» »

AMD procesorji

AMD procesorji

THor71 ::

Cao,

a so ti novejsi procesorji odklenjeni za navijanje ali moras sam odklenit. Je to morda odvisno od modela procesorja? Razmisljam, da bi kupil XP 2600+ in ga navil, pa ne vem kako je sedaj s tem.

hvala

PrimozR ::

Odlenjeni so samo Mobilni bartoni in pa mislm da 64-ke.

Mobilci so 2500+ pa 2400+, če je pa še kšna varianta, nj pa kdo pove.

Glede mobilca je pa fajn to, da se dobijo taki, k laufajo na 1,45 (mislm da) V. Tko da jim loh kr precej dvigneš voltažo pa ti ni treba tolk skrbet glede gretja. To seveda pomen dobr OC:)

SnakeBite ::

A nebi pogledu kšne napisane teme, k o tem je pa že tok napisan;(( ;(( ;(( ;((

Dr_M ::

tanovi amdjevi procesorji so zaklenjeni in se ne dajo odklepat.
kljub temu se pa dajo hudo dobr navijat, ce mas dobro plato in ram.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Odklenjeni so edino mobilni Bartoni in pa Athlon64 FX (navadni A64 ne).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

THor71 ::

Samo se to vprasanje, nikjer v slo trgovinah nisem uspel videt teh mobilnih procesorjev? Kje se to da kupiti? Pasejo tile mobilni procesorji na klasicne plate?

Hvala za odgovore!

PS: Se opravicujem, ce sem koga razpenil s to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: THor71 ()

Poldi112 ::

Iskanje ze dela, ves. In podobnih tem je precej.
Pasejo na obicne plate, prodaja jih megahit.

PrimozR ::

Pa enaa.com mislm da tut. Morš kupt desktop varianto.

Sj sm mislu 64FX, ja.

Sami ::

Ali pa kupi kakšnega rabljenega bartona 2500+, ki je odklenjen in pojdi z njim v višave. Če kupiš pa novega, ki je zaklenjen pa mu povišaj FSB iz 166 na 200Mhz in imaš 3200+8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

Mobilci so VSI ODKLENJENI

LeBkO ::

ja sam jst sm recimo zdej kupu Bartona 2500+ (fotr preko firme) in ko dam u Biosu user defined lahko mulitplier večam.

zdej mogoče jst kej nevem, če sm kej zamučku se opravičujem se ne spoznam na to, registriral sem se pa zato, da bolje spoznam drobovje računalnika, zato me popravte če se motim.

aja če je mobilc kje u CPU-Z piše??

Boki_ ::

Če je mobilc, ma 133 FSB, če je "navaden" ma pa 166. Vsaj mislim. Lah pa da ti plata kao omogoča spreminjanje multip., dejansko pa ti ga ne, in ko prideš ponovno v bios, vidiš, da maš še vedno originalen množilnik, ker se le-ta prebere z mostičkov na procu.
I'm back

Boki_ ::

Maš "navadn" proc. Sm vidu u eni drugi temi. Se vidi takoj po voltaži.

BTW Timinge maš pa zeloooooo slabe.
I'm back

LeBkO ::

vem, da mam timinge zelo slabe, ker jih ne znam naštimat, ne vem kakšne vrednosti naj dam.......

Boki_ ::

Vrednosti probavaj postopoma zmanjševat in testirat memory bench v sisoft sandri. Zadnja "tavelika" štivilka pa naj bi bla 7 al pa 11, ker sm vidu da maš AMD-ja. Timinge pa se štela v biosu.
I'm back

LeBkO ::

torej moj procesor ni zaklenjen.

sm probu 11 x 200 sm spremenu na 11.5 x 192 in je zadeva delovala, torej zdej sm zmeden, ker se, da mulitplier spreminjat to pomeni, da procesor ni zaklenjen, bom jutr dodal še številko jedra (ker bom dal nov hladilnik gor) in mi boste povedal kako in kaj.

BaRtMaN ::

Nekje na sredi lanskega leta so začel zaklepat Bartone, mislim da nekje okoli 39. tedna. Kar prepiši tiste številke, bomo takoj videli, kdaj je bil procesor narejen.

LeBkO ::

številke, mogoče sem se kje kaj zmotu, jebat ga kaj pa na tok mejhn pišejo:\ >:D

AXDA2500KV4D
T854327D41736
KQYHA041SSPFW


drugače mam pa še eno vprašanje.
ker sem hotu mojga bartona še mal navit(jah 2.2GHz je mal premal :) ) sem mojga box coolerje zamenu za Antec VA4-C7040 in dokupil še arctic silver 5.No boxa sem odstranu, prejšno pasto odstranu. Arctic sem pa nanesel samo na jedro (v navodilih piše še na heatsink) in ne preveč "ravno", bile so razne grbe, samo je bilo brez "luknjic". Zdej "težava" pride, ker temperatura ni občutno manjša (vem, da rabi pasta 200 ur, da začne "delat"), pa tudi v Abit EQ(mam NF7-s 2.0, priloženo zraven matične) mi piše rpm fana 4100 (tole je mogoče zaradi napajalnika, samo vseeno me malo skrbi, kaj bi blo narobe.

Boki_ ::

AXDA2500KV4D
T854327D41736
KQYHA0415SPFW

Si narobe prepisal. Tvoj proc je iz 15. tedna v '04 letu. Zaklenjen.
I'm back

Hux ::

Jaz sem mel tudi durona ki je bil zaklenjen in si lahko faktor zmanjsal a zvisal pa ne. Ocitno so tisti mosticki ki sobili povezani dovolili vse al pa dolocene spodnje faktorje. Mislim da sem ga na 200Mhz vrgo za test.

gpavlo ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima kako se odklene AMD AthlonXP 2400+ in za koliko se ga da navit, da se ne bi skuru in kako.

HVALA!!!

jest10 ::

Beri forum

gpavlo ::

Ne najdem, lahko prosim kdo napiše link ali pa pove?

Hvala

GUFY ::

gpavlo: Po registraciji vidim da si bol nov, vendar naj tudi zate veljajo ta tri pravila:
1. Beri forum
2. Beri forum
3. Poizkusi najti tako, da boš prebral vse teme, ki govorijo o navijanuj na tem forumu.:D

Tic ::

[sarkazem]

4. beri forum

[/sarkazem]
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342805 (15589) peter_ki
»

procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
673958 (3056) Goldee
»

A je to sploh normaln?

Oddelek: Navijanje
411868 (1151) sirotka
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352277 (1523) Wad@
»

(Ne)owerclock 2500+a7v600

Oddelek: Navijanje
141282 (1073) boštjan

Več podobnih tem