» »

Zopet vedno slabše delovanje ST

Zopet vedno slabše delovanje ST

1 2
3
»

Boki_ ::

Js bi tut šel na kaka predavanja, sam kaj ka so vsa daleč. Kaj pa mi?
I'm back

Gandalfar ::

Ce ne poves iz kje si ti ne moremo pomagat

frenk ::

gandalfar: sej kiberpipa nima veze z s-t...jest sm bl mislu na predavanje na katerih bi podmladek nadgradili do te mere, da bi lahko s-t naprej gonil:)...je pa res da še nism bil v kiberpipi

Poldi112 ::

V-i-p
Ti ne razumes. Ni problem da ima Slo-tech 70 moderatorjev (ali cesa podobnega). Ce bos nekomu rekel, da ne bo vec moderator in naj pise clanke, se bo pac pobral drugam, ti bos pa imel 69 moderatorjev in nobene okrepitve pri clankih. Ok? VSAK, VSAK lahko pise clanke. Ce se tebi in meni ne da, zakaj bi se njim. Saj niso placani za to. Vsak dela kar mu sede.
Poleg tega je pa dosti moderatorjev dosti casa offline, polovica je studentov (predvidevam), pa se forum je velik, tako da stevilka ni tako zelo grozna. So pac bolj v easy :).
Ampak resitev ne more biti v njih, da jim das druge zadolzitve. Lahko, ce jih navdusis, ampak na isti nacin lahko navdusis tudi vse ostale. Najbolj pa sebe, glede na to da tebi te zadeve manjkajo. Jaz sploh opazil ne bi da se ne dela vec opisov filmov, ce ne bi tega na forumu prebral.

Gandalfar
V kiberpipi je prevec zakajeno, da bi mene vleklo tja. Me je ze parkrat imelo, ampak me tisto ozracje totalno odbija. Cist tko, btw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

marS ::

:D Berem tole temo pa se čudim8-O ....mislm, ne vem sicer kaj se tu greste, ma slo-tech je, vsaj meni se zdi tako /ha, mogoče se motim/ neka že organizirana združba s svojimi pravili obnašanja. /sicer se z vsemi čist ne strinjam/ ma ima en okvir. Taki združbi se ponavadi reče društvo, klub ali pa nekaj podobnega.
Seveda pa so tu določene prednosti in slabosti, kot pri vsaki institucionaliziranosti. Zdej, tehtati to i9n se pravilno odločiti je pa stvar koga? Ustanoviteljev? Članov ? Moderatorjev? trenutno sodelujočih? master bwanow? heh.......
btw: pa sej ni treba biti preveč pameten. obstaja kar precej društev v tej sloveniji pa naj nekdo malce povohlja kako se te zadeve urejajo....aja pa zakonodaja o društvih se bo/je spremenila oz. se spreminja zdaj.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

fx ::

Obstaja še ena rešite, da se ustvari d.o.o z istim imenom. Vse se obdrži kot je zdaj na forumu logotip itd.
Podjetje bi imelo še dodatno prodajo (kot je Comtron).
Ker z prodajo se ustvarja dobiček (seveda če podjetje dobro posluje) in z dobičkom se lahko pol kupuje novo
opremo, se forum izbolšuje, prirediš srečanje
(primer NEST.2004), podpreš da se naprej razvija
S-tLinux.

Samo zato se potrebuje čas, ker to ne gre kar čez noč, pa seveda dnar.

To je to ker sem želel poivedati.

Za dodatna vpršanje sem na kanlau slo-teh > fx

"Naj živi linux"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fx ()

frenk ::

s-t bi se definitivno mogu z nečim ukvarjat...še najbol varianta je pomoje internetna trgovina:)

BigWhale ::

d.o.o.... he he he ;)

Vse te stvari, ki si jih nastel lahko opravlja drustvo. :)

fx ::

BigWhale nisem ekonomist, saj tudi ne morem biti zaradi izobrazbe, samo mi pokaži društvo, katero prodaja osebne račuanlnike in vse ostalo, ki spada zraven.

Nevem mogoče si jaz društva mogoče narobe predstavljam, hodil sem k strelsekmu (zračna puška), lovskemu in gasliskemu, pa nikoli ni bila ista ura za vaje, seveda smo pol šli vedno na pijačo, kot je eden že reko na začetku. Če pa imaš d.o.o ali pa kaj druzga si bolj formalen. To je moja predstava o društvih.

