» »

Leclerc ma ubijalsko akcijo

Leclerc ma ubijalsko akcijo

«
1
2

Caligula ::

Racunalnik v tistem Chenbro gaming ohisju za 85 jurjev z vgrajenim DVD pekacem Benq 400a, k se ga da mislim da premetat, da pise 8 kratno (sam nisem lih ziher sam tud ce se ne..) pa tudi DVD-R medije z novim formmwerom, celeron 2400 pa pazte to-licencnimi Windowsi!

Za 85 jurjev. Pa se neko grdo jakno zraven talajo.
Sam je kao omejena zaloga. Brat ma lih enga doma.
Mel so pa baje se za 69 jurjev tud z DVD pekacem sam je ze zmankal.

Je pa od PCXa racunalnik. Za firme recmo je tole za crknt pocen...

Pa tud drugac.
  • spremenil: Caligula ()

OZZY ::

Kaj pa ko bi napisal kaj je notri..pol pa bo šelem pocen...Tusti pekač od Benq-ja pa stane 15 jurjev tko da ne mislt kok je vredn.
Go with the flow.

Redkvica ::

Če ima brat res enega doma, ali lahko prosim preveriš, kako glasen je ta stroj? In napišeš tule svoje mnenje. Ko v trgovini se to težko izvede, ko okrog vse ropoče pa to.

Hvala ti.

Caligula ::

Kaj pa vem-tam 35 Decibelov od oka. Ni glasen ni pa cist tih. Tezko recem. V sobi je bila cista tisina in ta racunalnik prizgan pa se malo slisi. Ampak malo.

Ozzy, ce to ni poceni mi prosim povej kje dobis kaj podobno poceni.
Ima 80 giga disk, Celerona 2400, DVD pekac, 256 Mb RAMa, kar je razumljivo (sploh pri teh cenah), USB 2.0, tipkovnico, mis, integrirano mrezno in zvocno,podlogo za mis, knjigo moj prvi PC, garancija 2 leti..., LICENCNE WINDOWSE XP!!!

za 84.900 SIT

Sam itak jih je verjetn ze zmanjkalo.

So meli pa v drugem ohisju isto zadevo sam da se z zvocniki pa brez windowsov za 69 000 SIT sam so bli takoj razprodani :D

Majo pa se LCD Samsung 172V za 85 jurjev
Laptop Gericom (celeron 2400) CD RW DVD combo, 30 giga, 256 DDR, TV out,.. za 200 jurjev iin pa Anni racunalnik:

Asrock plata
BArton 2500
512 Mb DDR 400
80 giga disk
CDRW/DVD combo
9200 SE
350w napajalc
multimedijska tipkovnica pa mis
zvocniki
2 leti garancije

105 jurjev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

OZZY ::

caligula-

Ima 80 giga disk, - 17000
Celerona 2400, - 20000
DVD pekac - 15000
256 Mb RAMa - 11500
tipkovnico, mis - dobiš za 2 jurje oboje
integrirano mrezno in zvocno,podlogo za mis, knjigo moj prvi PC, garancija 2 leti..., VERJETNO TUDI GRAFO...
LICENCNE WINDOWSE XP!!! - brezveze
Ohišje chenro + dodatni napajalnik - 12000

Skupaj... brez winskov .. cc77000
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

hruske ::

do 20. mate še cajt k tkrt je konc akcije...

PROTOTIP ::

A grafa je pa integrirana?

Caligula ::

Ozzy, plate nisi stel, winsi so pac licencni in se brezplacna telefonska podpora je pol (pa za firme je to sploh k od boga poslano) pa koga briga po komponentah.

Kje se da tak sestavljen rac kupit?
Ker folk, k take compe rabi jih ponavadi ne sestavlja sam.

Tole je bla ful huda akcija.

xenon74 ::

Popolnoma Tako PCX konfiguracijo je Avtera marca letos prodajala za 94k. Očitno je nekaj robe še ostalo in sedaj razprodajajo preostalo.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Dead_Eye ::

ma za Celerona bi bilo še 50k preveč..... To je samo za Word in mogoče brskanje po internetu. Aja, pa še pasjanso lahko igraš>:D
The one and only

ronaldo ::

ja je res da je celeron za nic, vendar za to ceno tle v sloveniji dobit nov pc z garancijo, to se vseeno splaca se posebej za nove uporabnike pcje-v.

