» »

Windows NT in USB podpora

Windows NT in USB podpora

BlackHole ::

Foter si je privlekel en star kompjuter iz firme (300 MHz), in bi zdaj rad prenašal gor slike iz dig. fotoaparata. Vendar NT-ji, kolikor vem nimajo USB podpore za dig. kamere. Ali se še da kaj nardit?
Če ne, kaj mu naj namestim gor, glede na švoh mašino, XP-je ali WIN 98?
LP Marko

PaJo ::

NT nikoli ni imel uradne usb podpore, tako da tu po moje kar pozabi, ce imas v kisti vsaj 128 mb rama, naceloma lahko zadeva laufa winxp ali pa mogoce das gor win2000, ti so tudi s takim hw dokaj uporabni in imajo usb podoporo. Win98 je pa ze res malo outdated za taksne stvari:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

BlackHole ::

Rama mislim da je kakih 32, mogoče 64, več ne, moram pogledat.
LP Marko

Bakunin ::

poisci WinXP barebone edition (180MB ISO).
bi verjetno delalo tudi na "svoh masinah".

gumby ::

pozabi na 2000/xp z manj kot 128 rama... stvar bo sicer delovala, vendar bo neuporabno pocasno vse skupaj

Tomay ::

Mislim da je dell izdal nek usb gonilnik za nt4, samo ne vem kako deluje.

Malo še poglej po ostalih forumih in google:

http://www.jungo.com/wdusb_nt.html

http://www.bsquare.com/products/usbwin4...


Ne vem pa kako bo to delovalo. Morda je celo boljša varianta win98, ali pa nabavi eno rabljeno kišto ki bo sposobna poganjat xp-je.
Voodoo 4Ever

Azrael ::

Če lahko tisti mlinček naviješ na 450 MHz (Celeron procesor?) in imaš 128MB RAM bodo za to delo XPji delali čisto cool, preverjeno. Tudi na 300MHz bo šlo z XPji, vendar obvezno rabiš vsaj 96MB RAM, raje več.

Za Win9x imaš tudi USB podporo, klik.
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

Je mogoce Linux tudi opcija?

BlackHole ::

Ne, Linux ni opcija. Foter je mislil, da bo lahko delal "čuda" na tem računalu. V glavnem je meni povzročil preglavice, ko bom zdaj moral nov sistem naložit, po možnosti iskat kake prastare gonilnike, itd. V glavnem ga "rabi" za igrat karte, malo Excela, pa prenos slik iz fotoaparata, mogoče kakšna obdelava le teh kdaj pozneje.
LP Marko

krneki0001 ::

Win2000 delajo na 128Mb rama in celeronu 300 brez problemov, jih ima mati za dl-jat slike if fotkiča in za pisat texte v wordu, pa za klik ga uporablja.

Bakunin ::

Preberi to in to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

BlackHole ::

No, rama je 96Mb, tako da le ni tako malo, navijat ne mislim. A pol pravite, da naj poskusim z XP-ji?
LP Marko

krneki0001 ::

Jst bi poizkusil z win2000 in sp4. Zadeva moji mami lepo dela brez problema ravno zato kar si ti napisal. Dolvlečenje slik iz fotoaparata in obdelovanje le teh in kak sestavek napisan v wordu.

BlackHole ::

Koliko pa ima rama (pa ne v hladilniku)? ;)
LP Marko

krneki0001 ::

64Mb in 32Mb - 66MHz modula.

BlackHole ::

A pa za WIN 98 SE moram inštalirat še kake driverje, da mi bo USB delal ali avtomatsko dela, ko jih namestim? Sem že pozabil te čase?
LP Marko

Azrael ::

Driverji so v Windowsih, vsaj osnovni, če je Intel ali SIS chipset. Za VIA je potreben 4in1. Podporo za fotič boš verjetno moral vsakem primeru naložiti posebej.
Nekoč je bil Slo-tech.

krneki0001 ::

Mislim da so za win98SE že driverji vključeni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Windows naložiti?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514136 (2872) reto88
»

namestitev windows 98

Oddelek: Operacijski sistemi
261587 (1204) far cry
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493036 (1796) Azrael
»

P3 650Mhz,2x128mb, za internet in multimedio@keri OS izbrat

Oddelek: Operacijski sistemi
261444 (1112) AndrewSmith
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454627 (3723) Jan987

Več podobnih tem