» »

zakaj ste kupili racunalnik ???

zakaj ste kupili racunalnik ???

sidney ::

tkole prebiram tole stran (vse skup), pa si mislm: ce se spomnm nazaj: ko sem nehal spilat v bendu sem si kupu skatlo, kao, bom pa no masin musko delou (BTW 0086-slabi k 286). pa so mi kolegi rekl: ej ti pojma nimas, na racunalniku (pc) se ne da muske delat. MAC, falcon... je zakon.... bvlablabla, pa pustmo to. zakva sm ga kupu, to je zdej vprasane ????? eni praujo, ja za mulce, za solo,..., pa ja sej ga majo vsi, ..... tko nekak....

zdej pa: zakva ste ga pa vi (ti) ??? mal me firbc matra, kaksn urzah je kdo meu !!!
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Prjatu ::

Ja jst sem prvega kar dobil, hočeš nočeš, pol se je pa nadaljeval oz. se še nadaljuje.

Vem pa zakaj ga kupjo nekateri mulci - DA BI MEL ČIMVEČ PIK V 3D MARKU!!!!:D
Something else is controlling me!

DrSergioDJ ::

jst zato, da so spili hitrej delal..za nc druzga..ceprov..itak po komponentah nadgrajujem :D
...

ahac ::

Vidu pri frendu. Hodu na tečaj v osnovni šoli (smo programiral 8-) ).

Potem je pa logično, da sem ga hotu imet tud doma.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

tha_man ::

Prvi računalnik (Spectrum) sem hotel zaradi iger.

Zadnji upgrade pa je bil predvsem zato, ker je na starem nekaj plata za*ebavala. Pa tud prešvoh je bil za musko delat. Softverski synthi so zelo za silo delali, v n-track pa je blo že treba izklapljat kanale ko se je komad bližal finalizaciji. Še dobro da ima n-track tud tak mixdown, ki ne rabi delat v real-time.

ender ::

prvega (80286/12MHz, 512kB RAM) in drugega (80486/100MHz, 16 MB RAM) sem dobil... 3tjega sem kupil ker je bila 486ka prepočasna, od takrat naprej le še nadgrajujem po komponentah

Tomi ::

Moj prvi računalnik je bil lartpurlartizem ( 486, 16 MB, 700 MB diska ), drugi ( P200 MMX, 48 MB, star disk, nato še IBM 6,4 GB), je bil zaradi iger, tretji ( C400, 128MB, sedaj 384, in dodaten 40 GB disk ) je bila zaradi potrebe in premalo prostora, samo dela še sedaj doma v redu, sedaj pa ima svojo Armado E500 ( P3 900.. )
Samo si pa ne morem več zamisliti, da bi bil brez.
metrodusa.blogspot.com

BaTeMaN ::

..:: računalnik imam zato, da povečujem svojo asocialnost in nedružbenost, da lažje zgubim stik z realnostjo, da čas teče ::..
less then zero

Heisenberg ::

jaz ga imam 40% zaradi interneta in 50% zaradi graficnega oblikovanja,tiskanja raznih zadev ipd...ostalih 10% pa za kej natipkat v wordu-sola,kolegom narediti ponarejena spricevala,potrdila o vpisu in podobno>:D

aja igre so me pa minile nekje okoli Dark Reigna in prvega Red Alert dodatka C&Cju ;)

edina ki jo se igram je kaca na nokiji 8-)

R0K ::

Jst sem dobil prvi računalnik tm nekje pred 3-4 leti ... dobu sm pa P133 ... to pa zarad igr kot so ble takrat ... worms 1, tetrisi, fifa 98, screamer ...

