» »

Monitor

Monitor

Raziel ::

Jaz si kupujem monitor in pred kratkim sem si bil siguren da bi bil CRT 22" , ampak ker mi večina kolegov pravi da je to preveliko sevanje, zdaj nevm ali je to res. Ali je razlika med 22" in naprimer 17" ali 19" glede tega ???
Mislo sem pa kupiti Iiyama Vision Master Pro 513 ali mogoče 514.
O LCD monitorjih pa si nikoli nisem belil glave in zdaj nevem kaj je boljša varianta en CRT ali pa en 19" LCD ???
Tukaj bi prosil za nasvete samo v prvi liniji kako je s tem sevanjem pri 22" monitorjih

Senzacionale ::

V bistvu kolikor vem jaz je sevanje glede na 22 al pa 17 katodn monitor priblizno enako, ni velike razlike, seveda pri novih modelih in ne starih 5 let.

razlika pa je ocitna pri lcd in crt sam to te pa ne zanima pravs, ampak jaz bi na tvojem metsu vzel raj kak 17 al pa 19LCD kot pa 22 CRT, to je tak kot bi mel tv namest monitorja, velk in vse, toda odlocitu je tvoja.

Senzacionale ::

Toda ce ze misls jemat CRT vzem FLAt obvezn

Raziel ::

Ja tale Iiyama ima DIAMONDTRON NF-CRT katodo, pač pri zelo svetli podlagi se bosta ti dve črti vidli a to bom že riskiral.

Če smo že pri temi CRT bi imel eno vprašanje glede modelov od Iiyame ker model 514 ima Highbrightness način pri čem razsveti sliko kot pri kakšnem TV in bi me zanimalo kako to sploh ven zgleda in če je sploh uporabno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater CRT monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675876 (4784) Tilen
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557148 (5832) trs
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282408 (1969) Brane2
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442271 (1661) glinik
»

ilyama vs samsung

Oddelek: Kaj kupiti
431780 (1372) koyotee

Več podobnih tem