» »

Navijanje Celerona !

Navijanje Celerona !

Cranchi ::

Je to dobro, priporocljivo, za hlajenje imam poskrbljeno ter tudi plato imam odlicno, vedanr me zanima ce se to obnese ter ce bo kaksna razlika..

imam :

celeron 2.4

512 ddr 400 mhz rama

abit is 7

Moonman ::

Razlika sigurno bo. Predvsem na račun fsbja.
Ti kar lepo dvigaj fsb, pazi temperature etc.

lp


Cranchi ::

mhm uceraj sm mal gledal bios itd. in je to prava navijallska masina hehe, dvignem tudi voltazo, na koliko itd. na koliko dam mnozilnik, temperatura CPUja okoli 34 °C ohisje 30, napajlanik 32..

Moonman ::

Probaj doseči 133Mhz fsbja. (3.2Ghz Celeron>:D )
Če ma ohišje 30°C ga malo prevetri ...
Z množilnikom se pri Intelu sploh ne ubadaj. Sem se sam pred tremi leti ...

lp


Boki_ ::

Sm gledu navamkje, so ga uspeli odklent, ker so P4 2.4 meli navitga na 3.0 s 300FSB, s WCPUID ma je pisalo pr multipler (10-14).
I'm back

jest10 ::

Ja inžinirski primerek-ta ima odklenjene množilnike

Cranchi ::

ohisje se vetri z 3 ventri, tako da nevem zakaj bi ga se bolj vetril, je 30 stopinj za ohisje prevec al kako ?

Moonman ::

Odvisno, kje je postavljen senzor.
Če je prevetreno ni problema.


Cranchi ::

in kako nej bi zdej zacel ? kr grem v bios in zacnem dvigovat fsb ? kaj pa z voltazo naredim ?

Moonman ::

Voltažo zaenkrat samo pusti tako kot je. Dviguj fsb in preverjaj stabilnost.


Cranchi ::

pri 3.2 gig zal ni vec stabil se po parih minutah 3dmarka resetira, na 3.0 gig pa mi sedaj ze laufa kake pol ure in mogoce bo kej iz tega.. hehe

jest10 ::

Ko ni več stabilen pač zvišaš voltažo in navijaš naprej

Cranchi ::

koliko jo pa dvignem ?

kaj ko bi tudi rame navil ? in kako ?

kaj pa agp navit ? se to izplaca oz je kaksen ucinek ?

hvala za odgovore..


trenutno je Vcore 1.5 V in priblizno 33 °C je to je prevec ali grem lahko se naprej ?

ZaFo ::

Jaz sem pri teti enakega celerona navil na FSB100@117 pa je zdej 2800MHz. Voltaže nisem nič dvigoval. Normalno je delal še pri 133MHz in prišel v winse, ko pa sem šel pa na internet, se je pa resetiral.
Za kak boljsi OC bi si moral vzeti malo več časa. Drugače pa na ASUS plošči z integrirano grafiko in AT formatom ne mores kaj dosti doseči.

jest10 ::

Rami se ti sproti sami navijajo, ko dvigaš FSB.
agp pusti pri miru!!!
Dvigneš toliko da je sistem stabilen.
Pa ne iti čez kake 1,7V

Cranchi ::

mhh ok se bom drzal voltaze, vendar ko dvigujem FSB se avtomatsko tudi mhz agpja dvigujejo, default so 66 ce se ne motim zdej so pa 72 oz. nelak podobnega ?

kje se navijajo rami ? mislm kako ves da se ti poleg fsbja tudi rami navijajo.. ?

hvala za odgovore..

jest10 ::

Ko boš prišeu blizu ali na 133MHz FSB bo tudi agp spet normalen.
Poglej če imaš kje za nastavljati delitelj FSB/PCI trenutno ga imaš na 3, pa ga dej na 4
Najbolje bo da malo dvigneš voltažo in kar direktno prestaviš na 133MHz FSB, pa delitelj daj na 4. To je 3200MHz, tukaj pa mislim da še ne bo problemou.
Rame daj sinhrono s FSB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Cranchi ::

ok sem dvignil fsb na 133 ter zvisal voltazo 1.525 @ 1.550 in po laufanju 3dmarka ter zdele ene 2-3 h up compa naj bi bil sistem stabilen, vendar sem v dvomih ce cm se malo dvignit voltazo itd. ? kako lahko preverim ce je 100% stabilen ?

em mhzjiu agpja so sedaj prisli na default 66 mhz..

zakaj bi premaknil iz 3 na 4 ? razmerje ce je sedaj v redu z agpjem ?

kje nastimam frekvenco rama sinhrono z fsbjem ?

hvala za odgovore..

jest10 ::

Se ti je avtomatsko samo prestavilo na 4.

