» »

Proklik pomoc - pokvarjen disk

Proklik pomoc - pokvarjen disk

novuporabnik ::

Zivjo,

Na osebnem racunalniku mi je crknil disk in z njim so odsli tudi doloceni podatki, med kateri mi je tudi proklik. Kaksne so opcije za povrnitev arhiva na prokliku? Seveda backup ni bil narejen nikamor. Predstavlja izbris proklica veliko skrb ali ne?

Machete ::

Pomoje najboljš da pokličeš www.halcom.si in poveš zakaj se gre.

Mitch ::

Če dostopaš do proklika preko čitalca pametne kartice potem ni nobenega problema. Če pa za dostop uporabljaš certifikat pa v najslabšem primeru, če se ne da rešiti vsebina trdega diska zaprosiš pač za novega na banki...

GTX970 ::

Ne piše v navodilih da moraš pri prvem uvozu certifikata poskrbeti za varnostno kopijo (če ni čitalec) ?

Mitch ::

Pa arhiv transakcij se shranjuje na bančnem strežniku in ne lokalno...

novuporabnik ::

Mitch je izjavil:

Pa arhiv transakcij se shranjuje na bančnem strežniku in ne lokalno...

Si siguren?

Mitch ::

Seveda, ker že po zakonu se morajo vse transakcije knjižiti vsaj nekaj časa, da ne govorim, da lahko do (pro)klika dostopaš iz različnih naprav (PC, tablica, telefon,...)

ToniT ::

Mislim, da so na strežniku samo transakcije zadnjih 6 mesecev.

Apple ::

Certifikat imaš ali na kartici ali na USB ključku. Z okvaro diska si izgubil kvečjemu samo bazo shranjenih kontaktov v Prokliku...
LP, Apple

Tarzan ::

Lokalno imaš ves promet, preko NLB serverja se ti pa, kot je predhodnik povedal, beležijo za zadnjih 6 mesecev. Banka seveda ima seznam vseh transakcij, a so nekje v arhivu in jih s proklikom ne moreš izbrskati. Nujno je treba izdelovati redno varnostno kopijo, da ne gre slučajno kaj narobe.

Edina varijanta je da poskusiš oživiti disk ali z njega na nek način dobiti podatke, ki niso bili pokvarjeni. Good luck with that.

novuporabnik ::

Namestim na novo ga pa na TEJ POVEZAVI? To drži?

ToniT ::

Najboljše bo, da pokličeš na banko, ker je to verzija za nadgradnjo. Čeprav se jo da namestiti na novo (brez stare verzije) je meni ni nikoli uspelo pripraviti do dela. Imel sem večne probleme s čitalci kartic itd.

Skrat2510 ::

Ta verzije je OK, samo prvo si naloži nexus personal s halcomove strani, potem pa pri namestitvi Proklika izberi namestitev po meri in izberi da ti namesti Proklik brez nexus personala.

MIHAc27 ::

Inštalacije proklika same ne najdeš nikjer. Samo nadgradnje, kot je na linku, ampak dela to čisto ok (Inštaliraš kot pravi Skrat).

Glede arhiva. Mislim da od banke dobiš samo 3 mesece za nazaj... lahko da je 6 ampak več gotovo ne.
Če disk še malo miga, prekopiraj iz Program files mapo HALCOM.

Če si imel verzijo 17.0.2 ali starejšo, se arhiv dela v dveh datotekah eimenik.mde in personalbank.mde
Novejše verzije 18 in 19 pa shranjujeta malce drugače.

Torej če si imel staro banko narediš sledeče: inštaliraš proklik 19 in nexusa. Prekopiraš zgoraj omenjeni datoteki v mapo program files\HALCOM\Proklik

Nato še enkrat inštaliraš novo verzijo banke in narediš upgrade. To spremeni staro bazo v novo.

dukedl ::

ni potrebno 2x inštalirat. tak je postopek (že parkrat preizkušen):

- namestiš gonilnike za tvoj čitalec, usb ključ, itd itd
- namestiš nexus personal (preveriš, da je certifikat viden)
- namestiš proklik (in ga ne zaženeš!!!)
- v mapo kjer je namščen proklik skopiraš eimenik.mdb in personalebank.mdb iz "starega" računalnika/diska
- zaženeš proklik

najdu še ena navodila: http://www.nlb.si/pogosta-vprasanja-faq...
lp dukedl

MIHAc27 ::

Jaz preden prvič zaženem vedno še enkrat naredim upgrade... so mi tako enkrat svetovali na Halcomu. Lahko da na novejših verzijah ni več treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Proklik

Oddelek: Pomoč in nasveti
183498 (3020) Machete
»

Delavska hranilnica za pravne osebe

Oddelek: Loža
243948 (3264) Mare2
»

Format digitalnega potrdila za Proklik

Oddelek: Pomoč in nasveti
112508 (2305) branc
»

Programje za poslovno E-bančništvo (Halcom & stuff) - nejasnosti

Oddelek: Programska oprema
125015 (4348) aigmt
»

NLB Proklik in Vista - ni povezave s kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
74434 (4301) mato22

Več podobnih tem