» »

"Anketa" o tem, ali ste...

"Anketa" o tem, ali ste...

«
1
2

Microsoft ::

Haj, danse je bil en zanimiv pogovr na mIRC-u. ;)

Slo se je za to, da se nismo morali strinjati, kako bi reagirali ST uporabniki na doloceno vprasanje...
Vprasanje je bilo v tej smeri, ali bi bili ST uporabniki pripravljeni donirati denar. Verjetno nekateri ze veste, o cem se gre.

Da stvar malo razpotegnem. Skoz te dve leti mi je ST definitivno postal vsakodnevna rutina. Pa naj bo to samo branje novic, postov, ali pa porvuciranje na forumu (joke). Morem rec, da sem kle gor dobil kar lepo stevilo napotkov, informacij, predlogov,... Ja, pa da ne bo vse tak amreisko lepo zavito v celofan, sm kdaj dobil tudi negativen odgovor, kako temo so mi zaklenl, ....
Ampak vseeno imam tale portal ful rad. Ker pa sem nekje zasledil informacije, da ST potrebuje nov oz. dodaten server, sem pac pomisli na to, da vredu, ga bomo pa skupi kupli, ane. Sicer nevem tocno, ce to res drzi, da je nov server potreben, tako da me ne drzat za besedo.
Ampak vseeno, sem se udelezil takih debat in istocasno sem mnenja, da bi jaz osebno financno podrpl neko skupino ljudi, da bi lahko ST portal delal se naprej nemoteno oz. za podporo cesarkoli ze pac. Pac, gre za to, da mi je stvar pri srcu, da sem se jo cisto nalezel in da mi ne bi bilo skoda donirati nekaj denarja (govorim v rangu 1kSIT).

Zdej sledi vprasanje za vas:
Hm, damn. Ne morm kr dat vprasanje da/ne. Dejte rajs sami napisat kaj na to temo. Napiste, ce ste ze kdaj donirali kaj denarja, ce nameravate to tudi v prihodnje. Na kaksen nacin ste doirali denar? In tudi, ce bi bila pripravljeni donirati denar za recimo neko stvar, ki vam veliko pomeni? Da se ne bom prevec sprenevedal, tu ciljam tudi na ST, seveda.
Kaksno je pac vase mnenje o doniranja denarja in STja? Ce ste ze kdaj premisljevai, ce bi bili pripravljeni donirati denar za ta portal, recimo? Mogoce koliko, ce ni skrivnost?


Ce ze postavm vprasanje, bom se odgovoril:
Bil bi pripravljen donirati v rangu 1kSIT. Lahko tudi vec. Do sedaj pa se nisem nikoli doniral denarja, ker mi ni nobena stvar tako pri srcu, da bi ji s tem izrazil naklonjenost v obliki doniranega denarja...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::

Z doniranjem je problem.

O tem se je govorilo ze v preteklosti in kot mi je znano, je nekaj ljudi ze doniralo za ST.

Prvic, ljudje smo hitrejsi z jezikom kot z denarnico in drugic, taka stvar bi zahtevala transparentnost od STja.

Morali bi sestaviti porocila o nabranem denarju in njegovi porabi...

Sicer pa je res, da je STjev server ze bolece pocasen...

Sergio ::

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

hruske ::

Finta z majcam je bla kul, ker niso ble direktne donacije.

BigWhale ::

Imeli ste zanimiv pogovor na IRCu. mirc je program irc je servis. Stavim, da se Gandalfar ni pogovarjal na mircu...

Matr, cela zmeda... ;>

BigWhale ::

PS: V primeru, da ST ni pravna oseba ej se vprsanje komu se bo doniralo ;)

nevone ::

BWhale, kako to misliš ni pravna oseba? A je že uploadana? :)

o+ nevone

BigWhale ::

Pravna oseba as in podjetje, drustvo, klub, neka druga organizacija...

:)

Ugh... Uploadana... Jest bom zacel zbirat za en dost velik trdi disk, pa lahko nekaj ljudi tukaj kar takoj uploadamo.... ;>

Tody ::

Jest sem in bom bil pripravljen dati kaj od sebe v svojem delu in storitvah tako kot tudi v kešu... Mislim da ni lih problem narest eno listo darovalcev tako kot je bilo že narejeno in da slo-tech dosti časa obstaja da mu lahko zaupamo...

|CyGNUS-x ::

Sem zato.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Wad@ ::

mogoče bi nardili kakšno anketo?!

