» »

Kako bi naredil klimo :D ... Ma kdo kakšno idejo... Pismo je vroče...

Kako bi naredil klimo :D ... Ma kdo kakšno idejo... Pismo je vroče...

turok ::

Ja...men je full vroče v moji sobi in to zato ker je stena zunanja in se soba zelo segreje...
Zato bi si rad naredil eno stvar(umetnost), ki bi shladila vročo sobo... :D Kaka ideja?:D

[ Ni ravno umetnost no... Pejte v Lozo... -- BigW ]
Life is life .... na na na na na

M-man ::

Vodno hlajenje sobe. Potrebuješ od 50 do 100m3 mrzle vode in je zadeva rešena. Ko se pa voda ogreje, pa novo napolneš prostor. Pa še ribe si lahko kupiš - baje pomirjajo.

:D :D :D
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

tx-z ::

kup si par 500W peltierjev pa jih daš vn, pa vodno hlajenje gor, na drugi strani pa daš ena rebra pe ventilator, da ti pol spiha tist mraz u sobo :D delal bi, sam po vsej verjetnosti bi blo predrago pa premal učinkovit tko da bi se ti bl splača kupt klimo 8-)

drgač pa tole :))
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

frenk ::

lahko delaš tudi tako kot je direct die phase-change sistem, s stem da namesto evapa namontiraš kondanzator...samo jest ne vem kako je pol z ledom in kondenzom to porihtano

Vesoljc ::

lahko se preselis v skandinavijo :\
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

zlabo ::

Jaz sem razmišljal da bi zamrzovalno skrinjo (doma imamo eno za odpis pa še deluje) predelal v klimo. samo potem sem ugotovil, da bi bila mogoče malo premajhna moč hlajenja, pa še kompresor bi kmalu crknil ker ni pripravljen na neprekinjeno delovanje.

Plan pa je bil da bi skrinjo postavil na podstreho, v pokrov bi izrezal dve veliki luknji ena za dovod in druga za odvod zraka. V skrinji bi naredil dve pregradi, dobil bi tri prostorčke, naredil pa bi tako da bi imel zrak v skrinji čimdaljšo pot. Not in ven bi zrak vlekla dva 12V ventilatorja od avta od kilerja:D Potem bi ti dve cevi izoliral in peljal v svojo sobo. Ena cev bi pod stropom pobirala vroč zrak, druga pa nad tlemi dovajala hladnega:D

LP, zlabo

schurda ::

Prejšnji teden sem bil v Budimpešti. V marketu dobiš klimo za 50.000 forintov. Evo!

BTW, danes mi pride monitrat klimo v bajto. A mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobit kakšno rabljeno klimo za R Clio?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Dr_M ::

jest sm pa dubu letos kliko za doma. nikol vec mi ne bo vroce za compom :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bradek ::

zlabo slaba ideja, premajhen izkoristek.
Jaz sem imel v planu nekaj podobnega s skrinjo, vendar sem potem opustil zadevo ker nisem imel casa za izvedbo. Verjetno bi pa delovalo, torej napeljat cev ki je iz cimbolj prevodnega materiala (baker) po notranjosti skrinje, zalit zadevo z antifrizom, cevi dobro izolirat in napolnit zopet s cim podobnim antifrizu, in speljat v stanovanje, s pumpico crpat tekocino v cevi, v skrinji ustvarit pretok tekocine, v stanovanju z ventilatorjem in majhnim sitom cevcic hladit prostor. Zrak je slaba zadeva za prevajanje.

Sicer pa, prevec casa to pobere, pa prevec problemov je, razn ce si mazohist, potem pa le. Se priporocam za popolne nacrte. :)

turok ::

Ja jeba je to ... bom še mal mal premislu :D poletje je vroče
Life is life .... na na na na na

zlabo ::

Brad3k: mazohist ja:D ah sej verjetn bi se že lotu ekperimentiranja, sam je fotr zajebu ker je previsoko bajto naredu, pa se mi ne da skrinje na podstreho nosit:P
če mi bo kej dolgčas bom šel ustavrjat, zdej se mi pa ne da:)

LP, zlabo

attackiko ::

Glede na to, da so klime po 50 jurjev (vgradne) nimaš kej za razmišljat. Če ti je pa škoda se ločit od takega denarja, potem pa prijeno švicanje. >:D

BigWhale ::

Do sedaj vreme se ni opravicilo nakupa klime... ;>

M-man ::

Ne razumem zakaj bi dal skrinjo na podstreho. Bolje bi bilo, če bi jo dal v klet, kjer je že tako ali tako hladneje, topel zrak pa bi odvajal ven iz sobe oz. hiše. Aja mogoče bi se dalo izkoriščati že hladen zrak iz kleti - brez skrinje.

