» »

Windows XP mreza error

Windows XP mreza error

NRGhouse ::

Problem je sledec s sosedom imama postavljeno mrezo preko ftp kabla do switcha ter uplink na kabelski modem on ima instalirane windows 2000 Pro jaz pa sem pred kratkim nadgradil zadevo na windows XP pro (prej sem tudi sam imel 2000 pro in je vse lepo delovalo).
Zdaj imam probleme s samim sharringom on mene na mrezi vidi jst pa njega ne oz imam onemogocen dostop do workgroupa

(workgroup is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of the server to find out if you have access permissions.
The server is not configured for transactions.)

Mreza mi res ne dela dela pa mi net(ki ga on share-a)

Zanima me ali sm jst kaj pobrku al kaj!?
Pomoc prosim...Hvala!:'(
Ridding the NRG...where it all started!!!

SkIDiver ::

Kako si pa prijavljen v win xp? Kot user al kot administrator. Po moje si kot user, ker so ti winsi že sami povedal, da kontaktiraj administratorja za dodelitev uporabe workgroupa. Če bi bil kot administrator bi ti že avtomatsko dalo vse na razpolago. Userji majo pa pač sam tist kar jim admnistrator dodeli. Zato pa so xp pro.

NRGhouse ::

Logiran sem kot user ampak z administratorkimi pravicami sicer sem se poskusil logirat tudi kot administrator pa vseeno napise da nimam dostopa...oz.isto:'(
Ridding the NRG...where it all started!!!

NRGhouse ::

Ceprav me sosed ima v svojem racunalniku (imam administratorske pravice tudi za njegov racunalnik) res newem kaj naj!?:'(
Ridding the NRG...where it all started!!!

Proximus ::

O, malce sem si prebral to. Jaz imam sicer ADSL vendar imama z bratom prav tako povezano preko switcha. Net je od samega začetka delal brez problemov, medtem ko mreža ni. Ugtovil sem da je fora v firewall-u. Oba uporabljava Zone alarm, ko sva ga izklopila je vse delalo. Ker pa to ni priporočljivo sem se malo poigral z nastavitvami v ZoneAlarm-u. Pod Firewall zavihek zones vsem moral nastavit mrežno kartico ( v mojem primeru Realtek RTL..) kot trusted zone ( na izbiro imaš trusted in internet), nato pa dati za trusted zone varnost na low. Tako ti še vedno ščiti internet mrežo pa pusti pri miru. sicer ne vem če je pri vama enako lahko pa poskusita če imata vklopljen firewall !

NRGhouse ::

Razumem sem tudi sam ze imel probleme z firewalli na malce vecji mrezi kot jo imam zdaj tukaj ampak trenutno nimam ne jaz ne on nobenega firewalla iscem odgovore vsepovsod po netu pa nic nasel sem neki tipov z enakimi problemi a odgovora ne FOLK PLS se kake ideje...!? OBUPAN:'(
Ridding the NRG...where it all started!!!

NRGhouse ::

Najverjetneje in po moje tudi najbolje bo da se vrnem k windows 2000 pro tako bo volk sit in...ceprav bi vseeno rad imel nalozene xp-je PA NIC, PA POTEM KO BO EN DOBR 3. SERVIS PACK ZUNAJ:P
Ridding the NRG...where it all started!!!

sash ::

zakja bi se vračal na stara pota 8-O, zadeva enostavno mora delat , ker meni dela - oz. je delala dokler nisvma oba z sosdeom prešaltala na XP Pro. V kolikor se oba prijavljata kot Userja z Administratorskim statusom, potem pomaga če imata vsak na svojem komou narejena uporabnika tako za sebe, kot za soseda (pa lahk tud še za ostale osebke :\ ) , tako ti nardiš userja z istim imenom ko se on logira v winse in on istega kot je tvoj username in zadeva bi morala zlaufat (vsaj v mojem primeru je :D )

aja pa še to, tud šerat je treba kaj ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

sash ::

zakja bi se vračal na stara pota 8-O, zadeva enostavno mora delat , ker meni dela - oz. je delala dokler nisvma oba z sosdeom prešaltala na XP Pro. V kolikor se oba prijavljata kot Userja z Administratorskim statusom, potem pomaga če imata vsak na svojem komou narejena uporabnika tako za sebe, kot za soseda (pa lahk tud še za ostale osebke :\ ) , tako ti nardiš userja z istim imenom ko se on logira v winse in on istega kot je tvoj username in zadeva bi morala zlaufat (vsaj v mojem primeru je :D )

aja pa še to, tud šerat je treba kaj ;) in včasih pomagajo fiksni ip-ji (192.168.0.x, submask 255.255.255.0)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

NRGhouse ::

Vse to kar pises sash mi je vse jasno in ze od samega zacetka tako nastavljeno samo na mojo VELIKO zalost ne dela (Vse mam fiksne ipje userje skupne oz mama vsak svojga v obeh compih...)
Ceprav morm priznat da me ne mika kaj prevec na 2000ko saltat nazaj...pa zej itak nimam casa se s tem j...ceprav se ZDELE MAM IZPITE!!!
Bi blo pa fine da mi kdo resitev najde kr sm ze pa res cist obupu oz nism sam ne najdem resitve NIKJER!!!