Microsoft ::

Wad@, enih par nas je ze zdej to predlagal.8-) Mogoce bo pa res naslednja anketa taka.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tody ::

Ej fantje pa vam ni jasno ane ? Zdej bi vsi vselo klikal da bi dal mastne denarce za to pol k bo pa akcija razen ene parih bo to tko ehhh nasledn mesec ta sem preveč govoru po telefonu/imam registracijo/ma punca rojstni dan.... Tako da anketa je totaln lapsus ker se da rezlutat malce predvidevat....

Microsoft ::

Ja, anketa bi sigurno prikazala vec, kot je dejansko mozno. Ampak vsaj neka okvirna vrednost bi pa bila, mogoce no.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

`DoC ::

Jap tudi jst sem že o tem razmišljal, namreč o donacijah za nov server slo-techa. Glede na to da je ta page moj home page ze 3 - 4 leta, kvaliteta foruma je na zavidljivi ravni napram drugim stranem, da ne omenjam konstruktivnih debat in pa seveda rojstva moje navijalske žilice kot posledice obiskovanja slo-techa. Skratka mislim da bi se tole z donacijam dal dosledno pošlihtat, s transparentnostjo pa tud nebi smel bit problemov. V glavnem jst sem za.

8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

frenk ::

zakva pa slo-tech ni registriran kot neprofitna organizacija ali društvo?...jest sm pač laik na tem področju:D

jest bi doniral pod pogojem da se nas nekj nabere, ker če dam sam jest bo znesek zanemarljiv...tud majc bi več kupu če nebi ble sam ene barve, ker če maš doma deset istih majc folk verjetn misl da maš vs cajt eno in isto gor:D

CCfly ::

Od kakšnega jurja bi se pa že ločil za ST.

Dobius ::

count me in... :D
Jst sm ze tut kr neki casa redni obiskovalec... morm pa pohvalt celotno ekipo ki je skrbela da ni vse skupaj crknilo po pol leta obstoja.
Aja se nekaj - kak hudica najdete moderatorji cas za vse to urejanje in ostale stvari? Kaj mate sploh kaj zivljenja vi tam?

MadMicka ::

Naj napišejo, kam se lahko kej dnara nakaže. Ker res dela tale zadeva zmeri bolj počas, pgosto pa sploh ne.

Tody ::

Hmm če bi bilo tako preprosto bi to že bilo... OBstajajo zakoni ki se jim reče davek od dobička in pranje denarja in še mnogo tega... Tako ST nemore kr met odprt račun pa da se dnar natanka notr... Vsaj pomoje je to nekak tko...

Brane2 ::

Saj v tem je problem (mislim).
Ne moremo kar tako nakazovati denarja na nekogarsnji racun.
Ce zaradi drugega ne, pa zaradi davka-dohodnine.

Nisem 100% kako je z naso zakkonodajo na to temo, a tole bi cesar cisto zlahkoa znal gledati kot na dobicek tistega "nesrecneza", ki bo ta denar dobil in od tega zahtevati dohodnino.
Za majhne vsote se verjetno ne bo zmanil a ce se natece kaj vec, je povsam zlahka lahko druga pesem...

Microsoft ::

Nevem no. Sam jst sm prejsn mesec prejel nekje 40kSIT od cimra (denar za stanovanje...). Zaenkrat mi se nobeden nic ne tezi, da morm to kam prjavt al pa kej. Nakazu mi je pa na tekoci racun.

Tak da ne stekam, kje je problem.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Pa kaj ti mislis, da je DURS tako na tekocem kaj ti pocnes ? Da te bodo ujeli ze prvic ?

Ni verjetno niti da bi te ujeli desetic. Ko pa bo nekdo pregledoval obrazce za dohodnino in ugotovil da se to, kar si prijavil ne ujema s tem kar je prikapljalo na tvoj TRR, takrat bi rad slisal tvoja modrovanja v stilu "poskusil sem in je slo- so why the panic ?"

Tudi ce se odlocijo, da ti ne cepnejo kazen (ki je lahko ohoho), ti lahko pogledajo v preteklost, izbrskajo podobne prejemke, jih sestejejo, nanje nabijejo ohoho zamudnih obresti in ti lepo izstavijo to za placat, sicer... >:D

In da jim ne bi slucajno preglasno razlagal, kako si ta denar prejel za prijatla, ker je to kar sta pocela, prekrsek.

To velja za tvojih 40 kSIT. Ker pa domnevam, da bo potrebno za soliden stroj veliko vec denarja, nekaj v rangu 1 MIO SIT ali vec, bi se dvoboj z DURSom znal slabo izteci za lastnika racuna.

