» »

Zvočna kartica in 5.1 zvočniki

Zvočna kartica in 5.1 zvočniki

Maxxo ::

Imam osnovno ploščo Asrock k7s8x R3.0, katera ima vgrajeno 5.1 zvočno kartico. Zanima me, če je možno priklopiti na to zvočno kartico 5.1 zvočniški sistem ne glede na to, da je izhod iz računalnika samo navaden stereo (ni izhodov za posamezne kanale)?

Če je priklop 5.1 zvočnikov možen me zanima, če se bo iz dvd-ja predvajal dolby zvok?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

spitavc ::

Seveda ima priklop za vsak kanal posebej, mpak moraš iti v nastavitve zvočne kartice in omogočiti 5.1 zvočnike, in potem imaš namesto dveh vhodov še dva dodatna izhoda za zvočnike.

Maxxo ::

Hvala spitavc, sem pogledal v nastavitve in je res kar praviš. Če prav razumem potem rabim samo še kable, ki se iz "banance" razdelijo na činče, in lahko priklopim na zvočnike (imajo činč vhode)?

Zanima me še to, če v računalnik vgradim dvd enoto, bo deloval 5.1 zvok za gledanje filmov?

Če je temu tako, prodam Umax Yamada dvx-6600, podrobnosti pod rubriko Mali oglasi.

spitavc ::

Cenejša varjanta kot kabli so adapterčki, ki so pol cenejši kot kabli, jaz sem jih ravno včeraj kupoval v bofu in eden stane 800 sit.Kabel pa si dobil zravn zvočnikov.
Če vgradiš dvd enoto bo zvok deloval tako kot je posnet film, če je 5.1 in imaš primerno kartico in zvočnike potem bo 5.1.

spitavc ::

Yamade pa jaz na tvojem mestu nebi prodajal, kar je dokaj soliden za svoj denar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048382 (16876) Matej_K
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353342 (2872) connel
»

Vezava zvočnikov 5.1 na Samsung TV

Oddelek: Zvok in slika
185935 (5126) s-adi
»

LCD LED TV z USB

Oddelek: Zvok in slika
355169 (4712) Ashrack
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310569 (9844) T-Majo

Več podobnih tem