» »

VP6

VP6

Kovax ::

Heh postal sem srecni lastnik VP6... Komaj cakam da sestavim masino in se pozenem v nova... dualna racunalniska obzorja :)

yjj ::

Ne vem če si normalen. Forum je za vse prej kot za bahanje

luni ::

Kovax s kerima procesorjema jo mas sparjeno? Pa kako se ti zdi na splosno. Jas se nisem dobil svojega primerka :(
Artificial Intelligentia

miranpozar ::

yjj: mene pa zanima, če si ti normalen. Ta forum je vse prej kot za grdo obnašanje... poglej malo tvoje poste v zadnjem mesecu, pa ti bo jasno!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

--Switch-- ::

Malo se umiri yjj!
;((

Siluro ::

Kovax kako napreduja dualni monstrum , zadeva ze laufa?:|
Howg govoril sem!

Kovax ::

Jest mislim dat gor 2x 700 sam mi jih se niso dobavli... Kao da bojo v ponedeljek...
Sicer pa nic posebnega... dans sem sel se po diske pa grafikuljo pa te zadeve... Mislim da bo v torek stalo (bemtis pa dobavo...) Sicer pa platka zgleda zlooooo lepo :) Mnja luni, vem da je se nisi dobil... to mi je celo un v Dar-u povedal :) ... Kao... ej poba na to platko moras bit ponosen... ker je se luni nima :)

Kovax ::

V glavnem naj bi bila koncna konfiguracija takale:
-mamaplata: abit vp6
-procesor: 2x pIII 700 (potem bomo pac navijali kolkr bo slo... g-orbe pa ze mam)
-ram: 2x 256 Mb
-grafikulja: Prophet GTS pro 64 Mb
-disk: 2x IBM DTLA (RAID - 0)
DVD: pioneer ...105...
Monitor: IIyama 510 Pro...
Zvocna: nekaj cenenega... najverjetneje 128 PCI od Creative-a
Sem se kaj pozabu?

V glavnem dans grem se po ohisje (nekaj z 300W napajalnikom)... pa po zvocno in malenkosti kot so tipkacnica (ze pol leta iscem ps/2 tipkovnico brez winsuxx tipke pa je ne najdem) pa misa... V ponedeljek pa kot sem ze reku dobim se ram pa Pentiumcke...

:'(

--Switch-- ::

Bos pa mastno placal!!
Zakaj pa sploh rabis tako masino(ceprav bi jo tudi jst rad mel)!:D

OrlyTM ::

hehe ... tako mašino ne rabiš, tako mašino maš, ker si jo lahko privoščiš ... pol jo pa izrabiš kolkr je mogoče :)))) tut jest bi to mel .. slin slin slin slin ... grrrrrrr ... hehe ... matr matr .. bo treba večjega prašička naštimat :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Loki ::

Kovax dej ppovej zaka bos imel tako masino?
A mas prevec kesa? A jo hoces met za SETI? ...

luni ::

Kovax ja, ti si prvi v Sloveniji z VP6ko.

Ubitcujih majkemi >:D
Artificial Intelligentia

Kovax ::

Mnja... Pojasnilo... Tako masino bom mel ker sem si jo lahko prvoscu... pa tud zato, ker sem si pred kaksnim letom prisegu da nikol vec ne bom mel single procesorca... ker suxx-ajo... Torej sem pac nasparal zajeten kupcek denarja... Pocakal da je $ malce padu pa sel v nakupe... Sicer pa mislim da nisem prvi z VP6... ker jih je kao nekaj ze zginlo preden sem jo jaz dobil... Tko da sem verjetno sam prvi ki sem se oglasu da jo ma (ostali jo majo doma zaklenjeno v sefu... da jim je kak nadobudni overclocker ne odnese :))))) )

Kovax ::

Kar se tice pa SETI zadeve... glede na to da sem "ubog" student pa to... ce se mi bo uspelo tle v LJ z lokalnim kabelskim operaterjem zment za Kabl... potem bo tud SETI... cene pa... smrk... Bom z SETI zadevo do poletja ko bom stroj v domace kraje odnesu moral pocakat...;(

TylerDurden ::

Kovax a si ti iz Novega mesta in se ukvarjas 3d maxom?