Ja, temu bi se lahko izognil tako, da bi pobiral striktno gotovino na meetingih itd a to je kljub temu verjetno prekrsek. Poleg tega sta v tem lahko tudi dva problema:

-kako do toliko ljudi, ki ti bodo dali osebno jurja ali dva, da se bo nabralo za server.

-ce hoces biti posten do ljudi, moras nekje objaviti seznam placnikov, vsoto denarja in verjetno tudi posamezne zneske- toliko da flok lahkko preveri, da si nisi kupil avta s tem. Ko pa to naredis, priznas, da si prejel ta denar, ki ga nisi prijavil davkariji...

-problem je v uradnem lastnistvu. Kdo je uradni lastnik takega serverja ? Pa ne zaradi folka, ki je prispeval. Recimo da se oni ne sekirajo za svojega jurja. Problem je drugje. Kamorkoli ga bos odnesel (legalno) na kolokacijjo, vsi bodo hoteli papirje o lastnistvu. Vprasanje je, ce bo Arnes kar tako brez cesa uradnega privolil v kolokacijo brez solidnega paper backgrounda. Jaz vem, da ne bi.
Ko ga bodo vprasali za naravo serverja, bo razlago slisat zelo cudno.

V stilu "Veste gre za neprofiten server- nekaksno javno dobro torej. O.K. Katero drustvo je lastnik ? Nene, lastnik tega stroja, vrednega 1M5 SIT sem jaz osebno :\ "

Ne vem no. A je tako tezko vlozit zahtevek za registracijo drustva ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Microsoft ::

Zdej nevem, ce si prav razumel tisto o 40kSIT.

Slo se je za to, da namesto, da bi on sel 150km dalec da placa poloznice, je dal denar men, in sem jaz placal poloznice skupaj z njegovim in mojim denarjem, ker sem jaz ze bil tam, kjer so poloznice; v stanovanju, namrec. On bi moral placati poloznice v obeh primerih, le za to se je slo, al se bo mogu za to plejat 150km dalec al ne.

Drgace pa res nevem, kak je s tem, koliko denarja lahko da nekdo nekomu, pod kaksnimi pogoji in ostale take stvari.

Sam kak je pa to reseno tam, ko gres na kako www stran, pa pise donirajte?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


Zdej nevem, ce si prav razumel tisto o 40kSIT.


Povsem prav sem te razumel.

A reciva, da se ti to dogaja vsask mesec. TO pomeni 480 kSIT letno. Kako bi to pojasnil na DURS, ce bi te kdo kaj vprasal o tem?

Saj ne pravim, da je to, kar sta pocela, nujno nelegalno (mislim pa da je), pravim da moras imeti kritje za to. Papirje, ki to dokazujejo.
Kar se DURSa tice, si ti ta denar prejel in njih zanima za kaj. In tu rabis papirje. Brez njih je to naceloma obdavceno.


Sam kak je pa to reseno tam, ko gres na kako www stran, pa pise donirajte?


Kakor kje. Ponekod verjetno ilegalno. Marsikje pa legalno. Ponekod cesarja donacije ne zanimajo do določene vsote, ponekod ga zanimajo (torej jih moras prijavit) a jih do dolocene vsote ne bo obdavcil, ponekod pa obdavci donacije v celoti.

Poleg tega, tu ne gre za ravno majhne zneske, poleg tega pa bo za to kupljen server, ki tudi verjetno "ni iz lufta padu", torej bo last nekoga ali necesa itd...

No, samo pravim. Povejte mi, komu dam drobiz in zame je problem zakljucen, samo poskusam "bit pameten"... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Microsoft ::

No, jst nevem, kak dokazilo bi v mojem primeru moral imeti. Vendar imam tiste male pildeke, ko jih dobis ko placas poloznico. Ce to zadostuje, potem ok.

Zdej kak dokazilo bi pa moral imet nek kupec serverja, ki bi mu drugi dali denar, pa mi ni jasn... Sej kaj je pa to takega, ce je lastnik serverja oseba A, server pa stane 1MIO SIT?

Sej mene tud niso uprasal, kje sm dobil denar, ko sm sel v trgovino kupt PC. Pa kaj ma tu Arnes veze zravn nevem, ce bi ta server bil nekje v kleti osebe A?

Drgace pa tu pri placilu ni dvoma, da ce bo to kdaj, da more biti to popolnoma legalno, neglede na vsoto, ki jo nekdo nakaze na nek TR recimo.
Ker potem bi lahko vodl neko evidenco (javno kle na strani) in bi folk vidu, kdo je res doniru in ne blefira, kolko je skupnega denarja, statistika,....