Daedalus ::

Dead_Eye - tajnice pa res rabijo najnovejše Athlon64, al pa P4EE pod kompresorskim hlajenjem z najnovejšo grafično karto, vsaj 1GB rama, pa 1TB raid 0 diskovja, da sploh ne omenjam vsaj 100000000000 točk v 3D Marku 2010. In pa podjetjem seveda res ni treba skrbeti, če majo piratske windoze naložene, ker jih itak noben ne preverja, rajt? Pa seveda, stupid me, brskanje po internetu je hardversko res požrešno, seveda. Bogi C2700 tega res ne zmore...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sami ::

Moj kolega je kupil tale celeron za 85k. Proc je celeron 2400Mhz, 256MB RAM, 80GB, integrirana grafa in zvočna, DVD pekač, licenčni winsi XP home edition. Računalnik je kupil za igranje igric, ker se na compe pač ne spozna. Na računalniku sem probal par iger in s tole intergirano Intel Extreme grafo nikamor ne prideš. Je pa super comp za pisarniška dela. Čeprav se ga po mojem mnenju ne splača kupiti, ker za tale denar dobiš že veliko boljšega AMD Durončka, AGP 8X grafo in pa vse ostalo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

zile ::

Nč posebnega...|O

Black Dragon ::

Bljak tako pocen comp pa je kvječemu za v pisarno in mogoče mojo sestro:D

dr.J ::

Važič, saj boš najbrž prišel enkrat v službo - mogoče boš delal še na slabšem kot je ta. :\

Black Dragon ::

Dvomim, ker bom v pisarni za mizo sedel šele čez dobrih 6-7let:D
Drgač pa je za svojo ceno dobr ampak še vedno preslab za mene...:\

Daedalus ::

In glede na to, da boš začel čez 6-7 let hodit v službo, si verjetno ne kupiš sam računalnika, rajt? Ker če si ga ne, bodi raje tiho, ker je tud za 85 jurjev treba kar nekaj časa hodit v službo. Samo očitno tega še ne veš. Pa bodi brez skrbi. Boš že enkrat pogruntal, kako to gre, pol pa ne boš več bedarij pisal... Sicer pa, za kaj sploh uporabljaš računalo?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Cranchi ::

KAKO za vraga je lahko faking LCD samsund 172V 85 k, jst sm dal pa za njega pred 3 mesci 115k :\ :'(

zihr ima njihov samo en let garancije :PPPPPPP

urkoman ::

Tale LCD, ki ga prodajajo v Eleclercu, je stara zaloga in omenjenega modela ne izdelujejo vec. LCD je lustn samo za kako bencinsko crpalko, kjer ne presedijo za ekranom 8 ur na dan. Sam osebno nisem navdusen nad njim, barve, ma da sploh ne govorim, za nekoga je pa to pameten nakup.
Kar se tice akcijskega racunalnika, bi raje kot celerona in integrirano kartico, odstel se kakih 20k SIT za AMDja in RADEONA ali GFORCE-ko.Moje mnenje :o)))
Lp URko

Black Dragon ::

Daedalus tebi se zgleda ne sanja kaj je 6-7let v računalništvu s tem da je ta komplet za 85 jurije dons že nižji razred kaj bo šele čez 6-7let>:D kot p100 dons...
Pač preprosto bodo takrat vsi laufal gor 64 bitne operacijske sisteme in ni vrag da bo tale zadovoljil potrebe prhodnje programsek opreme (sej v pisarnah niso vsi tajnice ampak dela tudi na 3D področjih in ostalih požrešnih aplikacijah ...)
Konc koncev pa si raje prnesem prenosnik, ki nameravam kupiti v prihodnosti, pa zelo dvomim da bom sploh sedel za mizo in tipkal sej štromarji nismo za ta del...:P

Kor sem že prej omenil komplet je dober za ta denar ampak preslab za moje pojme...