Sinhrono naštimaš v BIOSU. Ja preglej ga ane, jz ne vem kako zgleda tvoj:\

Če se ti ne sesipa je stabilen ane:D Špilaj igre, poženi čez noč prime95 itd pa boš videu
No sedaj pa še bolj navij

Cranchi ::

ste nori ?????? :)) :D

se bolj ? pismo ze tko al tko sm ga za skor 1 giga '? a vi bi sli se naprej ? kje je pa recimo meja ? pomojem je se veliko rezerve ker je tolk huda plata.. pomojem so rami nastimani sinhrono ker ko rebootam in pogledam frekvence ramov se dvigujejo..

em kaj je ta program prime 95 ?

em zdej imam racunalnik prizgan od 12 z 3.2 @ 1.550 V igral igre pocel vse zivo, gleda stabilno..

rkb2 ::

Brez problema lahko greš tja do 1.625-1.650V, vsaj pri P4C je tako. Kaj več pa ne ker ponavadi ne pridobiš nič več. Če imaš visoke temperature (60 st. C) lahko nabaviš še kak dober hladilnik (npr. SLK800U). +1 Ghz za celerona ni nevem kakšen problem (ker ima malo predpomnilnika), samo ne prinese toliko kot če bi npr. enega P4 2.8C navil na 3.8Ghz.

Prime 95 dobiš tle:

http://www.mersenne.org/freesoft.htm

Zalaufaš - Torture test - kakih 8-12h, če ne sporoči napake je procesor stabilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rkb2 ()

Cranchi ::

po celem dnevu upja raculanika je vse delovalo stabilno potem pa sedaj zazenem call of duty in igram kake pol ure ter mi reboota sistem, nakaj sem zvisal 1.525 V @ 1.575 tko da bomo videli..

em sem zagnal tale prime in mi kr nek error javi in sicer da bi moral imeti 0.4 necesa jaz imam pa 0.5..

hvala za pomoc..

Moonman ::

To pomeni. da proc še ni 100% stabilen.
Še malo zvišaj napetost procesorja.

lp


Cranchi ::

ja sej sedaj sm prestavil iz 1.550 @ 1.575 pa bomo videli..

jest10 ::

Pa z memtest preveri še rame. Tudi to je lahko krivo za napako

Cranchi ::

do koliko FSBja pa lahko grem ?

pravite da do 1.7 V grem lahko vec pa ze ne..

jest10 ::

Dokler ti sistem deluje normalno

Cranchi ::

ok sistem je po 3 dneh popolnoma stabilen, pognal sem tudi memtest in ni javilo noinenega errorja po 1h+ testiranja..

predlagate da grem naprej ?

priblizno kje je meja ? za kolkiko naj sedaj dvignem fsb in koliko povecam volta, vem da mi ne morete povedati tocno. vendar me vsaj okvirno zanima..

najlepsa hvala za odgovore..

x45 ::

celeron 2000 @ 3000 mhz - samo fsb na 150 mhz.nobene voltaže ipd.
na asus P4B - 533. stabilen dalj časa po par mesecih sem znižal na 2800.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Spajky ::

Don`Corleone : testiranje stabilnosti proca na hitro ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD Sempron 3100+

Oddelek: Navijanje
81182 (1051) Tilk
»

Malo pomoči pri navijanu

Oddelek: Navijanje
362021 (1413) gofra
»

Ne gre naviti A64 3000+ ? Pomoc ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
535154 (3968) Cranchi
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814266 (3292) s5cougar
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327811 (5488) Tarzan

Več podobnih tem