Ker ce bos zdej ti doniral 10kSIT, mene to sploh ne bo ganil, ker do mene ta informacija ne bo prisla. Pa tudi ce bi ze, bi jo jemal z rezervo... Se vec, nobeden na forumu ne bo za to izvedel. 10kSIT pri nekem serverju je pa prakticno nic. Tak da ce bi ze bilo kdaj kaj s tem, potem more bit to na vidnem mestu, da folk vidi, da se neki dogaja na tem. Pa kolko je kdo doniral. Ker ce tega podatka ne bi bilo, potem si jaz ne bi zasluzil biti na statistiki, ker sem doniral 1SIT, recimo.

Bom jst za hec uprasal mamico, ce kaj o takih transferih denarja ve... Mogoce ze danes. ;)


by Miha

p.s.:Pismo sm zdele jedu dobre ribe.8-) :D
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::


Zdej kak dokazilo bi pa moral imet nek kupec serverja, ki bi mu drugi dali denar, pa mi ni jasn... Sej kaj je pa to takega, ce je lastnik serverja oseba A, server pa stane 1MIO SIT?


JAz tudi ne vem. Zato bi se pa pozanimal, da bi zvedel...


Sej mene tud niso uprasal, kje sm dobil denar, ko sm sel v trgovino kupt PC.
Pa kaj ma tu Arnes veze zravn nevem, ce bi ta server bil nekje v kleti osebe A?


Res je, a ce bi ti tega svojega PCja poslkusil pristekat internet preko recimo 100 MBit parice, bi dobil od SiOLa vsak mesec poloznico s precej niclami zadaj. ST tega trenutno ne placuje, ker ne gre za profitno organizacijo. Ce pa prides kamorkokli brez ustreznih papirjev da obstajas in da si neprofiten, pa bos tezko prisel legalno do takega dostopa.


Ne vem sicer, kako ima urejeno vprasanje lastnistva a domnevam, da je trenutna ureditev bolj zacasna.



Drgace pa tu pri placilu ni dvoma, da ce bo to kdaj, da more biti to popolnoma legalno, neglede na vsoto, ki jo nekdo nakaze na nek TR recimo.
Ker potem bi lahko vodl neko evidenco (javno kle na strani) in bi folk vidu, kdo je res doniru in ne blefira, kolko je skupnega denarja, statistika,....

Ker ce bos zdej ti doniral 10kSIT, mene to sploh ne bo ganil, ker do mene ta informacija ne bo prisla. Pa tudi ce bi ze, bi jo jemal z rezervo... Se vec, nobeden na forumu ne bo za to izvedel. 10kSIT pri nekem serverju je pa prakticno nic. Tak da ce bi ze bilo kdaj kaj s tem, potem more bit to na vidnem mestu, da folk vidi, da se neki dogaja na tem. Pa kolko je kdo doniral. Ker ce tega podatka ne bi bilo, potem si jaz ne bi zasluzil biti na statistiki, ker sem doniral 1SIT, recimo.

Posamezne donacije so dvorezen mec. Po eni strani omogocajo kurcenje folka v stilu glejte mene, ki sem se izprsil, un tam je pa dal 200 SIT in poznejsaverbalna obracunavanja na to temo, venar pa omogocajo ucinkovatio kontrolo. VSak obiskovalec ve koliko je prispeval in lahko to takkoj preveri na seznamu, torej prejemnik donacij na seznam ne more vpisati karkoli...

Microsoft ::

No, se bom jst poskusil malo pozanimat, kako je s temi nakazili denarja...

Pa kolker sem prebral, naj hitrost interneta ne bi bila problem, tak da se ne bi bilo potrebno neki "dokazovati" Arnesu ali SiOLu...

Tisto, da bi se lahka zacel zajebavat v stilu "...lejga unga kmeta, ko je dal sam tolk... mene poglejte kolk sm jst dal..." bi jaz tako onemogocil, da bi dosledno zbrisu vsak post v taksnem stilu.
Recimo, da bi bla ena stran, kjer bi lahko samo "pobrial" informacije (vidu, kolko je kdo doniral, kolko se je ze nabralo,...), potem bi pa bila recimo v lozi razglasena tema bolj za to, da se folk obvesca, kak napreduje nabava, kak v banki nakazat denar, zakaj to ali on,... Skratka, za informiranje.
Pac, nobenga flejmanja!!

