» »

Disk ni normalen

Disk ni normalen

iztok31 ::

Živjo.
Imam sledeč problem. Imam 3 mesce star računalnik s konfiguracijo:
- Pentium 2,66
- asuska pa ne vem kera
- 512 ddr
-ati radeon 9200
- XP profesiona
- 120 gb maxtor
No zatakne se pa pri disku. Normalno laufam računalnik, normalno ga ugasnem. In ko ga v naslednje spet prižgem mi diska sploh ne prepozna. Grem v bios pritisnem f3 in spet je vse normalno. In tako se ponavlja v nedogled. Vedno mi ni treba hodit v bios včasih dela, tko na vsak tretji start mi pač dela te traparije. Ker sam nevem kaj mu je vas prosim za pomoč. Res pa je da je še v garanciji, ampak vseeno če ga lahko sam zrihtam bi ga raje doma ker moram pač še ke vozit celo kišto pa če en mesec bi mi popravlal to stvar. Help

Sambrosa ::

možno da je kej narobe z jumperji,da so ti jih narobe namestili. sicer pa tudi če hočeš kej narest ne moreš ker imaš garancijo in s tem nalepko čez stranico. tko da raj nes comp ke pa ne sekiri se . bo že malo počakaj.

pa dobro zrihtaj:D

urkoman ::

Jap, jest sem mel enak problem z WD JB 120GB. Postopek sledec: Na njihovi strani z-dl-jas orodje za preverbo trdih diskov, pocakas da se zgodi problem ki se ti pojavlja, vtaknes disketo s programom, ki si ga seveda prej posnel na prazn floppy in ugotovis, da diska sploh ni v tvoji kisti. Zapises si izpisani ERROR in neses uveljavljat garancijo. Tako bos dobil v najkrajsem casu novi disk, sicer morajo serviserji pocakat, da pride do te napake.
Spustijo pa enak test kot ga bos ti, da ugotovijo kateri ERROR javlja.
LP
Urko

K0K0 ::

Če nimaš nalepke na ohišju ga odpri in preveri če so rami dobro vstavljeni lohka jih daš tud vn pa nazaj not da bo zihr ker lahko da so se ti med prevozom malo iztaknili isto velja za kable na disku.

B_Marley ::

Jaz pa imam sledeč problem...

Na disku imam vedno vec bad sektorjev ob površinskem pregledu diska...

tam celo eni 55 menda...kaj lahko naredim se, razen da kupim novi disk? :D
She is electric. Can i be electric too?

Wox ::

@iztok31: Pelji na servis.

@B_Marley: Nič. S časom lahko pričakuješ vedno več bad sectorjev, ker se okruški magnetnega sloja veselo sprehajajo po disku in ovirajo magnetno glavo pri svojih sprehodih po plošči. Kupi novega in z njim pazljiveje ravnaj.

jest10 ::

B_Marley:
Odvisno kaki so ti bad sektorji. Če so programski se jih znebiš s formatiranjem in prepisom celega diska z nulami ali enkami(low lewel format) Tako da najprej to probej.
Če se jih tako ne znebiš so pa to napake v površini diska- disk je zreu za reklamacijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PO NEUSPEŠNI INŠTALACIJI WIN10 x64 IZGINIL DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
243058 (2421) abaximan
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
422912 (1379) darkolord
»

Kaj bi lahko bilo narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91204 (1104) Tilen
»

Uplink!!!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
793953 (2776) Tody
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221622 (1290) Alec999

Več podobnih tem