» »

Dual Celeron

Dual Celeron

jaka ::

Pozdravljeni !

Zelo pohvalno (forum namreč). Vidim da slovenčki tudi znamo kaj narediti, pogrešam pa Dual Celeron board.
lp Jaka

MArko ::

jas pa pogresam board za tiste ki imajo zapolnjenih točno polovico DIMM rež za RAMe.
0:)

mojsterpeter ::

:D:D:D

OldSkul ::

Haaaaaaa,.......!:\:\:\8-O8-O8-O

BigFoot ::

Marko>> kwa a morm dej še en kos RAMa kupit??? FUCK!!! :D:D:D:D:D:D

luni ::

LOL, ta je bla pa res dobra :D
Artificial Intelligentia

BigFoot ::

yep, hehe :D:D:D

*TV* ::

heh, kaki kekeci ste ;):D

PaJo ::

Pa ne mali , kar veliki;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

jaka ::

Ja Dual Celeron z NT4.0 (2XC366@412), 256RAM-a pa ne zamenjam za nevem kakšne grelce vode zraka ali pa še česa (mislim, da se lahko še kje kašna jajca prav kulturno speče), pa čeprav cela zadeva dela na >1GHz. Na moji gajbi pa še vedno lahko pečem CD-je 8X, pa iz interneta DL kakšen Warez, poslušam muzko, pa še kakšne karte odšpilam, pa je vse ok. (poleg tega laufa še WinGate, da lahko še mulci kakšno nago punčko pogledajo na Inetu, pa skupna obremenjenost procesorjev ne preseže 60% !

No tudi Dual Celeron plate se da nabijat (smisel življenja). Samo sprašujem se katerega potem nategnete, ko po pol leta ali celo več prodate ta proc ?
lp Jaka

Sergio ::

ko sm jest mateju posodil svoj pekač je on pekel pa igral nfs5 naenkrat... pa ma pe 800
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OrlyTM ::

dual proc sistem je trenutno čist brez veze ... 90% programov in iger tega sploh ne podpira .. os je pa še daleč od tega, da bi za domačo rabo pokuru oba proca. .. tko da je to čist nesmiselno ... rajš hitrejši en proc in dela v vseh programih in igrah

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PaJo ::

Se strinjam, jaz sem pred ene pol leta ko sem kupoval novo plosco sicer razmislav o kaki dulaki(pac uporabljam w2k), samo sem si premislo ker itak za to kar jaz rabim je se ta plosca in proc prevec:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

jaka ::

Točno tako!......če veš zakaj jo boš kupil (razlika v ceni je cca 2X, če je plata brez LAN-a in SCSI-ja)....podatek, da 90% programov ne podpira večprocesorskega dela je pa itak rečen kar tako (na pamet). Mogoče velja to za igre (pač ne poznam), sigurno pa ne velja za aplikacije za obdelavo videa, glasbe in grafike....100% pa velja, da gre istočasno CDR 8X (lahko tudi ripanje), poslušanje MP3, DL iz Ineta, WINGATE (zaradi mularije) no pa še kakšne karte odigram....Pa ni potrebno za to nikakršnik vodnih (akvarijskih) črpalk, ne peltierjev in ne 5 ali več ventilatorjev. Mislim, da če me že mora bolet glava imam raje šank (par metrov špricarjev) kot pa ropotajočo škatlo, ki naj bi bila poleg vsega še RAČUNALNIK !...Zanima me pa tudi, kakšna je življenska doba takega procesorja ?????
lp Jaka

luni ::

Jaka ce si tako racunalnisko osvescem potem mi se reci, zakaj TI rabis dvorprocesorsko plato? To, da je 98% folka, ki uporablja racunalnik ne rabi je povsem jasno, ker teh 98% folka itak samo nabija igre, surfa po netu in tako naprej, za te zadeve pa ti dvoproc masina itak nic ne koristi. Da pa taka masina koristi kaksnim, ki se ukvarjajo z designom, grafiko, videom, zvokom itd pa je itak jasno. Mene pa samo zanima, zakaj jo rabis ti, ce gor peces CDje, surfas in igras karte >:D?BTW, zivljenjska doba procesorja se pri overclockanju res zmanjsa. Pa cetudi se zmanjsa celo za 50%, bi rad videl enega, ki ima procesor 5 let ( okoli 10 let naj bi bila zivljenjska doba procesorja pri normalni uporabi )!
Artificial Intelligentia

jaka ::