Aja, pa tam, ko bi bile informacije, kolko je kdo doniral, bi lahko naredili neko random listo, da bi se tisti, ki so donirali najmaj, razgubili med ostalimi... ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::

Ali pa bi naredili nek PHP skript na trusted serverju, ki bi na strani z donacijami vsakemu reguistriranemu userju pokazal na seznamu samo njegovo ime ob znesku. Vsi ostali zneski bi bili zanj anonimni, vsi userji bi pa lahko videli koncno vsoto...

Microsoft ::

Kako bi to skupi spendal, nevem. Pomembno bi bilo tudi, da bi bilo azurno.

Tisto, da bi bili userji anonimni...
Nevem no. Potem bi se lahko jst "bunil", da ti nisi nic doniral, istocasno bi pa jaz vedel, da jaz sploh nisem doniral. Pa mogoce userji ne bi potem inmeli takega zaupanja v to, da bi bral, kolko so dali denarja anonimnezi. :\

Kot sem ze rekel, jaz bi naredil tako, da se vidil nick in vsota, vendar ne bi bil mozen nikakersen!!! vnos sporocila na temo kolko je kdo doniral.
Vse bi bilo nareto v smeri informiranja in nic drugega. Nobenega razkazovanja, sopirjenja, provociranja, nic!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::


Nevem no. Potem bi se lahko jst "bunil", da ti nisi nic doniral, istocasno bi pa jaz vedel, da jaz sploh nisem doniral. Pa mogoce userji ne bi potem inmeli takega zaupanja v to, da bi bral, kolko so dali denarja anonimnezi.


Pa saj v tem je hec. Vsak bi videl, koliko $$$ je dal sam, vsi ostali bi bili na listi anonimni. Ce nihce ne bi postal pripombe v stilu:

"Heej, mene pa ni na seznamu" ali pa "Moj znesek se ne ujema se ne ujema s tem, kar sem placal" itd, bi blo vse v redu, obenem pa se nihce ne bi mogel vtikat v to, koliko je kdo drug dal...

Microsoft ::

"Heej, mene pa ni na seznamu" ali pa "Moj znesek se ne ujema se ne ujema s tem, kar sem placal" itd,
Za taka vprasanja bi jst v lozi postavil razglaseno temo za pripombe, ki so tehnicne, administracijske narave. Pa tudi za to, da bi vprasal, kdaj se bodo informacije osvezile, da se bom lahko videl na seznami, recimo. In podobno.
To bi bilo zgolj za to, da bi tiste informacije, ki bi kazale stanje, res drzale.

obenem pa se nihce ne bi mogel vtikat v to, koliko je kdo drug dal...
Recimo, da bi bilo tako, da bi jaz (in ti in vsi ostlai) lahko videl, kolko je kdo nakazal. Kje bi se lahko potem vtikal v to, da si dal pa ti premalo, recimo?
Nikjer, saj ta tema sploh ne bi obstajal. Moderatrji bi pac vsako temo, ki bi imela osnovo, da gre v smer flejmaja, takoj zaklenli. Tak se sploh ne bi mogli nikjer na STju menit, kdo je kolko dal. Ker to bi tak bilo razvidno iz one strani (PHP, kot si ti predlagal).

Pac, do konca bi bilo treba zatret vsako pisanje kakersnih koli postov in to kjer koli, ki bi sli v to smer, da bi se kdo hvalil ali kaj tazga, da bi sam sebe omenil v stilu:
A "lej, jst sm pa dans doniral se 1kSIT, zdej skupaj ze 2kSIT!!!"
B "eh, jst sm ze zdavnaj pred tabo doniral 3kSIT. revez!"
A "pa kaj..."
B "jokica!!! :))"
A "pa ka bi rad, da te..."

Take poste bi blo treba ze na samem zacetku zbrisat!!!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

A je ze kdo zracunal koliko stroskov je s transakcijo v rangu 1k/sit in kaj rece racunovadja, ko mu pokazas 1000 izpiskov iz banke z random zneski med 1k in 3k sit?

Microsoft ::

1k/sit
Tole vsoto si ne predstavljam glih najboljs. Si se mogoce mal zmotu pr znakih?

in kaj rece racunovadja
Kater racunovodja in zakaj je potrebno kazati izpis iz banke?

