» »

Keri Linux za AMD64 ?

Keri Linux za AMD64 ?

SleepLess ::

Zanima me, kateri linux bi blo najboljse namestit mojemu bratu ki ima AMD64 bitni proc? Sam sem mislil Mandrake, samo kolikor vidim da ni zastojn ali je? Pa so potem kaki problemi z instalacijo 32bitnih programov ? driverje vem da mors met posebne samo kaj pa programi ? Lahko je tudi n00b unfriedly ker bom ga itaq jaz namescal pol pa bom mu ze neke gui-je zrihtal :)

Jebiveter ::

AMD64 je 32/64-bitni, kar pomeni, da lahko poganjas tudi vsako i656 linux distribucijo. Ker pa zelis verjetno dobiti cimvec iz mashine ti priporocam, da se lotis Gentoo-ja. Tako bos se najvec potegnu iz racunalnika in programske opreme.

Glede programov je enako kot za samo distribucijo: delujejo tudi ze pred-kopajlani (torej binary) programi, ce pa bos zelel izkoristit 64-bitov bos tako ali tako moral vsak program lokalno prevesti.

Kakorkoli, gentoo is your way. (Zal Slackware se nima 64-bit verzije)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Boki_ ::

Jah, js sm totalni n00b na področju Linuxa, sam vseeno se mi zdi Gentoo kar zapleten, tako da jaz bi se lotil z FC2 x86_64.
I'm back

SleepLess ::

hmm ja bom kar gentoo-ja dal gor pa bomo vidli kaj bo brat reko :)

Bakunin ::

Debian from scratch

-Base systems for multiple versions of Debian installable directly from CD, including: woody (i386), sarge (i386), sid (i386), and sid (amd64). Alpha CD can install woody, sarge, or sid for Alpha.

-amd64 support: Enough to install or fix an AMD64 system. Includes 64-bit kernel with 32-bit emulation (to run the 32-bit userland on the CD). Also includes 64-bit package for bootstrapping a new AMD64 support. In short, you can boot a 64-bit kernel and be treated as a first-class citizen in almost all respects.

-i386 or x86_64 (amd64) kernels bootable directly from initial boot menu.

gpg ::

Mandrake lahko brezplačno potegneš z interneta.

Mimogrede, kako je z binarnimi zadevami (npr. Flash), če uporabiš 64 bitno distribucijo?

Daedalus ::

Debian. Sicer se zna zgoditi, da se boš malce namučil z inštalacijo, je pa definitivno boljši od Mandraka... Če maš ADSL probaj z netinstall, po zgornjih navodilih.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ferplay ::

Ja res je lahko ga snameš iz neta 3X iso 10.0

Samo vedi da je to varianta "home edition" ni cela, je samo osnova.(tolkko da ga lahko malo sprobaš :\ )

Lp
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ferplay ()

MasterMind ::

Kar se tiče nameščanja Gentooja. Use potrene helpe itd. maš na www.gentoo.org in forums.gentoo.org :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 9.10 ta Petek (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685128 (4003) bluefish
»

K3B problem

Oddelek: Operacijski sistemi
71214 (1092) theD3viL-
»

Debian server VS. Gentoo server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584840 (4009) Nerdor
»

Kako naj naložim program v linux-u (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1455980 (4909) CCfly
»

64 bitni Prescott prihaja...

Oddelek: Strojna oprema
172160 (1912) Mr.B

Več podobnih tem