Kovax ::

Nee... jest splooooh niiiseeeem iz NM... Kar se pa 3D Studia tice... Kaj je to? 8-O

DanKick ::

Ne, Komax je v bistvu iz Amerike, delal je dve leti in pol pri NASI, zdaj pa prejema pokojninski ček cca. 10.000 USD mesečno.
Al neki tazga...
:8)

Kateri operacijski sistem pa boš poganjal na zverini (Win2000, Linux,...)?

Kovax ::

Winsuxx 2000... ker zaenkrat za linux se nisem nasel nobenega pametnega 3D-jaskega programa... Ce bi pa kje uspel staknit kaj brihtnega za linux... pa mislim da bi hitro presedlal...

BTW: kaksno nastavitev RAID - 0 predlagate? Da deli na 4k, 8k, 16k, 32, al 64k?:\

TylerDurden ::

Zato ker sem jst enkrat poznal enga Kovaxa iz NM, ki je sanjal o dual processor sistemu, intense graficni kartici ipd.

Kovax ::

Po mojem bi tukaj kar dosti ljudi nasel, ki sanjajo o intense3D graficni kartici... Mljask... sam bi jih pa bolj malo nasel, ki si jo lahko privoscijo... zato dovolj besedi...

--Switch-- ::

3d -studio max je full zakon-Z njim lahko delas kar hoces-animacije,3dslike...Tudi igre delajo z njim pravzaprav texture za igre!
Zakaj recete winsuxx!Meni se zdijo Win2000 ful ok!
Win9x so res en shit!Linuxa pa se nisem nikoli probal!

LuiIII ::

Ah ja Intense. Sem imel vcasih bad boya po imenu Wild Cat (predhodnik Intensa se mi zdi). Zal ne doma. Je pa s temi dual proc compi treba bit mal previden kar se softwara tice. Ni lepsega kot, da nabavis dvocilindricno masino in ugotovis da ti sam software zaradi tega nic hitrej ne dela (rendira), ker pac ne podpira duala. Ah jaz sem se odlocil, da je resitev v vec masinah.

...vec glav vec ve.

Kovax ::

WildCat so grafikulje ki jih izdeluje Intense3D... Kar se pa vecprocessorcev tice je pa tako... Aplikacije ki tega ne podpirajo... tega tud ne potrebujejo... Za sam 3D studio al pa photoshop pa te zadeve pa preizkuseno vem da so pohitritve blazne :):)

Loki ::

Ce mislis, da WIndows 2000 sxu, imas pa res omejeno predstavo o operacijskih sistemih.



OrlyTM ::

Mene pa zanima, če morta bit za dualproc sistem dva enaka proca, al maš lahko npr. pIII 650 in 850 skupaj ?

LP
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

luni ::

enaka!
Artificial Intelligentia

Kovax ::

Kar se VP6 tice morata bit enaka... Mislim pa da določene matične plošče podpirajo tudi različne procesorje... Ob izidu prvih celeronov, sem nekje gledal clanek o njihovi predelavi, tako da so podpirali SMP... No it tisti tip je potem za test ugradil enega celerona in enega PII in zadeva je normalno delovala...

vuki ::

Zanima me, kdaj prideta do izraza dva procesora in kateri sistemi podpirajo dvoprocesorske kombinacije?

Kovax ::

Ufa... Sistemi ki podpirajo dvoprocesorske kombinacije : Win 2000, Win NT, Linux, Unix... O bolj eksoticnih OS-ih ti pa neb mogu velik povedat...
Do izraza prideta predvsem pri programih, kot so 3DStudio Max, AutoCAD... Ki podpirajo paralelno procesiranje podatkov... Sicer pa se zadeva pozna tako, da se v primeru ko nalozis npr: 2 programa vsak izvaja na svojem procesorju... In tako te recimo pri multitaskingu nekaj kar laufa v ozadju ne moti... Primer: Ko ti v ozadju Mathematica racuna Pi na milion decimalk lahko nemoteno pacas po Photoshopu al pa kaj podobnega...

