» »

KJe bi dobil kakovostno namizno lečo z vdelano svetilko ?

KJe bi dobil kakovostno namizno lečo z vdelano svetilko ?

Brane2 ::

Saj veste, tisto ki jo imajo pred seboj delavci-tehniki v kaki elelktronski industriji itd ?

V osnovi gre za lečo premera vsaj 20 cm, ki ima okrog sebe svetilno telo in je vse skupaj na takem elastičnem nosilcu, ki je privit na mizo.

Po lokalnih štacunah sicer prodajajo neke zadeve, ki pa so zelo slabo narejene.

Konrad, HTE, Delko itd imajo praktično isto stvar, z zelo slabo lečo s premerom samo 12 cm.

Rad bi nekaj z 20 cm ali še raje 30 cm lečo. Se dobi kaj takega za normalen denar ?

NiggerBob ::

hehe, seveda se dobi :D
Enojne, pa tudi takšne, ki imajo dve leči in pač eno dvigneš, drugo pa uporabljaš. Ali pa uporabljaš obe, za večjo povečavo. Seveda vse na fleksibilnem nosilcu, kot namizna svetilka, vse z osvetlitvijo. Po želji pa tudi lupe za obesit okoli vratu, da imaš proste roke. Ali pa z vgrajeno kamero in potem vse vidiš povečano na TV. Ali pa ročni mikroskop v velikosti kemičnega svinčnika :D Povej bolj natančno, kaj rabiš.
Glede na to, da to spada (delno) v mojo profesionalno dejavnost, se bom jutri sprehodil po katalogih in obnovil znanje in pregledal cene.

Aja, gre za visokokvalitetne in profesionalne zadeve, z garancijo, rezervnimi deli in vrhunsko optiko (izdelat 30 cm lečo brez optičnih napak in popačenj ni ravno mala stvar), skratka, "Best of the best", kar se tiče kvalitete. Seveda evropski proizvod, ni "Made in China" :D
Cene pa so žal temu primerne, za popust pa nikoli ni bilo problema :D.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NiggerBob ()

Brane2 ::

Zanima me nekaj z veliko povečavo, da bom lahkko pregledoval tiskana vezja (kakkovost spajkanja itd).

Rad bi povečavo, večjo od 10x (če se da), premer leče vsaj 30 cm in zelo dobro osvetlitev.

Če taka stvar stane premoženje, se bom pač znašel sam in si uredil sistemček s kamero.

Mislim se poigrat z navado USB kaemro, ki bi ji dal malo boljši objektiv, mogoče z obstoječega fotoaparata.

A kaj veš, kdo mi lahkko zračuna in izdela adaptersko lečo ?

MIslim, navaden fotoaparat je narejen za 35mm film, medtem ko ima kamera USB senzor z velkos tjo senzorja manj kot 10mm

Če tak objektiv montiram kar tako na senzor, bom dobil zelo ozkokoten, snajperski pogled...

To je sicer za moj namen lahko povsem fajn, vendar je včasih lahko moteče. Zato bi blo mogoče fino imeti adapter...

NiggerBob ::

Gulp :( , sem ostal brez besed.
Povečava vsaj 10x?
Torej če uporabimo formulo
D=(P-1)*4 -> (D=dioptrija, P=povečava)
D=(10-1)*4
D=36
dobimo, da rabiš lečo, ki ima vsaj 36 dioptrij.
Ne bom šel preveč v tehnične podrobnosti, ampak lečo z 36 dioptrij in 30 cm premera bi si mogoče lahko privoščila NASA, kjer denar na igra vloge :D
Da ne omenjam, da je fokalna razdalja leče z 36 dioptrijami enaka 2.78 cm, torej mora biti predmet oddaljen od leče slabe 3 cm, če ga želiš videti ostro.

Vrhunske namizne zadeve, ki jih ti iščeš, imajo povečavo nekje 1.5, 2 ali 2.5x, cenovno pa so v rangu 400 €. Pri močnejših povečavah je zaradi tehničnih razlogov potrebno zmanjšat premer lečein najboljše zadeve, ki dosegajo 8 ali 10x povečavo, imajo leče premera 3, 4 ali 5 cm.
Če iščeš močnejšo zadevo, potem ostane edino ročni mikroskop v velikosti kemičnega svinčnika z 20x povečavo.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Brane2 ::

O.K., torej sanjam :D

Veliko lečo sem hotel zato, ker je zelo neprijetno stalno gledati skozi majhno lečo v predmet z obemi očesi. Vsaj mene tekrat začne boleti glava in ne vidim razločno zadev.