Luni pa lepo po vrsti in počasi....V tistem času, ko sem potreboval novo mašino (pač za tisto kar delam) je bila moja plata 60k SIT brez procov, PII450 pa je bil 50k SIT (seveda če si koga poznal) RAM 64M 10k spodoben Adaptecov kontroler 50k in spodobna LAN kartica nadaljnih 10k, Celeron 366 PPGA pa 16k. Kot vidim ti aritmetika zelo dobro laufa, pa izračunaj koliko je dvoprocesorska plata, ki ima integriran Adaptecov SCSI (UW) in Intelov 10/100 LAN z dvema procesorjema in 256MB Ram-a. Mogoče boš rekel zakaj pa SCSI (zakaj misliš, da so SCSI diski še vedno tako dragi).....zato ker ima pač človek poleg diska, CD( CDRW, DVD) tudi še kakšne druge stvari na katere gre tudi 8GB podatkov (so pač malo starejše, vendar še kako koristne) in podatek, ki ga izgubiš ni več podatek, zato ga je potrebno arhivirati (A NE). In glede na količino podatkov se boš pač odločil kam boš to arhiviral (CDR-i niso samo za presnemavanje iger, programov....). In če je potrebno zapisat cca. 2GB na DAT to z verifikacijo nekaj časa traja in med tem časom se da marsikaj narediti (za sprostitev tudi karte)....sicer ne vem kje si dobil 98%, ampak a misliš da živi v tej preljubi Sloveniji samo populacija tvoje starosti, ki jim je glavno nabijanje iger? Škoda, pa toliko lepših stvari se da nabijat....no v vsakdanjem življenju se to tudi vidi
...eni nabijajo igre eni pa višek deklet (mislim da tvoje starosti), ki se konec tedna naberejo v znanem šišenskem lokalu Franci na balanci......tako, na hitro (pa nisem tak statistik kot ti, zato se že vnaprej opravičujem če sem brcnu v temo) jih je kar za tretjino več kot fantov pa še prav komunikativne so (hvala bogu)......ti ne poznaš pač nobenega, ki ima procesor starejši od pet let (kam neki gredo in zakaj neki jih ljudje odkupujejo po salamoncu A?).....veš v štromariji je taka mašina, ki je malo počasnejša, še kako koristna, kajti deset let stari programatorji PROM-ov, razni simulatorji, emulatorji mikrokontrolerjev še kako pridno delajo (veš pa še denar služijo).......pa na takšno pet let ali več staro mašino(ki jo dobiš za šenk al pa za 1m špricarjev) se da tudi kakšen Linux naložit (glej ga zlomka – relativno nov operacijski sistem pa dela na taki mašini) in tisti, ki imajo kabelski dostop do neta in mularijo to tudi z veseljem izkoriščajo (a tud taki obstajajo ????)....pa na internetu niso samo nage babe, warez, MP3, itd. ampak en cel kup koristnih podatkov, napotkov (tudi kar se računalništva tiče)........za konec pa še tvoj od ne vem kje vzeti podatek (ZOPET) o življenski dobi 10 let pri normalni uporabi (kaj je to ????) – na šihtu mi dela server (pod Novell-om 3.11) od oktobra leta 1992 (entisočdevetstodvaindevetdeset) 24 ur na dan. Ugasnjen je bil štirikrat za en dan in to trikrat zaradi UPS-a in enkrat zaradi dodajanja SCSI diska, pa še vedno dela (486 33) in pridno služi svojemu namenu.....doma pa imam kar lepo zbirko osnovnih plošc od XT-ja preko 286(12), 386SX, 486DX(nabit na 50), 486DX2 (VLB, ki še pridno dela in tudi zasluži kakšen tolarček), 5X86(ki čaka na Linux) pa tudi BX z AGP(ki jo je sesul virus, pa večina od vaše generacije ne ve kaj in kako, štacunam pa še kako prav pride da prodajo novo platko) pa začuda vse delajo (286 je premlevala in testirala Clipper programe več kot štiri leta !)............................
:\>:D:D
lp Jaka

Nemenej ::

Cist prijateljsko luni, postajas prevec aroganten, zato se poboljsaj. Brez zamere obema.

