» »

širokopasovni net (T2 -10/10) in dial-up težava

širokopasovni net (T2 -10/10) in dial-up težava

globoko grlo ::

TOrej, Imam T2 10/10 in en dial up za proklik. Težava pa je, ker se mi ta dial-up stalno pojavlja in se hoče konektat, čeprav net dela čisto normalno.
Kako se to zadevo reši?

tnx

MilanZ ::

Ne vem kako ima to rešeno Vista, za XPje pa greš tako:
Control panel -> Internet Options -> zavihek Connections -> pa potem tam spodaj od odkljukaš da vedno uporabi Dail-Up oz. VPN
mislim da je to krivo... se mi je isto (vedno ko sem odprl kako stran in se ni odprla v sekundi ali dve, ali pa je bil na nje recimo pokvarjen link do kake slike) dogajalo sicer za VPN :)

lp,
Milan
| The package said "Requires Windows 98 or better"
| _o)
| _(/) So I installed Linux.

Bellzmet ::

Hmmm ne razumem. Se moraš preko dial-up povezati, če hočeš na proklik? Zakaj pa ne gre kar preko 10/10 linije? Ali v čem je fora?

Izi ::

Teoretično je sicer možno tudi internetno povezovanje na Proklik strežnike, ampak se banka tega močno izogiba in kolikor vem se vsi povezujemo na Proklik preko klicne linije.
Zadeva je tako skoraj 100% varna, saj se povežeta samo tvoj in bančni računalnik direkt preko telefona.
Če ni interneta potem ni možnosti, da bi se povezal na kakšno lažno stran, odpade tudi možnost prestrezanja paketov in podobnih nečednosti.

Uporabo klicnega modema za internet pa enostavno izključiš v mrežnih nastavitvah, tako da ga računalnik nikoli avtomatsko ne vklopi tudi če ostaneš brez povezave na internet.

globoko grlo ::

@MilanZ
sem šel pogledat in sem imel nastavljeno "dial whenever a network conn in not present"
zdej sem dal na never dial in bom videl

mi pa ni jasno nekaj, odprem temo "kateri digitalni foto..." in se topik lepo lovda, potem se pa hoče nekje na sredi konektat preko NLBja, zadevo skenslam in gre lepo naprej po vdsl-ju

vglavnem, bom videl, če bo sedaj kaj bolje

PaJo ::

Proklik že zelo dolgo lahko uporabljaš le preko interneta, ne vem zakaj eni še kar vztrajate na klicni liniji, to ne gre nikamor, sploh če internet že imate v hiši. V glavnem osebno mislim da nepotreben balast to klicanje preko modema, tako in tako se za avtorizacijo uporabljajo pametne kartice, tako da ne more pridi do neke zlorabe, če nekdo res nima fizičnega dostopa.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

krho ::

Zato, ker folk noče kupit druge kartice, na prvotni pa mu je potekla veljavnost certifikata.
Da proklik dela na klicni liniji tudi s pretečenim certifikatom!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Bellzmet ::

Ja enako. Uporabljati dial-up za Proklik je prazgodovina. Brez veze.

globoko grlo ::

a pa veste kolk ene birokracije je treba za novo kartico?

Bellzmet ::

Nič kaj ogromnega. Smo kakšno leto nazaj naročali v službi. Je nekaj za izpolnit, samo potem pa kasneje ni nobenih komplikacij.

lp

Izi ::

Bellzmet, pozabil si povedat, da ste za kartico plačali 68 EUR in, da vam velja samo do datuma, ki je napisan spodaj desno na kartici, nakar boste spet dajali 68 EUR za novo kartico.

Sem poklical direkt na banko, da mi dajo informacije iz prve roke.

Ni problem, lahko grem iz klicne linije na internet, samo potrebujem novo kartico.
Sliši se simpl.
Na klicni liniji kartica nikoli ne poteče in jo lahko večno uporabljaš.
Na internetu pa je treba vedno uporabljati novo kartico, ki je v parih letih spet prestara in spet kupuješ novo.
Moja kartica je potekla že davnega leta 2001 in na interentu nima kaj početi z njo, na klicni liniji pa lepo deluje še naprej.

Tukaj se pojavi problem. Za novo kartico hoče banka celih 68 EUR :O
Uporaba Proklika preko interneta zahteva torej, da se vsakih nekaj let osebno zglasiš na svoji matični banki, kjer imaš odprt poslovni račun, vsakič izpolniš goro papirjev in vsakič plačaš 68 EUR.
Uporaba Proklika preko klicne linije pa je za večno zastonj.

Modem pa stane navaden okoli 9 EUR, ISDN pa okoli 24 EUR, pa še vsak ga verjetno že ima, saj lahko skoraj vsak telefon uporabiš tudi kot modem in vgrajen je v vsako hišno centralo.

Tukaj je torej odgovor zakaj so vsi na klicni liniji. Ker je zastonj.
Komu pa se ljubi vsakih nekaj let hoditi osebno na banko izpolnjevati cel kup papirjev in plačevati 68 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

krho ::

Halcom hoče 85€ za 3 leta. Potem pa 50€ za podaljšanje, ki spet velja 3 leta...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Bellzmet ::

No glede stroškov nimam pojma, ker to drugi podpisujejo. Je pa lahko razlog, da se ostane na dial-up, seveda, če imaš sploh še telefonski priključek.

Izi ::

Tukaj vendar govorimo o firmah. Proklik ne moreš dobiti, če nisi vsaj s.p..
Kje pa si že videl firmo brez telefona :D
Če že zaradi drugega ne rabiš telefon vsaj zaradi Faxa, ki je kljub napredku v vsaki firmi še vedno bolj pomemben kot pa e-mail.
Za Fax pa tudi potrebuješ klicni modem, če ga hočeš imeti na računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Bellzmet ::

Kaj pa IP telefonija? Saj tam ne gre za dial-up...?

Izi ::

Za vsakega ISP-ja posebej ne vem, vem pa da pri Telemachu in njihovem IP telefoniranju iz kabelskega modema pride čisto navaden analogni signal za telefon, na katerega priklopiš navaden analogni telefon ali pa analogni klicni modem.

globoko grlo ::

se popolnoma strinjam z Izijem
bi še dodal, da so hotl imet izpisek iz sodnega registra, čeprav mam proklik že leta in se gre samo za podaljšanje

vglavnem čist preveč zajebancije, pa še plačevat jih morš
sicer pa tudi državo plačujemo zato, da nas jebe in pol se ta vzorec jahanja prenaša še na druge ustanove :)

MilanZ ::

@globoko_grlo
A je pomagala rešitev? :-)
so ostali šli malenkost offtopic, hehe

lp,
Milan
| The package said "Requires Windows 98 or better"
| _o)
| _(/) So I installed Linux.

globoko grlo ::

ja, zdej se mi ne popupa več


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navodila za Proklik preko ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
163224 (2339) Duhec
»

ADSL za 9,78 SIT

Oddelek: Omrežja in internet
362246 (1253) Ch4N93
»

NLB - povezava preko mreže

Oddelek: Omrežja in internet
61166 (1044) Bakunin
»

adsl in proklik

Oddelek: Omrežja in internet
211585 (1370) Klemenn
»

Proklik . geslo za povezavo z banko

Oddelek: Programska oprema
81417 (1251) ToniT

Več podobnih tem