» »

Do kolk lahko grem pri R9800 pro 128Mb

Do kolk lahko grem pri R9800 pro 128Mb

mkonci ::

Do kolk lahko navijem, R 9800 PRO 128Mb, da ne bo m nič uniču? Da se ne bo prehudo pregreval ker je gor original navaden vent s hlad.

Imam program RIVA TUNER

Pa me zanima pri Overclockingu je na default nastavljeno

Core clock je 378MHz
Memory clock pa na 337,5MHz

Do klok lahko zdej grem, po korakih pa 1,10,50,100????????

MEDENA ::

Jao! 1

Atitool

Find max mem in core

Zgodovina sprememb…

[_MW_] ::

ATITOOL dela tuji na geforcih ne?
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Edi999 ::

Pazi samo, da neboš preveč!

ATITool ti bo zaznal najvišje frekvence za gpu in ram, ni pa narejen, da bi zaznal tudi temperaturo!
Če že navijaš pazi, da boš poskrbel za hlajenje!

Brez dodatnega hlajenja pa mislim, da bi lahko navil na cca 415-420/360! tukaj nekje bi še moglo zdržat brez problema, za kaj več pa raje poskrbi za hlajenje!

lahko ti garantiram da jo lahko zelo dosti naviješ z Zalmanovim hladilnikom za GPU, ter kakšna hladilna rebra za rame!

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Edi999 ()

MrGTO ::

Sem novi lastnik 9800pro od Sapphire, zanima me pa ce lahko to kartico kaj flesham in ce s tem tudi kaj pridobim. Slisal sem za razna predelovanja biosov, nizanje timingov na ramih od grafe...Zanima me s katerim orodjem naj to poiskusim. A je za fleshanje potrebna disketa in vse ostalo kot pri Nvidii al ima ATI druge fore?

Hvala za pomoc

Lp, Blaž

VASkO ::

povej kaksno jedro imas in kaj ti pise na RAMu pa ti dam najboljsi BIOS za tvojo karto.
verzijo jedra ne mores ugotoviti z atitoolom, ker samo izpise BIOS string in nima druge procedure za ugotavljanje, ali je r360 ali r350.

The B ::

Nekje sm prebral da majo kartice z 360 jedrom črne plastične zatiče na hladilniku 350 pa srebrne.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

MrGTO ::

jedro imam r350, to sem 100°ker sem lih kar pogledau, za ram pa nism gledal. Ko bom jutri odprl bom sporocil. Kaksno orodje pa naj uporabim za fleshanje? Al je isto kot pri Nvidii tisto z disketo?

Lp

The B ::

Najbolš da flashrom. Daš na disketo vse file pa še nov bios pol pa najprej shranš tastarga in flashas s tanovim. Za shranjevanje nism čist zihr kaj je treba napisat (mislm da je komanda -s) za flashanje pa:
flashrom -p 0 imebiosa.bin (-f)
F pomoje ni treba.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Boki_ ::

-f je za forceflash. Tisto lah probaš če ti po običajnem načinu ne bo hotlo flashat.
I'm back

DjVirus ::

http://www.rojakpot.com/(d2w1vmqmfzj43j... no tlele maš USE kar rabš. flashat se ti splača sam ne flashi če nimaš dobrega hlajenja morš met pa....no sej use not piše

hyphh ::

JZ sem svojega Radeona 9800NP z originalnim kulerjem navil na 390/365:\ ,,,oziroma sem flešal bios v PRO.Zdej ko mam pa Zalmana ZM80C + OP1,pa že razmišljam če bi grafo flešal z XT biosom... :D (415/385)

SnakeBite ::

A se da naštimat v te AtiTool-u da se mi zažene k pržgem rač.

MEDENA ::

da se

LOAD.... maš tam 2D / 3D

cewkit ::

jaz sem mojega r9800pro 256mb z r350 jedrom fleshaw v r9800XT

in bi reku da je skoraj nujno za tiste ki mejo jedro r350 naj flesajo v XT ker prisparas tisti 60 tisoc na graficni in imas v bistvu cistokrvnega XTja...sam za haljenje je treba poskrbet..jaz sem si kupu artic cooler in nimam problemov.

fleshat sploh ni nek problem in rizik..v pol minute gejnas tistih 20-30FPSjev pri FRY CRY oz. 60 tisot sitov..lep feeling :)

edino na dve stvari treba bir pozorni..

1 pravi bios...ni nujno da je enak proizvajalec..sam model, kolicina ramov in vrsta ramov na graficni so pomembni..

2 ime s katerim je shranjen bios...

npr..
"sapphire.r9800XT.256mb.koncnice se ne spomnem"
ne bo delalo ker je ime fajla predolgo in ima pike vmes...ime je potrebno enostavno spremenit v eno kratko besedo npr...
"r9800XT.koncnice se ne spomenm"

drugace flesh ne prime..s tem sem se jebal in sem skoraj ze obupal..no pol pa mi je uspelo.

mazy ::

.koncnice se ne spomenm=.bin
js mam 9800se softmod na pro in se zdej že fino greje. ker juter pridejo BGA ram kulerji bom zdej sem napiso ka mi piše na ramih da mi boste povedal (če vete) kere rame mam gor.
na njih piše:
HY5DU283222
AF-28 336A
KOR 7L71320NG

Pomoje so to hinyx (al kak se napiše) rami (zarad HY) ka pa to drugo pomen?

cewkit ::

ja, hinyx so

drugo ni vazno.
za fleshat

MEDENA ::

cewkit

ne dobiš polnokrvnega XTja, nikar ne tresaj s takimi....

Rabiš 9800PRO s R360.....za kaj takega....

R350 flešan v XT ti bo delal kake napake zaradi tega,ker ima R360 ene dodatne funkcije .....neki Shader Optimisation al kaj je že...

hyphh ::

Tako je. Če maš jedro R350 ne mores flešat z XT biosom, ker ti javla napake, v 3dmark 03 2.testu so bile sence čist v pi....;( (ko sem probal z XT biosom)100% kompatibilen je samo z R360..

MEDENA ::

mazy maš to powercolor 9800se ?

imaš namreč iste rame kakor jaz...hynix 2.8

kateri BIOS si fleshal ?

mazy ::

MEDENA flešal sem z unim ki sem ga dobil na ocfaq (powercolor r9800pro/hynix rami) in je bolše se flešalo z flashromom kot atiflash. drugače pa flash ni pomagal, še vedno so 4je cevovodi.

MEDENA ::

sej s flashom ne odkleneš ostale 4 cevovode ampak z OMEGA gonilniki :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pogledati temperaturo na radeonu 9800

Oddelek: Navijanje
151519 (1032) kuglvinkl
»

flashanje 9800pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
904824 (3420) Black Metalc
»

Kako izvem temperaturo GPU

Oddelek: Navijanje
442342 (1739) Tilen
»

A je pomembno katero 9800 PRO izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
131766 (1418) vuki
»

2.8ns rami na 9800pro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1205863 (3564) T(he) Boss

Več podobnih tem