Bom pa jst zdele poklicu mamico, ce o tem ve kaj vec. Porocam, ko dobim kake informacije. ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Najprej mora S-T urediti pravni status, recimo se registrirati kot društvo, pol se pa naj začnejo pobirati donacije. Pa kot društvo se da prijaviti na razne razpise, tako da imaš takoj odprtih več možnosti financiranja. Pa še pri društvih so težave z davčno - znajo pridet, ti obrnit vse račune na glavo, pa napisat kako kazen v obsegu od 500k SIT naprej.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

Ce bi ze izpeljal donacijo, bi jo legalno. Tak da nebi moglo bit na koncu nic problemov.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::


A je ze kdo zracunal koliko stroskov je s transakcijo v rangu 1k/sit in kaj rece racunovadja, ko mu pokazas 1000 izpiskov iz banke z random zneski med 1k in 3k sit?


STrosek transakcije je odvisen od sredstva. Ce gr ez aleektronsko nakazovanje in sta tako nakazovalec kot nakazanec komitenta NLB, potem stroskov ni, drugace so mislim 30 SIT. Pri navadni, papirni nakaznici so mislim 80 SIT.

Racunovodja pa ne bi smel reci nic posebnega, mogoce bi kvecjemu knjigovodja sopihal nad kjizenjem. Pa tudi za tega to ne bi smelo bii nic nenavadnega.

Ce prispevke knjizis sam, tudi to odpade. Racunovodji je koneckoncev vseeno koliko je bilo prispevkov (ce imas to v elektronski obliki), njemu grenijo zivljenje specifike posameznih prispevkov. Ce teh ni in gre v bistvu pri vseh prispevkih za enak nacin prispevanja, se naceloma tudi racunovodji je*e.
Morebitne dajatvae pa ti itak vsak soliden racunovodski program zracuna sam, torej ni panike.

MOgoce si lahkko nekaj vnasanje podatkov prisparas, ce omogocis pobiranje prispevkkov tudi osebno in izdajas tiste racuncke kot jih dobis na zelenjavnem trgu, ko ti kar izooisejo llist v poosebnem blokcu, ga postempljajo in utrgajo, vendar to pomeni, damora imeti drustvo blagajno in s tem povezane papiroloske zaplete. Kot je blagajniiski maximum, obvezno polaganej tega denarja v banko v dolocenem casu itd. Tega nacina ne priporocam.

Brane2 ::

Aja, k stroskom papirologije pristej se iztis racuna/potrdila o prejemu denarja in njegovo posiljanje donatorju (41 SIT, mislim za SLO). VSega skupaj racunaj na 150 SIT stroskov (takih in drugacnih) na vsako donacijo...

MadMicka ::

Gandalfar, en od vas, ki je študent, pač da številko transakcijskega računa, nanj se nakaže denar, ki ga potem porabte za ustrezne namene in o tem obvestite folk na forumu.

Zdej, država študenta ne bo preverjala, pa tud če bi ga, tud po najslabši varianti ne bo problema (pač pove, da je bil brez denarja, zaprosil za donacije in jih dobil). Plača se kvečjemu davek od darila, vendar je tudi meja, pri kateri davka še ni.

Tako, da sploh ni treba komplicirat in se ukvarjat z nekim pravnim statusom ali pa računovodjem. Vse, kar je treba narest je, da se folku pove kok dnara je blo in za kaj se je porabu, tko da se folk ne bo počutu opeharjenega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

frenk ::

ej kva pa če bi se pobirala letna naročnina?...recimo 5k sit na let...pa pol ma ta folk lahko napisan kaj tazga al pa ma svojo mini slikco zravn svojih odgovorov al karkol

...dejte se registrirat kot društvo al kot organizacija:)

Brane2 ::


Zdej, država študenta ne bo preverjala, pa tud če bi ga, tud po najslabši varianti ne bo problema (pač pove, da je bil brez denarja, zaprosil za donacije in jih dobil). Plača se kvečjemu davek od darila, vendar je tudi meja, pri kateri davka še ni.


Heh, upaj. Tudi darila so obdavcena, drugace si ljudje ne bi placevali racunov ampak preprosto podarjali $$$.
Ti mi naredis uslugo ali opravis storitev in mene to tako raznezi, da ti podarim nekaj denarja....

Ne bom trdil vnaprej, vendar pravim, najboljse bi se blo prej pozanimat.

MadMicka ::

1. Davek na dediščine in darila

Zakon o davkih občanov


3. člen

Povezave: SOVS (2)
(144. člen - SRS 36-1922/1988)

Zavezanec za davek na dediščine in darila je občan, ki v
Republiki Sloveniji podeduje ali dobi v dar premoženje in tudi
fizična oseba, ki prejme premoženje na podlagi pogodbe o
dosmrtnem preživljanju.