"Naj živi linux"

Tody ::

lol BW bo iz stola padu ko bo vidu tole... Društvo je samo ime določeni organizaciji ki ima taka in taka pravila in take in take zahteve.... proti d.o.o. je to milješa oblika ki ne zahteva recimor 3 mio sit ustanovitvenega kapitala in podobno.

Moreš razumet da slo-tech nima stalno zaposlenih ljudi (vsaj na papirju ne) moreš vedeti da slo-tech še nekaj časa nobenega ne bo preživljal, moreš vedeti da ga uglavnem sestavljajo študentje takih in drugačnih smeri...

Da bi se šel ST kako trgovino pa se vrjetno nikoli ne bo zgodilo... kajti koliko dela je z trgovino je tooo much...

Kar st mogoče v prihodnosti če bo ko bo je kot organizator kakih prireditev,delvnic, izobraževalnic, seminarjev.....

Daedalus ::

Ahem, Tody, malo brcaš v temo. Društvo se ustanavlja po zakonu o društvih in ne po zakonu o gospodarskih družbah. In ni milejša oblika proti d.o.o ampak nekaj povsem drugega. Gre se za združenje ljudi s skupnim interesom - 1. člen

Društvo je prostovoljno, samostojno, nepridobitno združenje fizičnih oseb, ki se združujejo zaradi skupno določenih interesov, opredeljenih v temeljnem aktu in v skladu s tem zakonom.

Društvo se ne sme ustanoviti oziroma ne sme opravljati pridobitne dejavnosti kot svoje izključne dejavnosti.

2. člen:

Društvo je pravna oseba zasebnega prava.

Proti:

1. člen zakona o gospodarskih družbah:

(1) Gospodarska družba po tem zakonu je pravna oseba, ki na trgu samostojno opravlja pridobitno dejavnost kot svojo izključno dejavnost.

2. člen

(1) Vse družbe, razen tihe družbe, so pravne osebe.
...

Društvo se lahko ukvarja z pridobitno dejavnostjo, če ima to določeno v statutu. Ampak prodaja raznih zadev se omejuje na članstvo. Čeprav bi se lahko to spremenilo - po novem zakonu (predlogu), naj bi bilo možno včlanit pravno osebo. Evo, S-T naredi društvo, včlani eno štacuno, fura akcije, pa pobira provizijo:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

swar ::

Glede tistih flash popupov in bannerjev velikh za pol strani si lahk ogledate na www.24ur.com
Najbolj gay stran odkar je taksna in je ne obiscem pa ce mi placate.Pol pa un prbija v korak s casom...Haha kakim casom?Casom ki je slabsi za obiskovalce?Oglasevalcem pa tud ni treba v rit zlezt da ti dajo denar...Mobisux je tud gay s to svojo komercializacijo in za moje pojme bojo vse taksne podobne strani....

kopernik ::

Jaz sem si namestil plugin, ki mi blokira flash .

V-i-p ::

swar in podobni pametnjakoviči, dajte si že enkrat v bučo vtepst, da življenje že lep cajt ni več zastonj. Jst ne vem, kateri idiot ti bo takšno stran, kot je mobisux ali 24ur fural zastonj? To najdeš skorajda samo še na slo-techu. Danes se iz vsega kuje dobiček in če ga lahko, zakaj ne. Naredi ti podobno stran, kot je mobisux, imej 30 tisoč bolj ali manj aktivnih uporabnikov pa imej vse zastonj. Bomo videli kako dolgo... Slo-Tech bi že zdavnaj _moral_ kovati dobiček.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tody ::

Upssss :8) Noh moj poit je bil da še društva ne moremo (morejo) furat kaj šele d.o.o. ali s.p.

Microsoft ::

Am, kako to, da ST ne razsiri tale portal na kako dobickonosno dejavnost "Linux desktop/serve help team" skupino ljudi, ki bi delala pod istim imenom?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Spajky ::

>kopernik je napisou: Jaz sem si namestil plugin, ki mi blokira flash>

jest sem pa samo napravu 2 batch fila z bližnjico na desktop, ki mi renejmata flash.ocx ... pa je ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Elemen_T ::

swar, ma ne govori!

24ur.com pretirava in že izgublja obiskovalce (in še jih bo). Oni so u nulo skomercializirani in, ko so našli tele celostranske reklame so z njimi oglasni prostor povsem nasičili, oprosti, PREnasičili.