Če z lečo ne gre, bomo zmontirali kamero...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Brane2 ()

Sadida ::

T0RN4D0 ::

Jao a si prebral vsaj prvi post? :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Sadida ::

Ups!:8)

16F84 ::

Brane2,

Še ne dologo nazaj so take leče prodajali v Intersparu. Povečava je 3x leča je valjaste oblike dimenzij 17x13cm. Na vsaki strani ima dve varčni zarnici. O tem smo debatirali tudi pri nas na forumu ***Klik*** Moram reči, da je pogled skozi dokaj čist - ni popačenja. Cena je bila 9.900 sit. Za primerjavo naj povem, da sem pred tednom bil v Conradu v Grazu. Cena podobnih leč se giblje nad 100Eur-i.

lp
Silvo

Brane2 ::

Sem šel ravnokar eno ubost. Manjši crap od HTEjeve a vseeno crap.

Barvna popačenja povseod,r azen v centru leče so ubupna in tudi pri tej zadevi me boli glava.

Po drugi strani pa:

-je precej boljša od konkurenčnih zadev v tem rangu
-ima vendarle boljšo lečo od konkurence
-ima bpljšo osvetlitev
-je bolj llično narejena
-leča ima precej večje dimenzije. Tale zadeva je široka 20cm, konkurenca pa kvečjemu 13 cm.

KLjub vsemu je verjetno nek razlog, zakaj hoče BELMET 140+ kSIT za licojevo lampo:

http://www.eurolupe.com/framesets/menue_main01_e.html


No, ja. Za silo bo, le par škatel aspirina rabimm zraven... >:D

Brane2 ::

Ravno kar sem odkril, da se to zadevo še celo da uporabljat, če imaš oči cca 7 cm od površine stekla in če gledaš naravnost skozi lečo.

No ja, saj je uporabno za hobi uuporabo...

T0RN4D0 ::

A si slučjanoda 140k za to ko si kupil (pa nissi zadovoljen) al tisto samo mimogrde omenjaš? :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

Ne, nisem vzel tiste licojeve lampe (za 140+ kSIT) ampak tole iz InterSpara za 10 kSIT...

Brane2 ::

Update:

Odprl sem to Sparovo zadevo, da bi videl, kaj se da nafrizirat.

Leča, ki je not, je ZELO konkreten kos stekla... >:D

Malo je manjkalo, da mi ni spolzela iz rok in padla na tla. Je presenetljivo težka.

NI videti slabo narejena, prej nasprotno.

Večina problemov pri gledanju skoznjo izvira iz barvne aberacije- različnih barv ne lomi enako.

Karkoli se nahaja izven centra vidnega polja, ima zelo grde barvne robove. To sicer ni napaka samega stekla, ampak cenovni kompromis.

Če bi se hoteli rešiti tega problema, bi potrebovali drage večplastne sendviče različnih stekel itd.

Zato mi je padla na pamet ideja:

Če že ne morem spremeniti leče ( ki sicer gate trga s svojimi 20 cm >:D ), lahko spremenim osvetlitev.

Tako sem se nakanil zamenjati vgrajene bele neonke z rumenimi ultrabright diodami.

Pomembno je, da so enobarvne, da bodo izsevani fotoni frekvenčno čimbližje in jih bo tako leča enako uklanjala.

Mogoče bi bila zelena barva primernejša (oko je najbolj občutljivo za zeleno) a rumena se mi je zdela najboljši kompromis- je še nekako najbližje beli za moj subjektivni občutek, obenem pa imajo rumene ledice usezno nisko ceno in soliden izkoristek.

Uporabil bom parsto LEDic in jih priklopil skorajda direktno na 220 ( z nekaj malega elektronike, seveda, drugače bi vse skupaj zasmodilo v trenutku)...

Enivej, LEDice imajo ustrezno nisko ceno, dober sevalni kot in impresivno svetilnost (IIRC tipično 6500 mcd pri kotu 30°).

Upam, da bo delalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

CCfly ::

Hehehe kamera in interpolacija. Pa še z algoritmom za barvanje lahko avtomatsko prepoznaš če je linija pri vezju kje prekinjena,

T0RN4D0 ::

Brane, to ja LEDice so zakon :P Samo za 100 LEDic boš dal, hm... tak kjer jih jst kupim ponavad 6k, če jih misluš recimo 200 vzet pol bo sicer kej popusta, samo bo vseen kr neki $$$ 8-)

hehe, sej vem sam pazi vsen ker LEDide so precej občutljive... >:D dobr da jih jst nikol ne vežem 100 skupi ker bi bankrotiru. :P
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

CCfly ::

Dodaš še en plinski laser in si pripravljen ... da tvoja stvaritev zavlada svetu. Kakšna vezja pa imaš to ?

Brane2 ::

Te LEDice bom dobil po zelo ugodni ceni. Če bo sreča mila, mogoče celo naslednji teden.