PS: moja napaka da sem sploh omenjal pisarno

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Black Dragon, nehaj se napihovati ko žaba, prosim. Mojega znanja iz računalništva pa tudi ne poznaš, ker drugače ne bi pisal takih izjav. Na živce mi gre samo to, da 3/4 S-T uporabnikov misli, da morajo meti nevemkako računalo, pol ga pa itak ne uporabljajo za kaj drugega kot za nabijanje iger pa doseganje ćimvečjega števila točk v 3D/Aqua Marku. Brezveze, če mene vprašaš. In pa kot sem ti že napisal - ko boš s svojim denarjem kupoval računalo, boš 3x premislil, kaj rabiš. Dokler dajo stari za mašino, se je pa lahko napihovati, kako je kaj preslabo (predvsem za ego). Jaz v službi uporabljam P3 733, 256Mb rama, XP pro (pa kmal še debian sid), grafika TNT2 in en stari 10Gb SCSI disk. Kaj več pač ne rabim. Pa nisem tajnica...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Black Dragon ::

Daedalus se delnoma strinjam s tvojim mnenjem da 3/4 S-T uporabnikov misli, da morajo meti nevemkako računalo, pol ga pa itak ne uporabljajo za kaj drugega kot za nabijanje iger pa doseganje ćimvečjega števila točk v 3D/Aqua Marku
Ampak ostala tretjina pa uporabnikov izkorišča svoje mlinčke v uporabnih aplikacijah in izkorišča vse njihove zmožnosti-potenciale (animiranje, obdelovanje videa, serviranje...)
In se ne napihujem kot žaba če pač hočem kvaliteto:\

Daedalus ::

In zakaj uporabljaš računalo, če ni skrivnost?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Krofojed ::

3/4 + ostala tretjina = ? >:D

SodVina ::

Black dragon, ti bi tudi lahko uporabljal kaksne druge aplikacije, kot igre, npr. kalkulator:D:D:D

noces, da bi ti oprema prehitro zastarala, pa vendar bos kupil prenosnika. A niso ti bistveno tezje nadgradljivi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

urkoman ::

hehe 1/3, ta je res huda. Pa brez zamere, hehehehe. Ko smo pri nakupih v Eleclercu, kako se vam zdi Divx/DVD player/MP3 z 5.1 DSoround, pizdarija niso podal skupne moci sistema, za 29K SIT? Ponavad dobis jajca, za tak dnar a ni tako?

Groovy ::

Ja ja, on ma eno dvoprocesorsko mašino doma s 3mi procesorji, ane ane! :D
Sej vem, je očka kupu, ker je bil priden v šoli... :P

če bo šel poleti še v Šolo v naravi, bo pa še prenosnik dubu...unga ta nar-ta-bolšga! >:D :D ( kot bi on reku: si ga bo nabavu)

Kar se pa tiče unga kompjutra... za domačo uporabo in nezahtevne (novejše) igrice. A-OK!

P.S. Black Dragon: če bo šla matematka še tako naprej slabo, ne vem če bo 6 let dovol! >:D :D :P
I am the captain of my soul

BaRtMaN ::

Interspar ma tudi podobno akcijo - za 90k dobiš Athlona XP 2600+, 256MB rama, 80GB disk, modem, CD-RW, tipkalo in miška.

Black Dragon ::

>:D No ja tole sm res zamoču:D
Pač moja napaka prehitrega tipkanja in površnega branja:\ (ni časa za natančnost)
Pa glede prenosnika, ga še lep cajt ne bom videl ampak ko pa ga dobim v roke bo pa tale vaš 85k vredena kišta uporabna samo še za računalo namesto kalkulatorja:D >:D ane SodVina al karkol...:\

A vam je ful všeč ko vam comp. šteka???
Meni ni, če vam pa je všeč pa zakaj ne greste na p100 sej maš lahko gor 98 in čist lepo laufa (celo redko štekne ko loada word dokument>:D )še celo srfaš lahko>:D ... ta kompet za 85k je absolutno predober za vas ni šans da ga boste uporabljal na 10% moči>:D raje se držte kr 386, ker so po tanovem so tudi p100 predobre...
Misl da je tale Celeron 2400 prekosa ducat Pentiumov 3.2 EE+ ducat FX-ov 57 veš Celeron seka in po novih testih je bol ko Earth Simulator...:D :D :D

Comp uporablam za enkrat za servirane in loudanje... in ni skrivnost:P

Black Dragon ::

