» »

Tezava - zakaj se oba pc-ja ni vidita v mrezi?

Tezava - zakaj se oba pc-ja ni vidita v mrezi?

peci ::

Na obeh pc-jih uporabljam WIN XP. Uporabljam router s katerim se mi oba pc-ja povezuja na internet, tudi pingata se medseboj. Problem nastane, ko iz enega pc-ja lahko dostopam na drugega, v obratni smeri pa to ne deluje. Javi se znak za prepoved in pise:
"\\mih-pc is not accesible. You might have not permission to use this network source. Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions.......Acess denied"

Hec je, da sem jst administrator v obeh primerih:( ....Prosim pomagajte!

kriko1 ::

Start->Run>secpol.msc->Local Policies->User right assignments->Access this computer from the network. Dodaj vrednost Everyone, ali kar ti paše.

Lonca7 ::

Imela sem točno take probleme. Z enga Pc-ja sem lahko dostopala do druzga (pa tudi ne vedno.. kukr kdaj), obratno pa sploh ne.
Enostavno sem izklopila firewall v winsih na obeh pc-jih in mi dela brez problema.:P

Microsoft ::

Upam, da mas vklopen kak drug FW, ker ce si brez...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

peci ::

vrednost Everyone
je ze po default v izbrana? Hotel izbrati pa je ze...Pise: "access this computer from the network" spodaj pa je navedeno "administrators, backup operators, everyone, power users",...vse ostale sem izbrisal tako, da imam zdaj v polju le: "everyone" pa se vedno nc, iste tezave!:\

Microsoft ::

Si poskusil v Run... napisat \\192.168.0.1\C$ ?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bloy-er ::

mogoče bi pa mogu na drugem comp-u kaj "sharat" ...
to je biu pri men problem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bloy-er ()

Self-Defence ::

Preveri par stvari:
1. Preveri User Rights Asignments(Na tistem računalniku, ki ga ne vidiš) in če nimajo vsi userji dostopa do mašine to spremeni.
2. Če uporabljaš integriran Firewall, ga odklopi ker blokira File & Printer Share.
3. Preveir v Computer Managment pod Local Users & Groups, če je Guest acount izklopljen in ga uklopi(seveda če na nobenemu od računalnikov nimaš gesl)
4. Vsaj 1 Folder daj v Share
Stvar bi morala delovati, razen če je OS kej dodatno pokvarjen ali pa(samo dvomim) imaš na rauterju nastevljeno kaj takega, kar ti blokira File Share. Upam, da bo delovalo.
Lep pozdrav

peci ::

Zal se kar ne dela.;(

Self-Defence ::

Potem, pa poskusi tole:
Nastavi vse tako kot je bilo že napisano, ročno nastavi tudi IP-je, Subnet Mask in DNSje. In če to ne deluje zamenjaj mrežni kartici obeh računalnikov (razen če nimaš integrirano) in ponovi vajo (nastavive in ip....). Če se situacija obrne, pomeni da imaš defektno mrežno kartico. Se mi je že zgodilo, dalo se je pingati in intrnet je deloval, NetBIOS pa ni deloval, prav tako pa tudi File & Printer Share in še nekaj drugih zadeve. Napaka je bila defektna mrežna kartica. V primeru pa da ne deluje, pa je možno da imaš sistem poškodovan. Poskusi in upam, da ti bo uspelo.
Lep pozdrav

OmegaBlue ::

Piskusi si pomagati s tem vodičem.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

andrej777 ::

OK tema je že stara samo mam podoben problem in raje oživljam to kot odpiram novo. Doma mam ruter, na njega povezane 3 računalnike in še swich ki je povezan še na dva računalnika. Vsi drugi compi delajo lepo le moj Notebook ki je priklopljen na ruter ne dela. Normalno mi določi IP in kaže da je konektan a ne vidim nobenga računalnika. Iz drugih računalnikov vidim notebook a napiše :

"NOTEBOOK is not accesible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator....." blabla bla

Če na natobooku kliknem mshome mi nepiše isto:

"Mshome is not accesible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator..... " blablabla

Zanimivo je da mi je še prejšnji vikend delalo. Res da z težavo, kot prvo sem moral vsakič ko sem se disconectal resetirat ruter drugače se ni več povezal. Potem sem IP nastavil ročno in je stvar delala. Čez teden sem bil v LJ in ko sem prišel domov se nisem več mogel povezati. Edina stvar za katero se mi sploh sanja da bi lahko vplivala na to pa je Secur w2 za brezžični lan na FE. Pa še to sem preveril vseposod in nimam pojma kako bi lahko to na kaj uplivalo. Drugega pomembnega za mrežo nisem spreminjal nič. Zdaj pa nevem kaj je narobe.