Za premoženje po prejšnjem odstavku se štejejo nepremičnine in
pravice na nepremičninah ter premično premoženje, če skupna
vrednost premičnega premoženja presega višino poprečne letne
čiste plače zaposlenih delavcev v Republiki Sloveniji v preteklem
letu. Pri ugotavljanju skupne vrednosti premičnega premoženja se
upošteva vrednost vseh prejetih daril od istega darovalca v
razdobju enega leta.


Kot vidiš brane, so darila v skupni vrednosti tja do cca. 1.800.000,00 SIT na leto neobdavčena. Na, zdej pa lahko začneš goljufati :))

Microsoft ::

frenk, mislm da narocnina ne bi bla kul. Naj dajo ljudje tolko, kolko so pripravljeni.;)

Verjamem, da bi se najdli ST uporabniki, katerim ne bi bilo treba nekako vsilit, da dajo denar za nov server, ampak bi to storili tudi brez tega.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, zdele sm se pozanimal, in je baje nakazovanje 1000 ljudi na en tekoci racun legalno.

Bring it on.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Micka: Sem klical na davcno izpostavo danes, pa ni vse tako enostavno.Sicer pa zve dokoncen odgovor jutri, ko so uradne ure...

Res je, da je meja 1.900,000 SIT za neobdavcena darila, govora pa je bilo tudi o tem, da moras imeti za vsako darilo tudi darilno pogodbo.

Baje. Jutri poreverim, poleg tega pa dobim odogovor udi, kako to zgleda s strani dohodnine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Microsoft ::

Brane2, jst sm pred kratkim vprasal mamico, ki nekaj malega ve iz tega podrocja, in je rekla, da to ni problem.
Da bi lahko brez problemov 1000 ljudi nakazalo denar na en tekoci racun kar tak. ;)

Jst mislim, da je vecji problem stvar aktivirat, postavt.

Pa se zdej ne vidm, kje vi to vidte neke racunovodje pa to? Tak ko je men cimer nakazu denar in sm ga lahka jst pol dvignu brez problemov, tak bi lahka 1000 ljudi nakazal denar nekomu, ki bi ga potem dvignil...
Racunovodja bi rabl v tem smislu, da bi nekdo belezu, kolko je priteklo in to redno objavlu na www strani, da bi blo azurno.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Najlazje bi bilo, da ljudje na kup znosijo gotovino, gredo v trgovino in kupijo server. Ki ga potem nekdo nese 'na slo-tech'.... Pa tudi najmanj 'dokazljivo'... :)

Registracija slo-tech-a kot pravne osebe, reicmo drustvo, potegne za sabo se EN KUP drugih stvari, ki niso kar tako. Treba je zacet furat racunovodstvo, oddajat letna porocila o uspehu, letno davcno napoved vse to pa mora narediti racunovodja, ki ga ponavadi treba placati.

Ce ima drustvo se svojo blagajno (ne transakcijski racun ampak blagajno) potem je tukaj se en kup malih papirjev... Mnja... Ni tako zelo enostavno... :)

Microsoft ::

Najlazje bi bilo, da ljudje na kup znosijo gotovino, gredo v trgovino in kupijo server. Ki ga potem nekdo nese 'na slo-tech'.... Pa tudi najmanj 'dokazljivo'... :)

Ja, vendar ce bi vsi stanovali v rangu 200m od trgovine, kjer bi se dobili in kupili...

Mislim, da ce hoce bit kaka akcija in to uspesna, potem ni dvoma, da more bit moznost donacije "na daljavo".


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Brane, že res, da mora biti darilna pogodba, vendar je ta lahko (in je običajno) ustna :)

Drugače pa, itak bo šlo za manjši znesek (mogoče par 100 k) in gotov, da država ne bo zaradi tega preverjala nekega študenta ..... tako, da ta moja varianta je najbolj enostavna..

Brane2 ::

Sem mel ravno ssedaj en daljsi pogovor z racunovodkinjo.

Takole.

Naceloma bi moral imet za vsak prejet $$$ na svoj TRR kritje z razlago. Ti lahko nakazes denar nekomu direktno na njegov TRR da v tvojem imenu placa karkoli, vendar bi moral ion imeti papirje, da je to dejanjsko tudi placal. Ce si ti Jimmy cimer s koklegom pri tipu, ki oddaja prostore na crno. toerj ne prijavlja davka itd, potem ne mores reci "s tem denarjem sem placal najemnino", ker uradno sploh nisi najemnik. Ce iams papirje o najemu (torej pogodbo) in ce si denar nakazal najemodajalcu, potem je to druga stvar. Probleme ima pri fizicnih osebah tisti, ki denar prejema, ne pa tisti ki placuije- poenostavljeno receno. Pa se ti so samo teoreticni.

