» »

ne morem dostopat do mreznega racunalnika.

ne morem dostopat do mreznega racunalnika.

KontraCepec ::

Imam 2 računalnika v mreži. IPji so nastavljeni, firewalla ni, na obeh računalnikih shaream fajle. Iz enega računalnika komot dostopam do drugega obratno pa ne... torej če kliknem na drugem na omrežno soseščino in probam prit do fajlov na prvem, dobim sporočilo kao you do not have permission, access denied.
kaj bi lahko bil vzrok.

Jaffa ::

Ena možnost je, da si nastaviš geslo na računalniku, do katerega ne moreš dostopat. Lahko tudi za administratorja. Ni nujno, da za tebe. Potem ti bo na drugem računalniku prikazalo okno z uporabniškim imenom in geslom.

Geslo pa nastaviš: Desna miška na moj računalnik -> upravljaj -> uporabniki in skupine -> desna miška na administrator -> nastavi geslo.

In to bi moglo delovat... 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

KontraCepec ::

Sem ponastavil gesla, pa še vedno ne dela (sicer sem imel že prej gesla na obeh računalnikih).
Mreža je sicer taka, da sta oba računalnika priklopljena na switch, na katerem je še kabl iz ADSL modema. Iz obeh računalnikov lahko nemoteno dostopam do interneta (torej mreža fizično deluje), računalnika sama pa se ne vidita, kljub temu da...
- imam nastavljene IPje v TCP/IP network connectiona
- na obeh shaream file

Mrežni sicer nista enaki (na prvem je že na plošči, na drugem je kartica). Obe uporabljata standardne microsoftove realtec gonilnike (za mrežno, ki je kartica sem poskusil namestit originalne drvje iz diskete pa jamra da ne more...).

Kaj naj še probam?

Self-Defence ::

Lahko pa pogledaš, če imaš na računalniku(tam kjer ne moreš dostopati) pod computer administration ->users guest account izklopljen ali uklopljen. Če je izklopljen ga uklopi pa bo mogoče delalo.

LP

KontraCepec ::

Izklopljen guest account imam. Poleg tega na obeh računalnikih obstaja le user Administrator.
Ostale userje, ki jih je treba ob inštalaciji xpjev izbrat (vsaj enega na računalnik), v administrator tools odstranim in nato ročno pobrišem vse za njimi iz Documents and settings folderja.
Ker se mi zdi brezveze met 2 userja, če uporabljam le 1. Pa še zmeda na disku je manjša...
razen če zaradi tega ne trokira mreža.... :\

no kaj vi mislite?

Daedalus ::

če daš desni klik na share (properties), maš tam pod share zavihkom gumb permissions. Nastavi userja (administrator, al pa kr everyone), mu določi pravice in more delat. Mogoče še bo treba kaj nastavit pod zavihkom security, samo najvažneje je, da maš nastavljena dovoljenja za dostop...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

KontraCepec ::

kje je to share (properties)? ne najdem...

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Ja desni klik na sherano datoteko/mapo -->properties. Pol pa naprej...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ADF ::

Izklopi Internet Connection Firewall (Local area connection Properties -> avanced).

KontraCepec ::

Jaz nimam gumba permission... nobenega gumba nimam pod properties->share, samo checkbox Share this folder on the network, EditBox Share name in še en chkBox Allow network users to change my files.
In ničesar drugega...

Firewalla nisem imel vklopljenega ze prej.

ADF ::

KontraCepec ::

Vse kar piše na tej strani sem naredil pa še vedno nič...

Ta moj drugi računalnik se obnaša kot da bi imel določeno neko geslo za dostop do njegovih shareanih fajlov. Torej iz drugega računalnika ne morem na njega (Access denied. Dont have permission), čeprav ga vidim.

Kaj bi lahko bil vzrok tega Zavrnjenega dostopa?

link_up ::

local security policy in najdi vrstico, ki dovoli dostop preko mreze...nastavi na everyone

Self-Defence ::

Sem ti že napisal, da poskusu pod START->CONTROL PANEL->ADMINISTRATIVE TOOLS->COMPUTER MANAGMENT in poglej pod SYSTEM TOOLS->LOCAL USERS & GROUPS->USERS in poglej kje je Guest acount in preveri če je izklopljen, drugače ga uklopljen in Simple File Share bi moral delovatim, čeprav nimaš gesel na računalniku. Drugače pa XPji potrebujejo Username in obvezno še Password, drugače ne deluje, razen Guest Acount. Probi.
LP

Microsoft ::

Guest account nima veze, lahka je vkloplen ali izklopljen, v obeh primerih mora delati.

Probi v Run... napisat \\192.168.0.1\C$. Ce ma druga masina drugacen IP, pac tistega vpis.
S tem ukazom bos prisel do particije C, katere ti NI treba sherat. Do nje lahko pride Administrator. Ko to v Run... vpises in pozenes, te bo vprasalo za Account in password. Vpis tizga, ki se nahaja na PCju, do katerega hoces priti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

KontraCepec ::

Jaaaaa!!! to bo šlo.
Če poženem \\192.168.0.13\c res pridem na c disk drugega računalnika!
In sedaj sem samo bližnjice do ostalih diskov nametal v root c:\ in lahko sem dostopal do vseh diskov. In samo še mapiral sem jih in to je to!

čeprav pa če sem pognal direktno \\192.168.0.13 je reklo spet access denied. Če pa \\192.168.0.13\d pa da path not found.

Microsoft ::

Napisat mores /c$, ker tist $ pomen, da je disk skrit za vse ostale, razen administratorja.

Drgac pa ofnes My Computer, pa mas na vrhu Tools > Map network drive...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153623 (2972) Kankan
»

Tezava - zakaj se oba pc-ja ni vidita v mrezi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181532 (1112) andrej777
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243156 (2578) Pyr0Beast
»

problemi z mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
121589 (1425) PaJo
»

Windows XP mreza error

Oddelek: Pomoč in nasveti
231721 (1454) aliado

Več podobnih tem