» »

win98 ali winME z novim sistemom???

win98 ali winME z novim sistemom???

dexter ::

Hello!

Zanima me vase mnenje kaj je bolje zraven novega racunalnika vzet win98 al windows ME.
Predvsem rabim stabilnost sistema,varnost (ce je kaj bolje kot 98) in delo na omrezju (lan).
Kaka je razlika v ceni ce je kdo pred kratkim kupoval?

LP
  • spremenil: dexter ()

levvvis ::

Jah žalost je s temi winsi. če že moraš vzemi 2000 (če izbiraš le med ME in 98 vzemi slednje!)
Če pa se ti da ali pa celi kaj znaš se odlči za Linux.

SI_J ::

>stabilnost sistema:
Win 98 SE. Preverjeno.

>varnost:
windowsupdate.microsoft.com
Naloži popravke.

>cena:
Ista.

ABX ::

Nič, razlog:cena!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dalmatinc ::

Win ME !

BigFoot ::

Win98SE
al pa Win2K Pro :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Nemelk ::

ja pr winsih, se ustavi prvo pri ceni! men se zdi zelooo velika! stabilnost: vsi vemo kako>:D ne stabilno je, vzem 98 ce rabs za pisarne, ce rabs za doma pa winME! (sej ce parkrat resetiras ne bo nc hudga:))



p.s: zakaj mu ponujate win2000, če je majstr reku 98 ali ME???
Nemelk ™

kuzifix ::

Glede stabilnosti imam do sedaj najboljse izkusnje s ME (pa ne me popluvat zdej, sam pac, 100 ljudi, 10 cudi). Najmanj se mi sesuvajo, simpl konfiguracija mreze, tko da ... Jz bi vzel ME:
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

D.J. ::

Jst bi vzel dual boot Win2k in win98 (winme sux); aja sej mam:\
a slučajno kupuješ original winse??:\:\:\

dexter ::

Hello!

Osebno delam na masini (sluzba in doma) z win 2000.
V firmi bi nadgradili win95 na win98/ME pa sprasujem kaj se bolj obnese.Jest pravim da je bz ker so ene masine se 133mhz tko da ne vem kako se bo na hitrosti poznalo.

LP

*Kako je z upgradom 95 na 98/Me je to normalno uspesno al so kaki problemi.Mogoce ma kdo izkusnje z nt4.0 na nt5.0 (win 2000 pro) upgradom.So kake komlikacije?

Bessie ::

Zakaj pa bi radi nadgrajeval, če vse dela z win 95, pol pust tko k je. Ne popravljaj če ni pokvarjeno.:D

|KoRn| ::

Definitivno WIN 98 SE!!! Zakaj?
Čist enostavno, so bolj stabilni kot WIN ME, sem mel slednje tudi gor na mašini pa vam rečem ni blo stabilno, pa še težave majo WIN ME z gonilniki -> ATI TV WONDER, poleg tega radi zabrejkajo (sej res ni stabilno>:D).

Pri WIN 98 SE kar se mreže tiče laufajo čist OK, če pa ste še na WIN 95 pa vam rečem DA MORATE NADGRADIT NA WIN 98 SE!!! Težav pri tem ne bo, sem že nadgradil kar nekaj sistemov in vem da bo vse vredu, dokler boste nadgrajevali na SECON EDITION (tisti SE).

BTW LINUX OWNS, LINUX RULLS!!! :D:D
Freak on a leash!

gorazd ::

Odvisno od hardvera. Če imate v službi dober HW (vsaj ene P166MHz) potem je bolje it na WIN2000, ker lahko samo ta op. sistem ponudi varnost in stabilnost, ki je za vas pomembna, napram Win9x oz. ME. Win ME odsvetujem, prevelike težave.

V poslovnem svetu se preverjeno najbolje obnesejo Win 2000 (tudi NT 4), sploh glede administracije, pravic, stabilnosti, podpore...

dexter ::

Hello!

Smo se odlocili za 98se in 2000.
Imeli smo 95 in nt 4.0, delalo je dokaj vse normalno,na upgrade gremo pa zarad standardizacije-cim manj razlicnih os v podjetju,ker so novejse masine vse z win98in 2000.
Hvala za informacije
LP

ElHovica ::

Wzemi WIN98, saj ze vrabci civkajo, da je ME najbolj buggy sistem od vseh, pa verjetno ti bodo 98 tudi hitreje delovali.:\

`DoC ::

Tudi jaz ti priporočam da se osredotočiš na Windows98 ali pa Windows98SE, zaradi dobrega stanja tvojih živcev in ostalih zadev ti pa pravim, da pa windowsME pusti na miru, ker so res en sux od winsow.

lp8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

OldSkul ::

Win 98 SE al pa 2000, Win ME pa ne ker je kurac!

[t502] ::

Jaz sem imel Windows ME in sem si pred kratkim formatiral disk in naložo Windows 98 SE.

Windows ME je bolj počasen uporabi ga samo če dosti uporabljaš digaitalne fotoaparate/kamere itd., ker ima boljšo podporo za njih.

[t502]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem ste že imeli

Oddelek: Operacijski sistemi
382641 (1924) nicjasno
»

kateri windows

Oddelek: Operacijski sistemi
262690 (2318) IgiS
»

WIN ME ?

Oddelek: Programska oprema
201535 (1359) blue96
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585341 (4483) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
775246 (4365) Simko

Več podobnih tem