Edino kar mi še pride na pamet je to da bi mi windows update kaj zmešal ampak tudi to se mi ne zdi verjetno.

agent006 ::

Res da z težavo, kot prvo sem moral vsakič ko sem se disconectal resetirat ruter drugače se ni več povezal.



koga si disconectal saj ti ruter povezuje v internet
če imaš ruter kot si napisal, ne potrebuješ vsakič ko prižgeš računalnik conectat ker ti že ruter samodejno, ko računalnik potrebuje povezavo
oziroma je povezava skoz uspostavljena če nimaš drugače nastavljeno

koliko povezav imaš v omrežnih povezavah
v tvojem primeru bi morala biti samo ena in to od mrežne kartice
življenje je borba

andrej777 ::

Ko sem disablov LAN in dal nazaj Enable. Ali pa sem odklopil kabel in nazaj prklopu. Pol je pisalo samo Pridobivanje IP naslova....pol pa napisalo da je linija omejena ali nepovezana.

Mreža na ni netu. Net je samo iz enga compa prek ISDN-ja. Zaenkrat, čez dobr teden naj bi bil brezžični 2Mbit internet.

KontraCepec ::

Upam, da mas vklopen kak drug FW, ker ce si brez...

Jaz firewalla nimam že 5 let in nisem imel niti enega samega problema v vsem tem času. Antivirus ne rečem. To je obvezno. Ampak firewall... :\

Pa saj nimaš verjetno šifer za lanseranje jedrskih raket na svojem PCju itak. Za tistih par dokumentkov se pa nihče ne bo preveč trudil...

Splošni problem je, da je folk danes preveč paranojičen. Ne uporabljajo Mule, DCja, piratskih programov, "ker tako dobijo same viruse". My ass. Odpirajo pa vsakovrstne priponke, ki bojo iz dial up naredili adsl povezavo. Rajši naj kako boljše računalništvo v šole uvedejo, da se bo folku vsaj približno sanjalo od kod in zakaj tečejo ničle in enice. Ne pa da se učijo slepega tipkanja in ukazov v wordu:\ :\
Krijejtiv

agent006 ::

andrej777 imel sem isti problem samo da na navadnem računalniku enkrat je bil na mreži drugič ne, kakor se mu je zazdelo potem sem odkril da ima mrežna kartica požarni zid ko sem ga isklopil teh problemov nimam več
će te skrbi zaradi vdorov pa ima tudi ruter svoj firewall
življenje je borba

borutt ::

Tud jst sem mel ta problem. Pr meni je bil problem v tem, da je bil na starem računalniku še FAT32...sem pretvoril v NTFS deluje BP..

lp
borut

grain ::

@borutt: a ti si mel fat32 na tistem, do katerega nisi mogel dostopat a obratno?

andrej777 ::

Še kr problemi. Danes se mi je že normalno povezal in delal pol ure pol pa naenkrat spet nehal. Zdej pa nimam več idej. Diski so vsi NTFS. IP prou nastavi. Včesih računalnik kaže v mreži včesih ne, samo na njega pa sploh ne pridem. Res mi ni jasno kaj ga lahko zajbava da že celo začne delat in pol neha. Ka je možno da bi kej lan na prenosniku zajbaval ?? Kabel sem probal zamenjat je isto, vhod na ruterju sem zamenjal je tut isto....

Ostal sem brez idej. :( :( :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153638 (2987) Kankan
»

Domače omrežje ne DELA - prosim za pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
171550 (1372) hruske
»

Mreža v winxp noče več delat

Oddelek: Pomoč in nasveti
121091 (900) ToniT
»

mreža me xp in win98se noče delat

Oddelek: Pomoč in nasveti
8871 (722) matfil
»

mreža xp->win98se ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
12961 (759) matej97

Več podobnih tem