Kot sem že napisal (pa ti natančno ni bila dana), lahko s sodobno programsko opremo te oglase povsem časovno, prostorsko in uporabniško tempiraš.
Na kratko, en oglas se bo enemu obiskovalcu prikazal ENKRAT dnevno in nikoli več.

Vsaj tako (lahko) funkcinira oprema Doubleclick, ki jo uporablja naša oglaševalska agencija httpool.
Ko imam sam na svojem portalu take oglaševalske akcije nikoli nihče ne reče ne mu ne bu.

Daedalus ::

Tody - se opravičujem:8) Sem malo slabo prebral:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Phoebus ::

Nevem kaj ste tolk grozno tečni okol reklam. Treba je preživet. Gremo čist lepo pogledat:

-> striček tom: 2 reklami na naslovnici, ~4 + sponsored links ko bereš članek.
-> anandtech: 13 reklam na naslovnici, 5-6 ko bereš članek
-> xbit: 2 reklami na naslovnici, 4+ ko bereš članek

..........

In potem se zapičite v 24ur? Tako je. Server stane, pipa stane. Noben ne bo delal zastonj (razen če nima atata in mamice ki majo preveč dnarja ane ;) ??). Pol pa klele bunch userjev teži kako so proti reklamam. A se vam sploh sanja kolk stane server, kolk stane mesečno pipa? HA?

Elemen_T ::

Phobeus , agree!

Pipa sicer slotecha verjetno ne pride veliko denarja (beri, niente). Verjetno pa jih precej denarja pride HW - pa še tu verjetno zadeve dobijo ceneje. Morda se motim, ampak doslej sem zgeneriral tak statement.

Ampak predstavljajte si kakšna stimulacija je dostojen dohodek. Tu bi bilo marsikaj bolje.

Brane2 ::

Še več, mislim, da bi se dalo reklamiranje na ST tako zrihtat, da bi stvar s tem pridobila na uporabnosti in ne zgubila.

Jebesh un naslovni banner. Zaradi mene tudi ce ga ni. Bi se stvar vsaj toliko hitreje naložila, oziroma manj obremenjavala cache diska in sprostila plac na zaslonu.

24ur itd pojma nimajo o teh zadevah- ne njih uporabljat za primerjavo.

BigWhale ::

> Še več, mislim, da bi se dalo reklamiranje na ST tako
> zrihtat, da bi stvar s tem pridobila na uporabnosti in ne
> zgubila.

Hm, to bi pa rad videl ja. ;>

Brane2 ::

Bistvo dobre reklame je da te ne buta v glavo kot nekakšen spam.


Če malo bolj pogledaš, folk stalno sprašuje o virih in cenah za to in ono. Če bi bile torej te informacije dosegljive na za to namenjenih straneh STja, bi bile folku tik pod prsti, obenem pa ne bi motile obiskovalcev, ki jih take stvari ne zanimajo.

Čim bi te inforamcije postale neintruzivne, bi folk nehale sekirat in bi jih celo zahteval.

Mogoče bi si obiskovalci lahko celo v lastnem profilu nastavili določen profil novic. Da se ti recimo pojavijo na določenem delu strani kaki hot deali za zvočnike, monitorje ali kaj tretjega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

dxx ::

Sam jest nevem kva je s tem ST, ker men tut vse tolk počas dela da sploh ni nekega normalnega užitka brskat po ST.

Siol ADSL 2048/348

CaqKa ::

men tudi vse šteka... triera.
sploh ne morem normalno moderirat.. kr naprej morm uporabljat back button itd..

CaqKa ::

a se da iskanju naštelat en "nice" mode z pune nizko prioriteto?

frenk ::

mah jest bi iskanje še vsen prepustu googlu...zdele sm eden redkih ki mi s-t dela, ker na ircu vsi pravjo da jim ne dela:D

primo~1 ::

Mi je zal, ampak tezave se pojavljajo tudi pri dostopanju z arnesovega omrezja.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vrednost slo-techa

Oddelek: Loža
262345 (1534) V-i-p
»

"Anketa" o tem, ali ste... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
684463 (3669) Brane2
»

Nasvidenje, Slo-Tech... :(

Oddelek: Loža
382508 (1257) Thrivial
»

podpora slo-techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
894403 (3696) Luka Percic

Več podobnih tem