PLS HELP!?:)
Ridding the NRG...where it all started!!!

andrej ::

ma talo browsing vedno dela neke probleme.
Ti enostavno dostopaj do njegovega racunala kar preko \\njegovIP\disk.

Torej nekaj v stilu \\192.168.2.3\C$ za C disk, itd... Najboljse bo da to kar za stalno mapiras. Explorer | Tools | Map Network driver. Pa bo mir.

andrej ::

ce pa se vedno ne dela pa Tools | Folder Options | View | remove Use Simple File Sharing.

~Panter~ ::

Jest mam pa tud en zanimiu problemček. Recmo da so trije rač. En rač. ma sharano eno mapo. Jest lahko iz mojga rač. dostopam do nje in tud brišem in pišem po njej. Sosed do mape ne more dostopat sploh. Na tistmu rač sta prjavlena oba druga uporabnika z istmu imenam pa passwordam. Za sosedov username sem pod sharing permissions naštimou read only, za svojga pa tud full control pa change. Zdej pa res ne vem zakaj do mape ne more dostopat? Vsi mamo WinXP. Aja, še to, midva s sosedam lahko b.p. dostopava do diskov med sabo.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

NRGhouse ::

andrej sem poskusu pa na zalost...ne gre simple file sharing mam pa itak ze disabled..ne wem no mogoce bo varianta da se kolegu recem naj gre na xp-je:P
itak ne wem vec kaj bi
Ridding the NRG...where it all started!!!

brenx ::

Vključi guest account. In če nimaš simple file sharing vklopljen moraš nastavit kaj boš dal v share, komu in kakšne pravice bo imel. če narediš še enega userja na svojem compu, ki bo imel isto uporabniško ime in geslo kot tvoj kolega na sosednjemu compu boš potem pol stvari rešil

-MiS- ::

Problem ni v XPjih oz. mozno da je da iz Xp-jev ne vidi windows 2000 masine jst (njegov sosed na drugi strani kabla) pa lahko njegovo masino lepo vidim in brskam po njej tako da je verjetno problem nekje v pravicah iz moje strani ceprav sma imela prej ko je se on imel 2000-ko postavljeno vse kot je zdaj in je delal...pomoc prosim!?

aliado ::

Živijo!

Imel sem podoben problem. Probaj resetirat switch in modem. Potem na obeh računalnikih zamenjaj ime workgroupe v poljubno ime (napr.: home) in potem še enkrat nazaj na prejšni workgroup. Povej če bo uspelo.

LP

Andrej

NRGhouse ::

Hvala za pomoc aliado to je se najdlje kar sem prisel...Zdej mi po novem ne pise vec istga errorja ampak samo da baje nimam pravic za dostop na serverju oz na sosedovi masini od zdaj naprej pa ga lahko vseenoi vidim v workgroupu in prav tako sebe...ceprav njemu dela pa vse...predvidevam da je kriva masina z windows 2000 ker pri meni sem sprobal vse kar sem nasel na netu od microsofta pa do nekih ruskih forumov...:P
Ridding the NRG...where it all started!!!

NRGhouse ::

Se vedno me zanima ce ve kdo kaj o tej stvari in kako naj koncno dostopam do njegovih share-ov ker meni ni jasno kaj je narobe doma mi je zadeva windows 2000 in xp delovala tukaj pa s sosedom ne more oz njemu deluje vidi masino XP in lahko dela vse jst pa 2000-ke ne morem dostopat...
Ridding the NRG...where it all started!!!

TgT ::

Ma pr men ko sm mel mrezo z win2k pa to je lepo delalo vse. Tudi internet, sedaj ko mam pa v mrezi mamcin
računalnik in gor winXP pa ne morm vzpostavit internet sharinga mreža pa dela lepo :| Drgač sm mel
jst tut pobleme kot si jih mel ti sam nevem kaj sm ustimo .)

aliado ::

Lahko pa direktno v explorer napišeš:

\\192.168.x.x\folder

Namesto 192.168.x.x je pravi IP ali ime računalnika, namesto folder pa ime folderja, ki ga ima šeranega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aliado ()

NRGhouse ::

Targy zelo ti bi bil hvalezen ce bi se spolnu in mi zaupu;)
Aliado to sm tud ze sprobu pa mi isto napise pravice pravice pravice teh verjetno nimam na windows 2000 ampak sem precekiru vse in nasu 0...
Ridding the NRG...where it all started!!!

ToniT ::

Kaj pa če imaš kje odljukan kak Deny?? Recimo na NTFS ali pa na kakem share (recimo malo "višjem" in se potem zadeva podeduje navzdol).

aliado ::

ToniT ima prav poglej tudi pod security od folderja ne samo sharing.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192320 (2021) mazupan
»

Mreža Win 2k in XP

Oddelek: Omrežja in internet
71118 (1052) MTB
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222197 (2068) Mitja.GTI
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243156 (2578) Pyr0Beast
»

Kakšna je razlika, še se prijaviš kot administrator lokalno ali kot administrator v d

Oddelek: Operacijski sistemi
112281 (2004) krneki

Več podobnih tem