:\ :\

EDIT:
...in speljat v stanovanje, s pumpico crpat tekocino v cevi, ...

Lahko bi napeljal kar v radiator.:D
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-man ()

milica ::

Najcenejša varianta je da nabaviš klimatsko napravo. Saj to ni nič drugega kot 20x močnejša zamrzovalna skrinja.
LP!

Dr_M ::

BigWhale: pr nas pa je. je blo ze letos 30°C :)
zdej jo mam in bmk...skos mam lepo 24-25°C :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Pri nas jo letos uporabljamo namesto grelca :D Še ena dobra stran klime...

Sam nevem kaj vi delate na 25°C... jest takrat že pošteno mislim na klimo... zame je vse kar je nad 22°C čist preveč...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

cryptozaver ::

Tista z 50 kubiki vode je huda... To pomen prblizn 4,6 X 4 X 2,7 m placa sam za vodo. No sej mogoce ce si zaba(r) :D bi slo.

Obstaja ena zlo ucinkovita in prakticno zastonj metoda. Kupis si termometer (pa tut ni mus) za mert zunanjo in notranjo tempetarturo. Potem pa samo dosledno odpiras okno (na stezaj) ko je zunaj temperatura nizja in zapiras ko je visja. Meni ta sistem lepo deluje. Z izjemo lanskega leta ko je blo pa res prevroce.

Dr_M ::

TribesMan: mnja..elektrika ni zaston... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Men je pr 30 se cist ok... Bolj je vroce, bolj je fajn... ;>

frenk ::

lahko pa v zemljo vržete rezervoar s 300 kubiki vode in to pol pretakate po radiatorjih, na katerih so veliki ventilatorji>:D

schurda ::

Bistvo dobrega počutja je sušenje zraka. Tudi jaz sem med tistimi, ki mu je nad 20˙C že vroče, vendar pa sem nekaj ugotovil: pri 25˙C in kontinuiranem delovanju pri načinu z razvlaževanjem je občutek dosti boljši, kot če je klima nastavljena na 22˙C pa samo hladi. Bistvo je znižat temepraturo za par stopinj in stalno sušit zrak. To najbolj deluje.

Včeraj sem postal novopečeni lastnik klime. Cool! Mislim, da ji ne bo dolgčas.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

sloxl8 ::

Predlog: greš po računalniških firmah in zbereš odpadni embalažni material diskov, matičnih, ramov in vse ostale krame. Pobereš ven tiste male vrečice, ki vsebujejo silikagel. Doma izdelaš "napravo" v obliki škatle, po kateri spelješ "odpadni" zrak iz sobe, ki teče mimo/skozi silikagel. Ta nase veže vlago iz zraka in ti s tem pri konstanti entalpiji zmanša temperaturo. "Sveži" zrak nato vodiš nazaj v sobo.

Slaba stran sistema je, da moraš vsake toliko časa obnoviti zaloge silikagela.

tx-z ::

in vsak dan boš te vrečke menjavu? :\
tx-z

dr.J ::

> Ja...men je full vroče v moji sobi in to zato ker je
> stena zunanja in se soba zelo segreje...
> Zato bi si rad naredil eno stvar(umetnost), ki
> bi shladila vročo sobo... :D Kaka ideja?

Ja. Izoliraj steno, po možnosti z zunanje strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamrzovalne skrinje

Oddelek: Znanost in tehnologija
163409 (548) Barbarpapa2
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518240 (15628) Wasted
»

Vročina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16214685 (10517) nekdo_02
»

klima - samogradnja ?

Oddelek: Loža
393595 (2753) govno
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223397 (2767) TESKAn

Več podobnih tem