimo : izmenljiv disk D (foto) in na desni mapo kamor boš vse skupaj prenesel.
Lahko pa raziskovalec : COPY/PASTE
________________________________________________________
Ka te češ ....

b0B3k ::

še to me zanima, koliko si pripravljen sam raziskovat funkcionalnost programa, ker nimam ravno napisanga helpa zanj,....
Če nobenga helpa nikol ne prebereš, pol ti ga lohk kar takoj pošljem, ker moram drugače še navodila napisat :)

maticm ::

prosil bi te če vsaj osnovne zadeve napišeš, v neke romane pa se ni potrebno spuščat (help in jaz nisva ravno za skupaj)

b0B3k ::

dojaja - povej če ti dela vse uredu (program mislim)

maticm ::

obratuje! Bom povedal če se da kej spremenit al pa če kaj manjka...

b0B3k ::

zgleda da nič ne manjka :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenos slik iz fotoaparata

Oddelek: Zvok in slika
243230 (2807) barca
»

Windows NT in USB podpora

Oddelek: Operacijski sistemi
171175 (934) krneki0001
»

Pomoč! Izbrisal sem filmček z digitalca!

Oddelek: Zvok in slika
161778 (1460) baron21
»

Program za fotoaparat CANON POWER SHOT G2

Oddelek: Programska oprema
121761 (1621) ljodl
»

kako downloadati slike iz digitalca ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91041 (951) MadMax

Več podobnih tem