» »

Kaj folk prodaja

Kaj folk prodaja

iro ::

folku se je cisto obrnlo:D :D link

Keyser Soze ::

Sej tud jest prodajam pentiuma 166. Pa enega 133. Ampak 166 stane toliko kot tale 486 v zgornjem oglasu.

Pa naj še kdo reče, da postavljam visoke cene.:D

P.S.: Drugače pa. Za nadomestek pisalnega stroja je tista 166 OK. Pa še kakšno igro lahko gor zaigraš. Veš nimajo vsi 100 jurjev, da jih dajo na dva meseca v kompjuter. Nekateri imajo takšen dvomesečni družinski proračun. Pa morajo s tem preživet. Otroku je pa tudi težko rečt NE. Skoraj vedno.

iro ::

Saj kaj ni malo dost 5000 sit za 486? al pa 15000 za p1?

jest10 ::

Čeprav je rabljeno in staro je 5kilo čisto ok. Uporabno je še na marsikatero stvar. Raje poglej kaj vse dobiš za 5 jurjeu- ohišje, napajalc, plato, proc, disk, disketnik,.....

suntrace1 ::

...in glavobol med čakanjem da se ti internetna stran naloži. Taki računalniki so navadna jajca, uporabna samo za tipkalni stroj in čisto nič več. ZA 15k se lahko dobi že res spodobno mašino (400MHz proc in nekaj Gb diska), s katerim pa lahko počneš res vse, od filmov, mp3jev, Win XP tečejo dokaj normalno, itd.
Ne vidim razloga zakaj bi tak pc kdo sploh kupil, žal.

frudi ::

poganjanje starih špilov recimo? 5k sit zato da lahko igraš ufo, dune2, tie fighter, prince, tetris... in goro drugih legend. niti ni tolko slaba kupčija če primerjaš z izgubljenimi živci, ko skušaš te igre usposobit pod XPji.
tudi npr. windows 3.11 in word 2.0 čisto lepo delata gor, tako da se da tudi kako seminarsko lepo spisat. če je dovolj rama še win95 delajo na 486 :)
15k za p1 je pa res absolutno preveč. v bistvu sta ta računalnika oba vredna bolj ali manj isto - par jurjev.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Spajky ::

Mašine pod P166mmx nima smisla nabavljat!!! (da ti tudi soft modem dela, če treba ga nabavit!). Po možnosti na Intel TX430 plati (podpora tudi za SDRam, da lahko napališ not 128Mb). Pa še malo naviješ bp (75MHz fsb) pa je, če ima zaklenjen množilnik proc. Jest sm dobil za 2 pizzi komplet tako mašino v ATX formatu! Pol sem pa dal še eno pizzo za en rahlo neispraven /malo manjša slika/ 14" monitor. Pa mam rezervo s kloniranim OS z moje osnovne mašine (NičNasNesmePresenetit) za "mrežne in druge experimente pod mizo ...

Naslednja verzija je ATX mašina s slot-1 BX plato po možnosti da podpira Cu-Mine proce z npr.Celly300@450 komplet (zvočna/grafa8Mb/128Mb/8GbHD/CDrom/FD) za 20-25jurjev brez monitorja = mašina ko šus!

Daš gor Win98seLite pa je. Glih Doom ne bo za igrat, ostalo pa bo čist spodobno delalo. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

frenk ::

jest sm za 15k dobu C466/128MBSDR/nekaj giga diska/zvočna in grafična integrirani na plati, poleg tega pa je še compaq mašina, tko da ma pasivno hlajenje vsega razen napajalnika, ampak tud to bo kmal pasivno, oz. pod zlo nizkimi obrati...zakon mašinca za server:))

Daedalus ::

Cene so res malo divje0:) Sicer pa je kak star P166 prav hvaležna mašina za kak (linux) router, pa firewall in še recimo AV program. Nekje dobiš kako manjše ohišje pa vgradiš zraven še en switch... Pol pa daš gor lepo mldokey za konzolo in preko web vmesnika dostopaš do njega... Mam zdaj eno tako mašino in čaka na predelavo za zgoraj omenjene naloge
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

iro ::

Frenk kje si dobu tako masino,das link.

frenk ::

iro:stržo je mel oglas na s-t... tukaj:)

K0K0 ::

En moj znanc je dal 14 dni nazaj za p166 (samo procesor) 25 jurju >:D.

speed machine ::

Dej ga vpraši če še kupi za rezervo (če mu slčajn ta crkne) še eno P1 100MHz. Za enih 15k?>:D
Sam da ga izpod omare dobim.:D
//

Tilen ::

En moj znanc je dal 14 dni nazaj za p166 (samo procesor) 25 jurju >:D.

100% ga je od tebe, postenjeka, kupil. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Wox ::

Ja , in zakaj si zdej moral tole temo odpirat? Sej je prava cena. Zelo uporabo, npr. za linux router.

root987 ::

Uporabna - da. P1 vreden 15k? Nikdar.