ZAkaj samo teoreticni ? ZAto ker zaradi zakona o varstu osebnih podatkov cesar nima vpogleda v tvoj TRR. Lahko te ujame na lazi samo ce se podatki v tvojem obrazcu za dohodnino ne ujemajo z obrazcem, ki ga je oddal nekdo drugi. Ce bi recimo ti prijavil, da si imel stroske z najemom sobe v tem letu 500.000, tvoj najemodajalec pa ne bi prijavil prihodkov. Ceprav tudi to je zelo malo verjetno, mozno pa je.

Zunaj so te stvari drugace urejene in tudi pri nas bo baje cesar lahko pod dolocenimi pšogoji poskilil na tvoj TRR tudi zaradi davkov.
Zato se zunaj ne salijo s tem, da prilivov ne bi prijavili, pri nas bo pa baje novi zakon na to temo v doglednem casu spremenil stvari. Zakoni naceloma ne veljajo retroaktivno, je bilo pa baje tudi nekaj izjem. Racunovodkinja ni odvetnik in mi ne zna reci, ali bi lahko v prihodnje lahko sprejeli zakon, po katerem bi lahko cesarju dovolili vpogled na tvoj racun za nazaj...

Kar se torej tvoje najemnine tice, ima torej mami v praksi prav, pa tuidi naceloma, ce imas pogodbo o najemu.

Tudi nas cesar ve, da ima tu v zakonodaji se take luknje v mrezi, da mu skoznje uhajajo letalonosilke, kaj sele majhne ribe...



KAr se daril tice, je stvar podobna. CE so vsa nakazila s strani fizicnih oseb, brez potrdil o darilu in ce se stvari ne zapletejo, potem je stvar O.K.
Ce pa se stvari zapletejo (kar ni verjetno), potem mi racunovodkinja ne zna zracunat posledic. To ne pomeni da so velike ali majhne, to pomeni da posledice niso v njenem podrocju.

Zapletejo se stvari lahko v tem smislu, da se denimo skregas z dolocenimi ljudnmi, ki so ti dali denar in oni te prijavijo na davcno, da so ti nakazali denar, potrdila o donaciji pa niso dobili. Ker podarjeno vrednost se da vstet v davcno olajsavo, seveda ce vsi papirji stimajo.

Ker pa cesar nima vpogled na tvoj TRR, si ti lahko naklepas tudi 100.000.000 SIT teoreticno, pa ne bo nic. Torej, ne bo nic, ce ne bo kdo sprozil preiskave, takrat pa cesar lahko dobi vpogled v stanje na tvojem TRR...

Kar se lastnine tako kupljenega racunalnika tice, o tem se nisem pogovarjal z racunovodkinjo, zato samo pomisleki.


Potencialni problem vidim v priklopu- torej kolokaciji takega serverja. Kolokacija stane in ce si neprofiten, je LAHKO zastonj, a ponavadi moras imeti papirje za to. Na Arnesu se bojijo imeti posla s kkomerkoli, ki bi lahko bil neprofiten. Jasno. Ker zivojo vecjidel od drzavnega denarja, drzava tudi snjofa kaj pocnejo s tem denarjem. Ne sme se torej zgoditi, da ima kaka firtma koristi od denarja, ki so ga dobili za znanost in to velja tudi za kolokacijo. Ta je lahko zastonj ali pod realno ceno samo za dokazano neprofitne organizacije.

Tu pa se lahko pojavi problem. Folk ti lahko dovoli priklop skatle "na lepe oci" lahko pa te odpika.

Ne obstaja "Slo-Tech", kamor bi skatlo lahko odnesel. So samo obstojeci ISPji in vsi so prijavljene pravne osebe.

Ce ste prepricani, da tu ni problema, O.K. Samo omenjam.

Kar se racunovodskih stvari tice, jih ponavljam po spominu. Ce je kje kaka napaka, sem jo zelo verjetno zagresil jaz, ne pa racunovodkinja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8332972 (8213) Leko
»

Nakazilo denarja od staršev

Oddelek: Loža
2514091 (9449) St235
»

Kickstarter in carina

Oddelek: Loža
244832 (3808) Ales
»

Komu bi vi donirali?

Oddelek: Loža
465010 (3824) disposable2
»

Zopet vedno slabše delovanje ST (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1287043 (4845) primo~1

Več podobnih tem