Pol sm pa aprila nabavu novo kistho ... amd tb1ghz, 256sdram, 20gb, geforce 2 mx 32mb, 17', abit kt7a, ... dau sm pa zanj prek 350k sit ... kupo sm ga pa ze sedaj tko 19% internet, 40% igre, 40%programi, 1%ostalo ...

krneki0001 ::

Svoj prvi računalnik sem dobil za rojstni dan - to je bil takratni vsemogočni računalnik ZX81 z celih 8k spomina.
Od takrat sem v računalništvu stalno nadgrajeval in dokupoval in mel nešteto mašin doma - do sedaj.
Ne da se mi več, imam svojo dual plato 2X PIII-800, 1Gb ram in 92Gb scsi diskovja in svojga Matroxa G400MAX in vse igre mi delajo - sicer počasi ampak dela vse - zamenjal bom, ko bodo P4 mal cenejši - ampak samo plato in proce pa mogoče grafično, ki bo seveda še vedno Matrox. Še vedno bom na dual sistemih.
LP
Nebivedu

||_^_|| ::

prvega sem dobil (C64) drugega (286 16MHz, 1MB ram, 41MB HDD) tut, pol se je pa začelo:
- 486 40 MHz, 4 MB RAM, ostalo isto
- P100 24 MB RAM, 1,3 GB HDD, CD-ROM 6x (pol sm CD rom zamenju za 16x, pa laserski printer sm ubodu:))
- celeron 400@500, abit bx6 2.0, 128MB RAM, RIVA TNT2 ULTRA, 10,2 GB HDD, SB LIVE!, umax astra 1220p pol sej je pa ta sistem nadgrajeval tkole:
1. 512 MB RAM
2. Abit kt7 + duron 700@950
3. Plextor CDRW 16x
4. IBM IC35 40 GB
5. mrežna kartica
6. RADEON 8500
7. HP laserjet 1200

Zakaj ga mam? za pisat seminarske:)), hehe, za fotra gdajpagdaj kej napišem, večinoma pa internet (download:), pa špili.
Naslednje dve stvari na spisku bojo pa zvočniki & procesor.

Heisenberg ::

in kaj smo se danes naucili ? :=)

Da je dober PC za domaco rabo bil narejen ze pred petimi leti in da ce kdo kaj se kupi je samo zaradi igrc, al pa da se pred sosedom frajari....

pozorhudmaček ::

Oče so kupila računalnik, že ko sem bil majhen. Moj prvi računalnik je bil pred mojim rojstvom-Spectrum, na katerega smo pol snemal različne špile in programe, ki jih je oddajal radio Študent. Potem je oča kupil prvo 286, za katere smo dal kar lepe denarce(7000 mark), v bistvu je bil takrat to prvi računalnik z povsem barvnim zaslonom, hkrati pa takrat še stroj, kateremu ni blo para, tako da se zarad cene ni bati:) Ta nam je služil, kar nekaj let, oz.do kupitve prve 486-ke, 80Mhz, ostalo je bilo potem nepomembno. Lahko povem da smo le tega nadgradili na 200Mhz, ga zavrgli, kupili dva nova računalnika-466 in 500, povezali v mrežo, dokler oča 466 ni zamenjal z povsem novim 950, 466 pa nesel v sužbo.Potem nam je prijazni oča kupil še 900, kateri je letel v bratovo sobo(mimogrede, slednjega brat itak uporablja samo za poganjanje Mathematice, tako da bi bilo vseeno ali bi imel 200 ali pa 900(Mhz, seveda). Tako, imamo 3 računalnike, mrežo, fax, adsl in še (marsi)kaj + 2 prenosnika.

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

-C64 še zmer dela
-386, 33 4MB rama!
-486 DX4 120 16MB rama
-cyrix 300 32Mb rama
-duron 700 512 SDRAM
-TB 1.33 256 DDR sdram (jah drag je :D)
disk pa mam že neki časa 20GB 7200 fujitsu, ki kljub dejstvu, da so zelo kvarljivi še vedno dela!

Jaz sem zadnjega (duron 700@1066 oz- kakor kdaj in Epox 8kta3+) zamenjal, zaradi ugodne priložnosti ... zdej pa DDR ...