Potem pa enkrat nekomu, ki je postavil podobno ceno, rečem, da njegov 100 MHz računalnik z "vsem" ni vreden te cene. In obtožen sem nategavanja folka...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Wox ::

In?

nodes ::

>jest sm za 15k dobu C466/128MBSDR/nekaj giga diska/zvočna in grafična integrirani na plati, poleg tega pa je še compaq mašina, tko da ma >pasivno hlajenje vsega razen napajalnika, ampak tud to bo kmal pasivno, oz. pod zlo nizkimi obrati...zakon mašinca za server

nekaj podobnega danes skupaj z monitorjem dobiš po firmah (razprodaje) za 10KSIT.

je en dan dal kolega na Cyrix 200 (upam da sem prav napisal) 128MB RAMa XP in stvar odlično deluje...office, internet, mp3, divx bl ta švoh, p2p..

edit.
je pa Celeron res min. da potem vsi Divx zadovoljivo delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

frenk ::

nodes: čist možn, ker drgač se tistmu tipu nebi splačal prodajat...ampak čist usak dan pa tud firme nimajo razprodaj...to je tko kot če bi reku da od uvoznika dobiš cnej kot v štacuni:)

der_Alte ::

Odvisno kakšen PC prodajaš. Brezimenske škatle so brez cene. Če je pa kaj redkejšega... je pa precej več vredno. Ne najdeš recimo vsak dan IBM PS/2 model 95. Pa je samo 486DX 50. Prav uboga stvar... s tremi SCSI krmilniki (tudi FW diff.), zapolnjena z original IBM SCSI diski. Pa še kak cukrček zraven... kartico za krmiljenje 128-ih RS-232 vrat. >:D Marsikdo bi stvar vrgel v smeti ali še kaj hujšega (v nekem podjetju, ki se je ukvarjalo z avtomobili, je delujoč AlphaServer letel z drugega nadstropja na dvorišče... kjer je bil deležen še brcanja), kakšen bi pa rad stroj imel pri sebi.
Ne vseh starih PC škatel tlačit v isti koš. Tako kot z vsemi stvarmi, obstajajo tudi zbirateljski modeli. :D

fusionSPY ::

OK loooool tole si poglejte KLIK . Mislim ej no pa kdo bo šel to kupovat, ko se za tak dnar dobi 2x boljše :D

iro ::

SAj jaz mam pa edo ram 2 palcki po 16mega (72 pinski) za samo 5000sit .
SAmo za zbiratelje

Tilen ::

saj vidis kaki name ma oni ko prodaja ;)

se sploh ne cudim :>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

iro ::

"deep throat":D :D :D ma rad okus po spermi v grlu:P :O

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

octane ::

..hej otroci, jaz sem velik ''zbiralec'' stare opreme. To kar ti zgoraj posmehuješ je za mene povsem ''novo''. Pred kratkim sem nabavil en Indigo2 iz leta 96, če ma kdo kake stare Amige za prodat (delujoče seveda) - kar naprej... Če pa ima kdo tole pa kupim takoj.

flipflop ::

Poleg tistega adapterja se splača kupiti še tale disk>:D

Dead_Eye ::

To je žalostno - za 35k dobiš boljše(CPU Mhz x2, ddr RAM) NOVE komponente). Na žalost se še najdejo ljudje ki to kupujejo za tako ceno.

15k za p166? še zastonj ga ne bi vzel da se mi valja po sobi. Take mašine se danes mečejo v smeti oz. šenkavajo, ajde mogoče za eno pivo....
The one and only

Dead_Eye ::

octane: uno na linku je res nekaj vredno kot starina, ma p166 še ne in še kar nekaj časa ne bo, EDO ram tudi še ne, mogoče uni 32 pinski :))

btw nekje se mi valja en commodore 64 od soseda ki ga noče nazaj, imam tudi disketnik - 5.25 >:D :))
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

pingec ::

jah moj fotr ma ena 2 komodorja pa spectrume pa ga prasam zakaj jih spara pa pravi da je prevec cajta zgubu pred njimi ko je bil se mlad da bi jih pric vrgu :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

CaqKa ::

15k za p166? še zastonj ga ne bi vzel da se mi valja po sobi. Take mašine se danes mečejo v smeti oz. šenkavajo, ajde mogoče za eno pivo....

danes ko gre trend računalnikov k vedno večji porabi in s tem vedno glasnejšem hlajenju se serverja/routerja na osnovi p166 sploh nebi branil. z določenimi modifikacija iz tega narediš en močn in tih fileserver.


ampak žal je moje razmišljane o tihem računalniku drugačno od večine tukajšnih uporabnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

lambda ::

Kje bi človek dobil eno zadevo, ki je zmožna predvajat DivX-e, pa da stvar ne bi bila predraga ... karkoli pogledam pod 15k ne prideš skozi.

CaqKa ::

16k najcenejši in nimaš nekih tečnarij z raznimi nastavitvami :)

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

der_Alte ::

octane: ja... samo SGI Octane nekako ni PC. ;)
PS. Ima kdo NeXT Soundbox? Rad bi ozvočil svoj NeXTstation Turbo Color. :D

frenk ::

nubes:poglej nekaj postov višje...jest sm dobu za 14k, pol sm pa ta ram prodal in kupil 256MB pa me je pršlo vse skupi 18k:)

lambda ::

Hvala :) sem se odločil, da si bom zrihtal neko ~400 MHz celeron mašino, ker imam nekaj komponent že doma in moram nabavit samo še nekatere.

LittleDevil ::

Ali ste videli ta oglas KLIK... pa se link iz bolhe KLIK...

O zmogljivosti je pa najbolj originalna.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

smeh mali oglasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645328 (2079) shadeX
»

router

Oddelek: Kaj kupiti
101227 (1074) AndrewSmith
»

Predvajanje videa na P133

Oddelek: Zvok in slika
13842 (708) sid911
»

Res vas ne zastopim včasih...

Oddelek: Strojna oprema
131237 (843) Geo
»

Modem Callisto 821 prekinja povezavo na internet

Oddelek: Omrežja in internet
112141 (1928) Gill

Več podobnih tem