OrlyTM ::

Jaka: To kar si ti opisal, da ti pelje dvoprocesorska mašina, meni čisto luštno pelje moj p3 650@897 .... pečem cdje z 12x hitrostjo, surfam po netu in navadno tudi kaj dljam, poleg pa mi še corel draw printa precej kopij na mojem hp2500c :) .. ukvarjam se z grafiko in designom, pa še nisem zasledil kakšne večje uporabnosti dvoprocesorske mašine. Takoj ko bo ob dvoprocesorki mašini tudi hitrost take narasla za 2x (mislim pri uporabi ne pri raznih meritvah z zato namenjenimi programi), pol bom pa tut jest o čem takem razmišljal, do takrat pa .... oc seka :) za 60k/sit sem dubu proc, ki je bil v trgovini takrat krepko čez 100k/sit.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

luni ::

Nemenej in yoza, vidva me oba prevec resno jemljeta. Podatki, ki sem jih navedel seveda niso 100% resnicni, ampak se samo hotel zadevo malo karikirat. Ne bom rekel, da je res, da 98% folka igra samo igrice na kompih, ampaj si pa upam trditi, da dejanska stevilka ni ne vem kako dalec, ker pac racunalnike kupuje vecinoma mularija in ne taki resni gospodje za tako resno delo ;). Pac sem hotel poudarit, da za povprecnega uporabnika ( oziroma dno piramide, ce ti je to blizje ) povsem zadostuje enoprocesorska masina in da je denar vlozen v dva procesorja povsem stran vrzen ( tako kot si rekel, raje na 1m spricera... no ja, ceprav sam raje pijem pivo :))...Tudi za 10 letno zivljenjsko dobo je pac tako. Proizvajalec ti bo dal garancijo na se manj ( ne vem al eno let, 3 al 5? ), tako da bi lahko sklepali, da je le-ta se manjsa. Pa ce recemo, da je zivljenjska doba 10 let je to se vedno ogromno in ce recemo, da se zmanjsa pri OCju za 50% ( kar je po moje pretirano ), ti se vedno ostane lepih 5 let uporabe. Tisti pa, ki kupujejo stare kompe preko salomonovega oglasnika pa vsekakor ne delajo to zato, da bi lahko gor nabijali zadnje igrice. Pac moras vedet, da so overclockerji povecini mularija ( tudi kaksni starejsi se najdejo, ki jim je to predvsem hobi ), ki OCjajo ker hocejo se vec hitrosti v igrah, ne pa da bi jim linux server laufal hitreje...Za moje spolno zivljenje pa naj te kar ne skrbi >:D
Artificial Intelligentia

jaka ::

No, sem mislil, da se bo tudi o tem (dual) našlo kaj na tem forumu, pa se bom moral pač sprehajati še naprej po tujih. Odziv pa je bil takšen, da sem imel občutek, da če bi bil poleg, bi verjetno ostal kar brez česa.....svoje mašine pa nisem testiral z nikakršnimi benchi !.........luni se strinjam s tvojo ugotovitvijo o populaciji, ki overlocka (tudi jaz sem bil med njimi v časih 486 (33)).....okoli življenske dobe overlockanih procov pa bi se dalo še kaj napisati......kar se pa tiče spolnega življenja, pa me kaj malo briga in se ti opravičujem, če si tako zastopil.....:D:D
lp Jaka

matevzm ::

Dvoprocesorskih plosc je pac malo, Slovenija je pa ze tako majhna. Tako da ni kaj, pac nismo veliki. Pa po mojih izkusnjah se takaplosca ne splaca. Saj je cool in fino, a haska pa ni velikega.
Malo stvari zna delati na dveh procesorjih, se stvari, ki bi ocitno lahko izkoristile oba.
Aja, edino linux kernel compile pa res leti. :D:D. Samo tega ne pocnem vsak dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj folk prodaja

Oddelek: Strojna oprema
362225 (973) LittleDevil
»

Leclerc ma ubijalsko akcijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
585670 (4028) dexter_II
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635022 (3979) batiushka
»

zakaj ste kupili racunalnik ???

Oddelek: Loža
221991 (1564) DOLF
»

VP6

Oddelek: Strojna oprema
401887 (1555) Kovax

Več podobnih tem