Zgodovina sprememb…

JurijTurnsek ::

486 75mHz zato de bi lohka igrce špilal ;)
http://www.slatnaskejta.com

neki123 ::

da lahko siolu za adsl plačujem

tomaz255 ::

Moj prvi je bil ZX Spectrum - bolj za igrice.
Naslednji pa je bil 486 33MHz, ga je mama rabla za službo

Dami ::

Hm...zgleda da je kr dost folka začel na spectrumih. Tud jaz nisem izjema. Torej...
-spectrum z neki špili ki sn jih vrtel na enem ful starem kasetofonu; začel sn uporabljati program 'Logo', ki smo ga mel tud na rač. krožku v 1.al 2. razredu (to je blo leta '88).
- v enem 5. klasu sn dubu 286-ko, medtem ko smo na krožku mel še xt-ja; še zdaj se spomnim kak smo se grebli da smo na njem froggerja špilal (uno žabico ki jo vodiš čez cesto in reko...)
-nadgradil na 386 (sam plato pa proc..mende), na krožku dobimo 286 (z onim oranžno-črnim monitorjem)
-naslednji je bil (sam se ne spomnim več let) 486 dx2, 66mhz in z 2x cd-romom creative pri katerem si mogu tray sam ven not potisnat (to ne bom nikol pozabu:)
-sledi pentium 166, 32mb rama in 2x 1,7gb diska, grafčna je bla ena diamondova z 2mb rama. družbo ji je delal čist ta prvi voodoo! škoda da sn ga prodal. mogoče ga bom odkupu nazaj in ga dal v kako vitrino za spomin
-moj prejšni c400@500, 256rama, 13gb diska v3 2000....prodan prejšnji mesec, star je bil 3 leta
-in še čist frišn xp1700+ in ostala mašinerija
Torej, predelal sn skor vse generacije (razn xt-ja) in kaj sn od tega odnesu? Programirat še zmer ne znam:8) , spoznal pa sn da je to zelo drag špas....but i like it!!:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Sfinga ::

Kupila sem ga za to, da bo delal in se matral namesto mene.
Sedaj je pa en pc, ki še vedno dela namesto mene, drugi pa je poln vseh drugih neumnosti.

Hehe ... kaj misliš, kateri je boljši pa močnejši?:D >:D

DrSergioDJ ::

OK, razumem, da eni pisete, kaj ste mel (k ste menal pc-je), sam, zakaj za vraga pa piste do vsake komponente tocno (da ja ne bi kej pozabili), kaj mate sedaj notr..pa..koga to zanima..tema je o necem cisto drugem, mar ne?

brez zamere, ok? dans sm pač mal tečen..
...

Tomi ::

Ja, Sergio, spat bi moral it, ne pa da bluziš še po internetu ob takšni uri:D
metrodusa.blogspot.com

DOLF ::

pa še jst....

Začel v šoli na ZX81.... pa pr kolegu spectrum.....
in prišel je prvi računalnik v naš dom ATARI 800XL (zanimivo da še nihče ni omenjal atarija...) V glavnem igrice... (in prva "baza podatkov") . Sledil je ST 512 in kaj kmalu ST 1040 ter mini nadgradnja na STE 1040 (stereo činč izhod za musko:D ) Pol pa vztrajal še nekaj časa na TT (falcon) pol je pa vse skupaj šlo 'zugrunt' pa sem na žalost presedlal na prvi pc (P I 100MHz)
Atariji so služil 20% igranje 30%muska in 50% iskanje odgovora, zakaj je vse skupaj sploh potrebno....
....I have seen things you people wouldn't belive.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737942 (4744) floyd1
»

Osebni računalnik IBM PC star 30 let

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
256709 (5330) ender
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867629 (4647) opeter
»

vaše prvo računalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1138514 (7052) flipflop
»

Preteklost

Oddelek: Loža
191482 (1255) AlchemY

Več podobnih tem