Zakaj ne navedejo vsega opisa komponent naprimer plat, napajalca, proizvajalca ramov...?? sam opisujejo proc, disk in velikost ramov in itak slabe grafe (kar pa folk ne ve):\
Pač lepo zavajanje folka ko na velko in rdeče piše Athlon 2600+ ali pa super 3D pospeševalec z 128Mb rama (pol pa piše zraven Radeon 9200Se)za znort... naprimer Interspar ma take reklame...
S tem nisem mislil nobenega užaliti (tudi v prejšnem postu) zato brez zamere.
Hvala

LP

Zgodovina sprememb…

urkoman ::

Black Dragon se je cist razpizdil :-)
Zdej vem zakaj naslov Leclerc ma ubijalsko akcijo

Pac AntiCELERONist, ni kej, hehe

lp

boogoo ::

@RedDragon: ja veš ta C2400 je dosti močnejši kot ti misliš.

Pred 3,5 leti sem nabavil Durona 700 & guess what? Odlično deluje tudi danes, ni potrebno čakati pa stvari ki jih opisuješ... Pa še guess what takrat je prišel neki drobiž več kot 100kSIT. In po 3,5 letih še ni za odmet, pa ogromno programiram itd. Sedaj tudi servira 24/7 (web in file server) + nonstop se pretaka iz ineta vsebina + istočasno služi kot desktop očetu sestri + in občasno meni (uporabljam ga večinoma preko remote desktopa). In ja vse to zmore stroj ki je bil pred več kot tremi leti vreden 100 kSIT in to dela zelo dobro. Če ne bi imel laptopa bi bil najbrž še kr moj primarni comp.

Tako kot so ti že drugi si še malo zelen in to. Prepričan sem da tvoja mašina ni niti 1/3 izkoriščena. No sej če denar raje na tak način porabiš, tudi prav. Sam ga raje naložim kako drugače in ne zapravljam za takšne bedarije, ki jih tako ne izkoristim.

Če ti pa recimo p3 šteka, pa ni kriv comp, proc ali kaj drugega, temveč najverjetneje tvoja nesposobnost.

boogoo ::

Pa še nekaj, kaj pa povprečen potrošnik rabi grafično za 50+ k. To je idiotizem. Večini že zadosti integrirana grafična. Ja prav si prebral. Resda ne moreš nabijat najnovejših ultra duper špilov, vendar gre recimo igrati Q3, UT2003. Za ostala opravila povprečnih potrošnikov pa čisto zadoščajo. Tako da ni to čisto nič nategovanje.

Ravno nasprotno. Veš kaj je nategovanje, če ti prodajo comp (recimo povprečna stranka, ki želi pisati dokumente, brati mail, srfati, tu in tam kaki špil), da ti prodajo p4 2.8, radeona 9700, 200 GB diska... To je napizdovanje, ko ti uvali pol stvari ki jih niti ne potrebuješ, vprašanje če jih bo sploh povp. potrošnik izkoristo.

Black Dragon ::

Če ti pa recimo p3 šteka, pa ni kriv comp, proc ali kaj drugega, temveč najverjetneje tvoja nesposobnost. ma ta je pa dobra a zato, ker hočm gledat film in zraven še loadam par deset filmov in imam odprtih 10 spletni strani in mi p3 presneto šteka sm jst zdej kriv ker sem nesposoben???:\
Potem da te razumem uporabniki so nesposobni ker njihovi mlinčki štekajo zaradi prezahtevnih aplikacij??:D :D noro razmišlanje...
In ja v tem primeru je hardwersko usklajen in ni problemov...

LP

Smorny ::

Eni pač nucajo top mašino, da lahko laufajo mulo, se važijo kako hitro njim zračuna folding, kolko 3d markov dobijo in da lahko loadajo 100+ mb word fajl ne da jim štekne za delček sekunde.
Človek ima ponavadi dve možnosti: ali optimizira sistem za svoje delo in vse funkcionira; ali pa svinja po računalu, vedno ima premalo diska, ramov. Skratka hardwera ni nikoli dovolj.