Siluro ::

Kovax zdravo, mislim, da si se glede plošče dobro odločil da nisi kupil katerokoli ploščo ampak si počakal na pravo ABIT VP6 je pravi odgovor za zahtevne uporabnike, tako, da smo ti vsi malce nevoščljivi ampak jaz ti jo od srca privoščim saj nisi zastonj stradal in prešerne na kup zlagal.Še sedaj pa ne vem ali ti zadeva že deluje in kako ti deluje? Povej kaj več o tem?
Howg govoril sem!

Kovax ::

Torej stvar deluje... :)) Koncna konfiguracija...
Ohisje: Macase... Big Tower... KA-C80 (300W)
Proc: 2x PIII 700/100@ 875/125
Platka: VP6
Ram: 512Mb (133 CAS2)
Disk: 2x IBM DTLA 15Gb/7200rpm (RAID 0)
Graficna: Prophet GTS Pro 64Mb
Zvocna: SB 128 Pci

Sicer pa sta noter se 2 Orba, ki ga kar lepo hladita... Zadeva sicer se deluje tud pri 900 Mhz, sam ni dovolj stabilna... Po mojem zaradi sinhronizacije med procesorjema. Sam je se pa nekaj rezerve v raznih nastavitvah, tako da se bom se malce potrudu, takoj ko si grem iskat se en ventilatorcek... Sicer pa NOOOOOROOO hitro... :)

GoRunGo ::

poslusaj, a ni pri dvoproc. sistemih pomemben stepping, family, in te fore, hocem rect, da morejo biti pri obeh proc. enake...jst si tudi kupujem vp6, kupil pa jo bom v essedi, kjer bom odstel nekaj cez 40.000 SIT, se pa ne vem al bi notr utaknu nekaj cenenega kot ti al pa 1GHz proce, so pa se malo dragi, okoli 120.000 SIT... 8-)

luni ::

vsi cC0 P3ji so SMP capable
Artificial Intelligentia

Loki ::

Hja kovax a si kdaj pomislil, da dva gorba + vent na napajalcu preprosto niso dovolj?

Get more vents.

GoRunGo ::

luni hvala za odgovor

AndrejX ::

kovax: kje pa si kupoval komponente?

Kovax ::

Roberto: Ne samo da sem pomislu, celo zelo jasno mi je, da to ni dovolj... Zato pa pravim, da moram skocit se po kak vrtiljator, da zadevo malce podhladim. Tud kaksno vodno hlajenje neb blo slabo, ampak mi trenutne studijske obveznosti nekak ne dopuscajo casa, da bi zacel zadevo sestavljat. Sicer pa hmm... zaenkrat kar nekak ne cutim kaksne potrebe, da bi masino hudo navijal... hehe... Rabim kaksno stvar, ki se mi bo zatikala, zato da dobim potreben motiv :)

Sicer pa s cim bi se dalo iz ohisja najlazje izrezat tiste bedaste resetke, ki povzrocajo ves hrup? Pa ne rec da s fleksarco, ker se mi ohisja res ne da k frendu v delavnico nosit
:\

Loki ::

Se zmerej lahko kupis komercialno narejeno vodno hlajenje.:8)

Kovax ::

Roberto: there are things that a computer lunatic just has to make all by himself...
Zakaj bi placeval za nekaj, za kar menim da znam tud sam nardit... Le cas si je treba vzet... Ce ga trenutno nimam... med poletnimi pocitnicami ga bo 3much...

Loki ::

>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:D>:DJust kidding.0:)

Kovax ::

Luni: A ti si ze dobil plato na probo? Ker bi mene mal zanimalo, kolk je/bi tebi uspelo zadevo navit, pa kaksne ocene bi ji podelil itd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PIII 700mhz Socket 370! Na kolko bi ga lahko spravil ??

Oddelek: Navijanje
151401 (1221) Kovax
»

BP6

Oddelek: Strojna oprema
141375 (1172) jetam
»

Stroj

Oddelek: Strojna oprema
191746 (1463) krneki
»

Računalnik za študenta rhitekture

Oddelek: Kaj kupiti
231909 (1599) jetam
»

5.000dem, dobro masin kdo jo najde

Oddelek: Kaj kupiti
351843 (1446) Kovax

Več podobnih tem