Če je kje kak interesent, mu jih z veseljem odstopim kak kos ali še raje kakih deset/sto kosov... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

T0RN4D0 ::

HM, sicer jih ne rabim trenutno, pa rumene so se mi skor mal zamirle... samo... če bi ble res ugodno :P Pa velik jih tud žal ne rabim :8)

Hehe, no ja, možno da sem kandidat... samo povej ceno (lahko pm) :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

Točno ceno bom zvedu, ko jih dobim a domnevam da bo šlo za ceno ranga kakih 100 SIT za LEDico...

T0RN4D0 ::

ehm, a so kake res badass LEDice?

Ker ultraslvetle rumene LEDice sem jst kpoval po 60 sitnin. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

...a tiste so verjetno dale od sebe kakih 3-4x manj svetlobe...

T0RN4D0 ::

Mnja, neki extra res niso ble. :D Sam za skurit so še navadne dobre. >:D

Hehe, zgleda da boš mel badass LEDice... 8-) Bom še vidu. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

cekr ::

Ravno prejšnji teden sem gledal eno povečevalno z okroglo flourescenčno cevjo. Fi ima kar okoli 20cm. Je pa od ene bosanske firme. Štarterja še očitno niso izumili, tako da moraš s tipko pripravit sijalko, da začne svetit. Cena je pa okoli 80.000 sit. Če bi dali eno nulo preč, pa bi bilo še vedno predrago. Imajo jo v Merkurju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Brane2 ::

Bom šel pogledat, čeprav bolj iz firbca.

Če bo ta fora z LEDicami delala, bo že tale zadeva iz Spara za 10 kSIT povsem O.K...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

CCfly ::

@Brane2: nice mission statement.

Brane2 ::

Dobil sem LEDice. Gre za B5-434-TYD od Daina Electronics

Stvar dela zelo lepo. Za probo sem jih zmontiral 128 na tiskanino in jh zvezal v serijo.

Rezultati so priloženi na naslednjih fotkah:

Zlotana plata z nahitro spackanim tokovnim rergulatorjem 20 mA, ki a me je ne nekaj zafrkaval in rezutlati kažejo delo pri malo več kot 13 mA namesto 20 mA...




Ena slikca med delom v zatemnjeni sobi. Ker je sevalni kot LEDic ful ozek, jih je težko slikati od spredaj. Če pridem s fotoaparatom v področje sevanja, mi CCD senzor v aparatu znori in slika je polna belih črt. Če pa padem izven tega področja, pa splo ni videt moči teh LEDic.

Zato sem raje obrnil stvar proti podlagi in pustil svetlobi, da se razsipa...



Tole pa je prikaz osvetljenega koledarja na steni na razdalji cca 1m:



Stvari nisem zmontiral še v lampo, a prve probe ful dobro kažejo. Pri osvetlitvi z LEDicami so robovi bolj ostri in ni motečih aberacij.

Zaenkrat je videt kot zadetek v polno.

Le pameten tokovni switcher si moram zmontirat.

Drugače pa mogoče ne bi bilo neumno si zložit majhno baterijsko svetilko za v avto iz tega.
Se bom še malo poigral v to smer... :\

T0RN4D0 ::

Hehe, maš na netu načrt z mikro kontrolerjem, vgrajen akumulator, vse :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

CCfly ::

Čakaj malo tok za vse te ledice je samo 13 mA ?

PrimozR ::

Mislm a mamo lih tak termomeer tut mi :D

Drgač pa hudo. Ful ene svetlobe. Upam da ti rata čimbolš izpelat tole. LEDice mn kurjo ad navadne žarnce an? Tko da bi pol taka baterija dl svetila, right?

mare_ ::

O, pa res, tut mi imamo tak toplomer :D :D

T0RN4D0 ::

LooooL CC ti si pa optiist...

13mA je še za eno takole ledico bol mal, kaj šele za 128 al kolk... :D :D :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

Ne, tip je kar realist. Ker so vse LEDice vezane zaporedno, teče skozi vse isti tok.

Fora je v tem, da jih napajam skorajda direktno iz 220V mreže.

Saj vidiš, da na tisti platki ni razen LEDic skorajda nič drugega. NO, če ne štejemo en greatz za usmerjanje izmenične, kondi za glajenje in tranzistor ki služi kot tokovni generator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

T0RN4D0 ::

Hehe no ja, samo skupna napetost je pol ''malenkost'' večja. Nisem pomislu :D

aja kolk je pa padev na diodi?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

Če se prav spomnim, pri polnem toku 2.3V

Če to pomnožiš z 128, dobiš 294V, ravno malo manj kot znaša napetost vrha sinusa v mreži (vsaj pri nas), tako da regulacija nima težkega dela.
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED lučke (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8620518 (3189) bsslo
»

Samogradnja spektrometra z web kamero

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313949 (2489) Oldi
»

web camera v temi

Oddelek: Kaj kupiti
152257 (1714) iskra
»

Elektronski termostat kot vtičnica?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113213 (3067) rap3r
»

LED luč (za motor)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153523 (3366) T0RN4D0

Več podobnih tem