Imam dva računalnika in noben ni top mašina, mi pa vse deluje kot je treba. Duron + 256 rama in Athlon +512 rama mi zadostujeta.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Black Dragon ::

Ja boogoo v drugem postu pa se strinjam, da je danes velik problem neosveščenost potrošnikov in v obeh primerih je nateg zelo negativen za potrošnika seveda...

boogoo ::

Na Duronu 700, ki je šibkejši od P3, hkrati vlečem stvari, imam lahko odprtih 10 strani in vseeno gledam tekoče film. Plus tega v ozadju laufajo deamoni za ftp strežnik, apache, tomcat, in celo vnc desktop.
Res da je hardware dostikrat ozko grlo, vendar se večina ljudi ne zaveda zmogljivosti starejših strojev. Na tistem durončku tudi precej dalje traja compilanje kakšnih obsežnih programov vendar povprečnemu uporabniku njegova moč večinoma zadostuje. Da maš pa ti polno spywara in podobne navlake, ki ti onesnažuje comp pa ni kriv proc. Osebno ne tratim resourcov na tak način.

Black Dragon ::

Smorny barton 2600+ in 512Mb rama ni top comp. ampak je za mene povprečen in sem zadovoljen z njim, imam pa Celeron 1000 in 128Mb rama 8Mb intergrirana grafa, in ti rečem da mi ni všeč ko loudam 3 filme in zraven srfam na netu pa rabi 1 minuto da zlouda stran;( zato sem dal celeron 1000 na stran in presedlal na barton 2600+...
(medtem ko ladam mi cuza 50% povezave zato tuki ni problem preobremenjenost povezave ko loudam-odpiram spletne strani)...

Black Dragon ::

boogoo zakaj mojemu frendu, ki je formatiral disk in si potem hotel ogledati film (tekoče) v mpeg 4 formatu pa mu je comp začel lepo štekat??? Sistem: Celeron 500, 128Mb rama, 16Mb grafa
Pač Celeroni so največji crap med proci. kaj morm tko je...:\

Black Dragon ::

pa še to da ti sploh ne morš primerjati celerona z duroni, ker so slednji svetlobno leto pred celerončki...
Ti si kr oglej npr. test durona 600 in npr. celerona 566 ali pa 600... pa se čudi.>:D

LP

hruske ::

black dragon, to ti šteka zarad neurejenega/napačnega operacijskega sistema.

Black Dragon ::

Operacijski sistem Windows XP pro. (disk brez slabih sektorjev, rami brez napak, nima internetne povezave...), no še kšna ideja?
S tem da je naložu OS in takoj šel gledat film (task manager mu je takoj pokazal obremenitev sistema 100%)

boogoo ::

Black Dragon več bi profitiral če bi dokupil le ram zamenjal disk za nov predvsem hitrejši.

jest10 ::

Black Dragon:
Ja ravno zato. XPji nimajo kaj iskati na 500MHz celeronu! Tukaj paše win98SE in nič drugega.
Z win 98 se divxe tekoče gleda na 266MHz pentiumčku z 64MB rama

Black Dragon ::

To pomeni iti nazaj na 98se, kar je kvječemu slabše(stabilnost,...) ampak če pa je res XP tok požrešen mu ne ostane drugega...
nazaj na dobre stare 98se OS-je:))

Black Dragon ::

boogoo ja vem WD 5400 10Gb je švoh bo kr treba financirat za novega (ampak denar, kdaj bom šele lahko ogleda denar???:D pač treba bo šparat), ja pa rame bo treba menjat z 256 pc 133 namesto 2 krat 64 pc100.. jooooo k so dons stvari tok drage ampak tko je pri compih:\ ...

koyotee ::

itq d je zarad xp-jev, pa naj jih nastavi na performance in ne na appearance
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jest10 ::

98SE so zelo stabilni winsi. Jasno če ima uporabnik nekaj pameti v glavi....

hruske ::

...potem poskusi tudi linux. ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716208 (8247) Vlad Tepeš
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493037 (1797) Azrael
»

Kaki PC majo vasi starsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505121 (4179) BoLhCa
»

Athlon 1400 ali Celeron 2400

Oddelek: Kaj kupiti
211351 (1053) Dr Evil
»

barebone in podobne zadeve

Oddelek: Strojna oprema
161249 (1018) Caligula

Več podobnih tem